FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


PRACHATICKÁ SÁLOVKA VSTUPUJE DO DALŠÍHO ROČNÍKU

23.11.2016, 18:55 | vložil: Luboš Vlnatý

FUTSAL LIGA HADR&KYBLÍK 2016/17

Sálový fotbal nebo-li jak se lidově říká sálovka má v Prachaticích dloholetou tradici. Letos se bude hrát již 32 ročník!
Jako první turnaj v sálovém fotbale se v prachatické sportovní hale v roce 1985 odehrál Vánoční turnaj, na který následně v lednu 1986 navázala dlouhodobá soutěž. První ročníky hrálo neuvěřitelných 22 družstev, která se vytvořila ve firmách /Silnice, SBD, Jitona, ZVVZ, .../ v místních hospodách /Medvěd, Jelen, Pošta, .../ v "kasárnách" /Hadice, Sešlost, Norton, Patník/, či je založili různé sportovní spolky /Tenis, SKI TEAM/ nebo party nadšenců /Rumpál, Mužstvo snů, FC Vosy, .../, ale hrála to i družstva z okolních vesnic a měst /MIPO Lažiště, Boubíňáci Volary, .../.
Prachatická hala nikdy neskýtala úplně to nejlepší prostředí na sálovku, ale chuť a nadšení lidí co to chtěli hrát ty přebili.
Tenkrát prostě bylo sálovky všude plno!

Sálový fotbal /mezinárodní název je futsal, což je zkratka španělského výrazu pro fotbal v hale - futtebol de sallon/ se hraje pouze v halách, hraje ho pět hráčů z nichž jeden je brankář. Hráči se během utkání můžou libovolně střídat. Hraje se na hřišti vyznačeném postranními a brankovými čarami /tudíž se hraje na auty a rohy, ne na odrazy od stěn/, hraje se s míčem určeným do haly /menší objem a snížený odskok/, používají se branky o velikosti jako jako na házenou/2x3m/.
Sálovka má pravidla přispůsobená hře v hale, takže tu lze najít i některé prvky z dalších halových sportů /např. načítané chyby/. Zajímavostí je modrá karta což je způsob jak vyloučit hráče ze hry, aniž by bylo družstvo postiženo sníženým počtem hráčů na place. Utkání řídí rozhodčí, který se pohybuje za postranní čarou a průběh utkání zpracovává na zápis utkání zapisovatel/časoměřič.
Sálovka je fotbal, který má rychlost a spád, kde jsou minimální prostoje, kde by se kdesi hledal zakopnutý míč, nebo kde by si mohl hráč v průběhu hry "orazit" jak je možno v mnoha případech vidět na utkáních velkého fotbalu.

V neděli tedy začíná 35 ročník prachatické sálovky svým prvním turnajem, kdy se ve sportovní hale předehraje 5. kolo. Tento ročník se bude hrát pod názvem FUTSAL LIGA HADR&KYBLÍK 2016/17 a zúčastní se ho šest družstev. První utkání začíná v 15 hodin.
Oproti předchozím ročníkům došlo sice ke snížení počtu družstev, ale podle výkonů z posledních utkání minulého ročníku, kdy se velkou mírou zvedly výkony družstev z nižších příček tabulky a podle "zaručených zpráv" o posílení jednotlivých družstev, můžeme očekávat kvalitní a vyrovnané boje o umístění v první čtyřce, což zaručuje postup do finálové fáze soutěže, do play off.

27.11. 2016
15:00 1.FC Chroboly - YOUNG BOYS
15:50 FC Zbytiny - FC NORTON
16:40 SK STRABAG - FC MOUCHA TEAM


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5