FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Tým PCO obhájil a v Kaplici oslavil již devátý triumf

12.12.2018, 13:08 | vložil: Luboš Vlnatý

Kaplice – Již po sedmnácté se v předvánočním čase konal tradiční turnaj v sálové kopané, jehož pořadatelem je kaplický Paroh team.

I letos se turnaj hrál pod názvem Žižka podlahy Cup. Pořadatelům se opět podařilo naplnit nejvyšší možnou kvótu, a tak se představila šestnáctka týmů, i když to nebylo vůbec lehké, protože některé tradiční celky se letos nepřihlásily. Dvě čtyřčlenné skupiny se hrály v sobotu dopoledne, dvě odpoledne. Vítězové skupin postoupili přímo do čtvrtfinále, celky z druhých a třetích míst si to mezi sebou musely o postup mezi nejlepší osmičku rozdat v osmifinále. Pro družstva z posledních míst základních skupin turnaj končil již po prvním dnu. Titul přijel obhajovat mančaft PCO z Českých Budějovic. Na příčku nejvyšší však pomýšlelo před turnajem daleko více týmů. Opět se představila široká škála hráčů z různých výkonnostních soutěží.

SKUPINA A

Bývá zvykem, že obhájce celkového prvenství následující ročník otevírá zahajovacím zápasem – a jinak tomu nebylo ani tentokráte. Turnaj zahájilo utkání PCO s krumlovským nováčkem Red Devils. Jak pozdější průběh turnaje ukázal, jednalo se o nejsilnější složení základní skupiny. Vždyť z třetího místa postupující Škorpioni, kterým například body za remízu vzali i Red Devils, nakonec skončil na konečném třetím místě. Postup z druhého místa si pohlídal pořádající Paroh.

Výsledky: PCO – Red Devils 8:1 (Pouzar 4, Lengyel 2, Hric, Rožboud – Novotný), Škorpioni – Paroh 2:2 (Tomek, Marek – Daniel, Krůček), Paroh – Red Devils 5:0 (Lesňák 2, Janura, Urazil, Goretki), PCO – Škorpioni 2:1 (Lengyel, Hric – Krejčí), Paroh – PCO 1:6 (Daniel – Pouzar, Rožboud 2, Benát, Hric), Škorpioni – Red Devils 3:3 (Škoda 2, Kadlec – Rýpar 2, Novotný).

Pořadí: 1. PCO 9 bodů, 2. Paroh team Kaplice 4 body, 3. Škorpioni Č. Budějovice 2 body, 4. Red Devils Č. Krumlov 1 bod.

SKUPINA B

V béčku musely být tři zápasy zkontumovány, jelikož Holotrci se bez omluvy nedostavili. A tak byly sehrány jen tři duely. Varianta, že by se týmy utkaly mezi sebou dvakrát, byla zavrhnuta, jelikož Bombarďáky čekaly večerní mistrovské zápasy 1. ligy v Praze. Přímo do čtvrtfinále postoupilo překvapivě kaplické De Número.

Výsledky: Bombarďáci – Holotrci 5:0 kontumačně, De Número – Dragons 2:2 (Sycha, Krenauer – Baštář 2), Holotrci – Dragons 0:5 kontumačně, Bombarďáci – De Número 2:3 (Bordáč, Pícha – O. Kouba, Kitzler, Přívratský), De Número – Holotrci 5:0 kontumačně, Bombarďáci – Dragons 6:1 (Pícha 3, Bordáč 2, Sivák – Hami).

Pořadí: 1. De Número Kaplice 7 bodů, 2. Bombarďáci Větřní 6 bodů, 3. Dragons team 4 body, 4. Holotrci Č. Budějovice 0 bodů.

SKUPINA C

Odpolední blok odstartovala kanonáda Redbul Stars s Velešínem. Pod dvoucifernou výhru se podepsal především šestigólový David Radouch, který rázně vykročil za korunou krále střelců. Zkušení hráči Laxního přístupu pak bodově tratili s mladíky ze Siberie, kde prakticky celý tým byl složen z hráčů dorosteneckého věku. Siberia v dalším zápase vedla v osmé minutě už 4:1 nad Velešínem, ale nezkušený tým tříbrankové vedení prohospodařil, nakonec prohrál 4:6 a tím prakticky přišel o postupové naděje. V souboji o první místo ve skupině Redbul těsně zdolal Laxní přístup.

