První turnaj Futsal cupu pro hráče FC Budweis .....více v sekci Aktuality


Aktuality


V ČFSF zapustila kořeny korupce a blbost nasadila na poupata.

2.3.2012, 15:41 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

KORUPCE NEBO HLOUPOST? OBOJÍ!
Náš web v minulém týdnu upozornil na zvláštní způsob, jakým byl omilostněn hráč Trivelu Klatovy, Martin Janda s tím, že šlo o zásadní porušení řádů ve prospěch družstva, které vede předseda ligové komise, pan Štancl. Dle dostupných informací jsou zásadní fakta následující:

11.2. hráč Janda z Klatov dostal za MK v prvním čtvrtfinále CL trest od disciplinární komise na jeden soutěžní zápas (dokonce je uvedeno i to, že jde o odvetu čtvrtfinále)
15.2. (středa) nahlásí Klatovy přátelský zápas (ví o tom pouze pár zasvěcených, nikde není uveřejněna žádná informace)
17.2. (pátek) tento zápas odehrají (kde a s kým ví pouze pár zasvěcených)
18.2. (sobota v 7:31 !) předseda Disciplinární komise brzy po ránu oznamuje, že trest ruší, protože si ho hráč Janda odstál v přátelském zápase
18.2. (sobota odpoledne) Janda odehraje soutěžní utkání – ČF CL ve Zlíně
20.2. – předseda Disciplinární komise vydává vyjádření, že své rozhodnutí o smazání trestu ruší

Přidejme k tomu ještě výňatek z DŘ, Kapitola IV, článek 2.

1. Zastavení činnosti u hráče se stanoví na určitý počet soutěžních utkání, ..... Potrestaný hráč může v období trestu hrát přátelská utkání.

2. Má-li klub v soutěžích v daném ročníku více družstev (viz SŘ) musí potrestaný hráč svůj trest odpykat v soutěži, ve které se dopustil přestupku, případně za družstvo, na jehož je soupisce a v době trestu nesmí mít střídavý start. Rovněž po dobu nepodmíněného trestu nesmí nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání.

O názor na celou situaci jsme požádali bývalého předsedu ČFSF Zdeňka Říhu a položili jsme mu pár otázek:

M. Štancl (předseda LK a vedoucí týmu Trivel Klatovy) ve svém vyjádření na webu ČFSF tvrdí, že šlo o chybu. Myslíte, že to je možné?
Tak v zásadě jsou dvě možnosti, buď se jedná o extremní hloupost pánů Němečka a Štancla, což samozřejmě také nemůžeme vyloučit, ale pokud připustíme, že oba umí číst a někdy si přečetli Disciplinární řád (což se od předsedy DK očekává a u předsedy LK minimálně předpokládá) a přičteme-li to, že J. Němeček svou funkci dělá sedmým rokem, je to téměř nemožné a spíše jde o promyšlený podvod. Ať tak nebo tak, buďto naše soutěže řídí hlupáci nebo podvodníci, ani jedno pak není dobrá vizitka.

Myslíte, že jediné řešení je odstoupení zainteresovaných?
Neumím si jiné představit. Z vyjádření M. Štancla běhá mráz po zádech, v podstatě říká „my jsme řády obešli, že je neobešly jiné týmy, je jejich problém“. Martin Štancl by měl okamžitě odstoupit z vedení ligy a ne milostivě nabízet rezignaci a ještě trapně ironizovat ty, kteří na celou věc upozornili. S dovětkem, že se ho ani váš web na celou záležitost nezeptal.

To je další věc, M. Štancl se odvolává na novinářskou etiku?
Já můžu každému doporučit, aby se podíval na diskuzi na webu týmu Trivel Klatovy. Tím nejlépe pochopí, co má Martin Štancl na mysli, když mluví o etice. Sprosté anonymní urážení a obviňování. Absolutně nechápu, na co byste se měli pana Štancla ptát. Ten člověk nebere žádné ohledy na ostatní a tak si ani žádné v tomto směru nezaslouží.

K celé věci se vyjádřil i místopředseda federace pan Vitásek a další člen Ligové komise pan Soukeník, co na to říkáte?
Tradičně pan Vitásek “popsal mnoho papíru“ a vůbec nic neřekl. Nevím, co tady komentovat. Snad jen, že jeho tvrzení, že Zpráva delegáta není veřejný dokument, považuji za skandální a zcestné.

Pokud jde o vyjádření pana Soukeníka, doufám, že to nebylo myšleno vážně:
Vyříkali jsme si to mezi čtyřma očima s předsedou disciplinární komise panem Němečkem ... nebudu tu citovat všechny paragrafy které se případu dotýkají ale vyplývá z toho že disciplinární komise MOHLA rozhodnout jak rozhodla. Toto rozhodnutí pak shledala v nesouladu s duchem trestu a proto ho revokovala.
Doufám, že pan Soukeník ví, jakou soutěž řídí a že nejde o nějaký pouliční fotbal, ale celostátní soutěž. V té se tyto věci neřeší pohovorem mezi čtyřma očima, ale řeší je příslušné komise, v tomto případě už dávno měla začít konat STK pro neoprávněný start hráče a v neposlední řadě i RaOK, která by měla všechny zainteresované předat k potrestání. No a poslední věta pana Soukeníka, to je něco tragického: ....je třeba změnit některé řády a ustanovit jednoznačnou "osobu", která je za výklad zodpovědná. Tam už zbývá jen doplnit, že tou jednoznačnou osobou na správný výklad řádů je předurčen pan neomylný Soukeník.
V zásadě se všechny reakce potrefených liší snad jen mírou trapnosti, jsou neuvěřitelné a svědčí o jediném, tito lidé nemají ve svých funkcích co pohledávat a dali nám zde pouze další ukázku své arogance, nadutosti a hlouposti.

Jak myslíte, že celá kauza skončí?
Myslím, že všichni ji v čele s M. Semmlerem zametou pod koberec a nic se nestane. A stejně jako v jiných podobných kauzách v naší zemi, o kterých můžete číst každý den v novinách, i tady bude tím hlavním viníkem ten, kdo celý problém zveřejnil. Hlavně doufám, že nás už nečekají další otevřené dopisy. :-)

Dodejme jen, že podle mínění dalších dotázaných podobný případ v naší federaci nepamatujeme, i proto je těžké jednoznačně říct, jaký postup by měl být pro její řešení zvolen. Jednoznačné ale je, že za to musí padat tresty. Pevně ale věříme, že se tímto problémem začne vedení federace zabývat se stejnou intenzitou, jakou v poslední době věnovala našemu kraji.

Tímto opět dáváme svolení Tiskové komisi ČFSF ke zveřejnění tohoto článku na oficiálních stránkách ČFSF (pochopitelně bez jakýchkoli úprav a komentářů) a věříme, že o něm bezodkladně bude informovat předsedu Ligové komise.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5