Vítězem Jihočeské futsal ligy JS AGENCY 2015/16 se stal TK RUMPÁL Prachatice.

7.3.2016, 08:32 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

V sobotu se odehrály v Prachaticích poslední zápasy JS AGENCY FUTSAL LIGY. Na programu byli dva finálové zápasy a jedno utkání o třetí místo. Obě dvě finálová utkání potvrdila letošní suverenitu mužstva TK Rumpál Prachatice, hráči z Vimperka sice statečně bojovali, byli chvíle kdy měli i herně navrch, ale domácí favorit vždy v pravou chvíli zabral, zvítězil v obou utkáních a bral letošní titul. Duel o třetí místo favorita neměl, v utkání se obě strany prostřídali ve vedení, zápas se musel líbit, hrálo se nahoru dolu. Utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou a o třetím místě museli rozhodnout penalty. V nich nakonec byli lepší hráči Clubu 111, když proměnili všechny a Strabag jednu nedal.

1. finále
DYNAMO JELIMANI Vimperk - TK RUMPÁL Prachatice 4:6 /3:3/
První očekávané finálové utkání přineslo velmi dobrý futsal z obou stan. Prvních deset minut utkání patřilo hráčům Vimperka, kteří rychlými akcemi svého soupeře přehráli a ujali se vedení 3:1. Poté hráči Rumpálu zpřesnily hru a do konce poločasu zaslouženě vyrovnali. Ve druhém poločase pokračoval vyrovnaný zápas, o vítězství Rumpálu v zápase rozhodlo méně chyb v obranné činnosti.

utkání o 3. místo
Před výkopem samotného utkání byla držena minuta ticha za zesnulého Václava Caise st., dlouholetého funkcionáře SK STRABAG Prachatice.

CLUB 111 Prachatice - SK STRABAG Prachatice 3:3 /1:1/ na penalty 5:4
Ve vyrovnaném a bojovném utkání o celkové třetí místo se rychlé akce střídali na obě strany a utkání skončilo zaslouženou remízou. O celkovém třetím místě museli tedy rozhodnout penalty, ve kterých byli hráči Clubu 111 stoprocentní, zatímco hráči Strabagu jednu penaltu neproměnili.

2. finále
TK RUMPÁL Prachatice - DYNAMO JELIMANI Vimperk 7:4 /2:2/
Ve druhém finálovém utkání se očekával tuhý boj, zejména snaha hráčů Vimperka o zvrácení průběhu finálových bojů. Hráči Rumpálu však hráli zodpovědně zezadu a z rychlých protiútoků se ujali vedení 2:0. Ani tento stav hráče Vimperka nepoložil a do konce poločasu se jim podařilo vyrovnat. V páté minutě druhého poločasu se dokonce ujali vedení 3:2. Rumpál však v následující minutě vyrovnal. Poté hráči Vimperka díky výsledku prvního utkání všechny síly vrhli do útoku. Rumpál toho využil a z rychlých protiútoků vstřelil pět branek, čímž završil nejen vítězství v tomto finálovém dvojutkání, ale i v celé soutěži.