Výsledky: RB Stars – Velešín 10:1 (Radouch 6, Lerch 2, Horák, Staněk – Smolík), Laxní – Siberia 3:3 (J. Smolen, L. Pulec, Ševčík – Rakušan 2, Sedlák), Velešín – Siberia 6:4 (Škuta 2, Holý, Krejčí, Šálek, Hurný – Míka 2, Sedlák, Pineau), RB Stars – Laxní 2:1 (Horák, Radouch – Ševčík), Laxní – Velešín 8:0 (M. Kouba 3, Ševčík 2, Sedláček, Beránek, J. Smolen), RB Stars – Siberia 5:0 (Radouch 3, Lerch, Slavík).

Pořadí: 1. Redbul Stars 9 bodů, 2. Laxní přístup 4 body, 3. FC Velešín 3 body, 4. FC Siberia 1 bod.

SKUPINA D

Jediná skupina, ve které se nezrodil ani jeden nerozhodný výsledek, bylo déčko. Nejtěsnější výsledek byl k vidění v duelu o prvenství a přímý postup mezi nejlepší osmičku týmů mezi Sin City a mladým Parohem. O jedinou branku se postaral Josef Příhoda. Nováček na turnaji celek Neškrtnem si příjemně překvapil nejen výsledky, ale i hrou a to přesto, že celý turnaj odehrál s jediným hráčem na střídání.

Výsledky: Sin City – Torpéda 5:0 (P. Svoboda 2, O. Svoboda, Kladrubský, J. Pintér), Junior – Neškrtnem 2:0 (Dudák, Švec), Torpéda – Neškrtnem 1:4 (Kučera – Hoffman 2, Pancíř, P. Volf), Sin City – Junior 1:0 (Příhoda), Junior – Torpéda 5:1 (Švec 3, Tůma, F. Marek – Kotalík), Sin City – Neškrtnem 6:1 (Příhoda 3, P. Svoboda 2, Peterek – P. Volf).

Pořadí: 1. Sin City team 9 bodů, 2. Paroh Junior team 6 bodů, 3. Neškrtnem si 3 body, 4. Torpéda K. Újezd 0 bodů.

OSMIFINÁLE

Nedělní vyřazovací pavouk začal osmifinálovými duely, které se také hrály na 2x 10 minut.

V prvním duelu Paroh Junior byl proti Dragons favoritem. V prvním poločase se ale gólu diváci nedočkali. Za postupem nasměroval mladíky ve 14. minutě Divoký. Definitivně potvrdili Parožáci postup v závěrečných minutách, kdy brankáře Přibyla pokořili Divoký a Marek.

Poté si to o postup rozdali Škorpioni s Laxním přístupem. Už ve 2. minutě poslal budějovický tým do vedení Kryštof Kadlec, a když stejný hráč v polovině první půle přidal druhý gól, byli hráči Laxního přístupu v nelichotivé situaci. Navíc krátce před přestávkou zvýšil už na 3:0 Tomek. Stejný hráč se prosadil i po změně stran. Laxní přístup už jen kosmeticky korigoval v poslední minutě Matoušem Koubou.

Třetí osmifinále mělo jednoznačného favorita, Bombarďáci oproti sobotě doplněni o Gutheise a Ohnsorga neměli mít s celkem Neškrtnem si problémy. Ale jak v průběhu zápasu poznali, narazili na kvalitního soupeře. Outsidera navíc v 7. minutě poslal do vedení Blažek. Favorit ještě do přestávky vyrovnal díky trefě Gutheise. I po změně stran museli Bombarďáci o postup perně bojovat. Vítězného gólu se nakonec dočkali až minutu před koncem, když jim postup zajistil gól Bordáče.

Podle sobotních zápasů byl favoritem Paroh, ale Velešín na neděli přijel s kompletně celou novou čtyřkou, ve složení Fišer, Zatloukal, Pospíšil a Bašta. Parožáci v zápase dvakrát vedli, ale soupeř vždy našel gólovou odpověď. Více gólovek měl Paroh, ale remíza poslala hráče do penaltového rozstřelu. Základní tři série, nikdo nezaváhal stav 3:3. Na řadu přišel K.O. systém. Parožák Goretki nedal, rozhodnout mohl Fišer, ale i on zaváhal. V dalších pěti sériích byli střelci stoprocentní. V desáté uspěl Pavel Jirka z Parohu, následně Stanislav Šálek nastřelil tyč – a mezi osmičku nejlepších prošel pořádající Paroh.

Výsledky osmifinále: Junior – Dragons 3:0 (Divoký 2, F. Marek), Škorpioni – Laxní přístup 4:1 (Kadlec, Tomek 2 – M. Kouba), Bombarďáci – Neškrtnem si 2:1 (Gutheis, Bordáč – Blažek), Velešín – Paroh 2:3 po pen. (Fišer, Šálek – Lesňák, Daniel, RP Jirka).

ČTVRTFINÁLE

Zásadní změna před čtvrtfinálovými zápasy se týkala časomíry. Od teď se totiž již hrálo na 2x 15 minut.

V prvním duelu se obhájci prvenství, týmu PCO, postavili do cesty mladíci z Parohu. Bezbrankový stav vydržel jen do 3. minuty, kdy favorita zaskočil Divoký. Domácí celek hrál pozorně, obětavě a byl PCO zdatným soupeřem. Favorit jednogólové manko smazal až v 11. minutě zásluhou Benáta. Stejný hráč vzápětí dokonal obrat ve vývoji skóre. Krátce před poločasem dostal dvouminutový trest kapitán PCO Radim Pouzar a v úvodu druhého dějství přesilovku využil Marek. Euforie však vydržela mladíkům jen krátce, hned v následující minutě totiž opět Benát poslal PCO do vedení. Parožáci ještě jednou dokázali díky Markovi vyrovnat, ale radost měli opět jen chvíli. Petr Benát čtvrtým gólem opět domácí hráče zmrazil. V posledních minutách pak postup favorita jistily góly Pouzara a Hrice.

Podstatně méně gólů padlo ve druhém čtvrtfinále. V prvním poločase dokonce nebyl gól k vidění ani jediný. De Número přečkalo i oslabení při dvouminutovém trestu Ondřeje Kouby. Skóre se změnilo až v poslední třetině zápasu. Škorpiony poslal do vedení svým prvním gólem na turnaji Petr Vnuk. Vyrovnaný souboj však pokračoval dál a čtyři minuty před koncem srovnal Doubrava. Paní Štěstěna se však nakonec přiklonila na stranu budějovického týmu, kterému zajistil postup minutu před koncem Martin Škoda.

Ambiciózní Redbul a větříňští Bombarďáci, to bylo třetí čtvrtfinále. V 9. minutě vstřelil úvodní gól „Redbulák“ Lerch a po dalších gólech Slavíka a Hrachovce vedl budějovický tým v poločase již rozdílem tří branek. Začátek druhé půle se ovšem odehrál v režii Bombarďáků, kteří se po gólech Weinharda a Gutheise dotáhli na rozdíl jediného gólu. Kanonýr Radouch pak vrátil svému týmu dvoubrankové vedení, ale vzápětí opět Weinhard snížil – a drama to bylo až dokonce. Postup Redbulu nakonec ztvrdil Vejvar.

Taktická bitva byla k vidění v duelu mezi Sin City a Parohem teamem. Především v prvním poločase moc šancí k vidění nebylo a do půle gól nepadl. Ani po obrátce se pytel se šancemi neroztrhl, i když je pravdou, že šancí bylo více. Ve 22 minutě poslal Sin City do vedení Pavel Svoboda, ale vzápětí ranou pod břevno srovnal stav prvním golem na turnaji Josef Gondek. Tři minuty před koncem rozhodl o postupu Sin City dorážkou Příhoda. Závěrečná power play kýžené vyrovnání Parožákům nepřinesla.

Výsledky čtvrtfinále: PCO – Junior 6:3 (Benát 4, Pouzar, Hric – F. Marek 2, Divoký), De Número – Škorpioni 1:2 (Doubrava – Vnuk, Škoda), Redbul – Bombarďáci 5:3 (Lerch, Slavík, Hrachovec, Radouch, Vejvar – Weinhard 2, Gutheis), Sin City – Paroh 2:1 (P. Svoboda, Příhoda – Gondek).

SEMIFINÁLE

Semifinálové souboje slibovaly vyrovnanou parádní podívanou – a vskutku tomu tak bylo.

V prvním duelu na sebe narazily týmy ze základní skupiny A, kde PCO houževnaté Škorpiony porazilo těsně 2:1. Během prvního poločasu obhájce prvenství neponechal nic náhodě a třemi góly svému soupeři výrazně odskočil, když se do černého trefili postupně Hačka, Hric a Benát. Ve druhém poločase si favorit hlídal náskok, který navíc pět minut před koncem navýšil Rožboud. Gólů se ale nakonec dočkali i Škorpioni, když se nejprve trefil Vnuk a v poslední minutě snížil na rozdíl dvou branek Tomek. Poslední slovo měl ale zkušený Benát, který potvrdil postup PCO do finále.

Nástup do druhého semifinále vyšel na výbornou Redbulu. Po gólech Radoucha a Hrachovce vedl v 5. minutě už 2:0. Sin City se v koncovce prosadilo až v poslední minutě poločasu, když se po ruce v brankovišti pískala penalta, kterou Příhoda proměnil. Kdo však po změně stran čekal drama, musel být zklamaný. Budějovický tým odskočil po dalších trefách už na 4:1 a Sin City se nedařila ani hra bez brankáře. Rázem bylo skóre hrozivé 8:1. Definitivní podobu výsledku dal v posledních vteřinách Pomeje, který upravil na konečných 8:2.

Výsledky semifinále: PCO – Škorpioni 5:2 (Benát 2, Hačka, Hric, Rožboud – Vnuk, Tomek), Redbul – Sin City 8:2 (Radouch, Vejvar, Lerch 2, Hrachovec, Staněk – Příhoda, Pomeje).

O MEDAILE

O třetím místě se mezi zklamanými semifinalisty rozhoduje tradičně v penaltovém rozstřelu.

Letos tomu však v duelu o bronz bylo jinak. Týmy po vzájemné dohodě sehrály klání na jedenkrát deset minut. Už ve 2. minutě poslal Škorpiony do vedení povedenou ranou Matěják, pro kterého to byl první zásah na turnaji. V polovině zápasu Vnuk zvýšil na 2:0. Při závěrečné hře bez brankáře se pak děly věci. Nejprve Peterek snížil na 2:1, ale vzápětí vrátil dvoubrankové vedení Škorpiónům Tomek. Ani to však ještě nebylo vše. Pomeje znovu vykřesal pro Sin City jiskérku naděje, kterou záhy sfoukl Kadlec.

Finále bylo tím nejlepším vyvrcholením 17. ročníku kaplického turnaje konaného pod názvem Žižka podlahy Cup. PCO s Redbulem svedlo parádní bitvu. V 6. minutě byl Redbulu vyloučen Staněk a PCO mělo přesilovku. Paradoxně však obhájci inkasovali, když své kvality prokázal v koncovce Radouch. Skóre srovnal ve 14. minutě Hačka, ale v přestávce měl o gól navrch Redbuláci, když jim vedení zajistil Horák. Ještě před přestávkou obdržel trest na dvě minuty kapitán PCO Pouzar a krátce po změně stran využil přesilovku Slavík – 1:3. Hříšník Pouzar poté snížil na 2:3, ale soupeři vrátil dvoubrankové vedení Vejvar, při jehož střele gólman Pícha neměl čisté svědomí. Jenomže hned v následující minutě opět Pouzar snížil na kontakt a ve 22. minutě vyrovnal na 4:4 Hačka. Čtyři minuty před koncem pak obrat dokonal Benát – 5:4. Perně vybojované vedení si PCO přes veškerou snahu soupeře již pohlídalo a po závěrečné siréně se jeho hráči radovali z obhajoby prvenství a celkově již devátého titulu.

Výsledky – o 3. místo: Škorpioni – Sin City 4:2 (Matěják, Vnuk, Tomek, Kadlec – Peterek, Pomeje), finále: PCO – Redbul 5:4 (Pouzar, Hačka 2, Benát – Radouch, Horák, Slavík, Vejvar).

Sedmnáctý ročník tradičního turnaje je již minulostí. Hráčům PCO se podařilo obhájit loňský titul, když zvládli finálovou těsnou bitvu a celkově zvítězili již podeváté.

Nebyla nouze o překvapení, k vidění byly krásné góly či parádní gólmanské zákroky. Nejlepším střelcem se stal již počtvrté v řadě David Radouch z Redbul Stars, který nastřílel čtrnáct gólů (o 5 více než loni). Nejlepším brankářem byl vyhlášen gólman celkově třetích Škorpiónů Lukáš Coufal. Velice těžké bylo zvolit nejlepšího hráče turnaje, neboť kandidátů bylo hned několik. Nakonec padla volba pořadatelů na člena vítězného týmu Petra Benáta.

O jedinou kaňku se postaral tým Holotrci ČB, který se v sobotu na turnaj bez omluvy nedostavil. Jaké pak bylo pro pořadatele překvapení, když se druhý den hráč, který měl dát dohromady tento tým, objevil v dresu Velešína…

Velké poděkování si zaslouží dvojici rozhodčích, jmenovitě Pavel Hladík a Daniel Křížek, kteří odřídili celý maraton 36 zápasů. Pořadatelé děkují všem sponzorům a všem těm, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu 17. ročníku. Zvláštní poděkování si zaslouží generální sponzor kaplického turnaje.

Tabulka střelců: 14 – Radouch (Redbul), 9 – Pouzar (PCO), 8 – Benát (PCO), 6 – Příhoda (Sin City), Lerch (Redbul), 5 – Tomek (Škorpioni), P. Svoboda (Sin City), Hric (PCO).

Libor Granec
Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/fotbal_region/tym-pco-obhajil-a-v-kaplici-oslavil-jiz-devaty-triumf-20181211.html


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5