JS AGENCY FUTSAL LIGA - semifinále je za náma

29.2.2016, 16:40 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

V neděli se v Prachaticích odehrála semifinálová utkání JS Agency futsal ligy. Semifinále se hrálo na dvě utkání a jeho složení bylo Rumpál - Strabag, Jelimani - Club 111. Jako první nastoupili Vimperští s Clubem, domácí byli v obou zápasech lepším týmem, první zápas bez větších problémů zvládli 4:1. Do druhého nastoupil Club aktivněji, dával branky, ale Vimperk vždy na inkasované branky reagoval a postup si pohlídal. Druhé dvojutkání bylo velmi vyhecované, v prvním zápase byl Rumpál gólově aktivnější, hosté dali jen dvě branky a o třetí přišli chybou sudích, ale i tak bylo vše otevřené. Druhý zápas byl jak na houpačce, mladíci byli v první půli lepším mužstvem, ve druhém poločase Strabagu pomalu docházeli síly a byl to naopak Rumpál, kdo diktoval tempo hry a zaslouženě postoupil. Obě dvě utkání snesla to nejpřísnější měřítko a potvrdil to potlesk plné haly na konci zápasu. Zde jsou výsledky a komentáře.

DYNAMO JELIMANI Vimperk - CLUB 111 Prachatice 4:1 (2:0)
Domácí nastupovali v roli menšího favorita a to také splnili. Po celý zápas byli lepším týmem, aktivnější a dostávali se do šancí, hodně je také podržel brankář Vaculka. První poločas vyhráli a ve druhém své skore navýšili a došli si pro první vítězství.

TK RUMPÁL Prachatice - SK STRABAG Prachatice 4:2 (3:1)
Velmi očekávané utkání, domácí jasný favorit utkání, ale letos ze Strabagem to byli vždy velmi vyrovnané zápasy, což se potvrdilo i dnes. Rumpál šel do vedení, hosté ihned srovnali a dvě minuty na to přidali domácí druhou branku. Asi zlomový okamžik přišel v posledních vteřinách poločasu kdy hosté potřetí inkasovali. Na začátku druhé půle Strabag inkasoval počtvrté, ale hned přidal Zumr druhou branku hostů, kteří přidali na tempu hry a dokonce vstřelili i kontaktní třetí gól jenž k údivu diváků nebyl uznán. Poté již domácí stav udrželi a měli k dobru první vítězství.

CLUB 111 Prachatice - DYNAMO JELIMANI Vimperk 4:5 (1:1)
V dalším zápase se po celé utkání domácí snažili něco udělat, aby zvrátili vývoj tohoto dvojutkání, začali střílet i branky, ale jakmile se dostali do vedení nedokázali ho udržet. Hosté ihned vstřelili kontaktní gól a drželi remízový zápas, což jim zaručovalo postup. Domácí se již poté na nic nezmohli, dostali pátou branku a z postupu se mohli radovat Jelimani.

SK STRABAG Prachatice - TK RUMPÁL Prachatice 3:5 (3:2)
Odveta slibovala opět tvrdý boj a výbornou sálovku, stalo se, obě mužstva předváděla oku lahodící podívanou a plná hala to nakonec odměnila potleskem. Bylo to utkání dvou odlišných poločasů, hosté se sice dvakrát dostali do vedení, ale domácí vždy zareagovali a srovnali, na konci půle se dokonce dostali do vedení, v tu chvíli byli lepším týmem. Ve druhé půli hosté utkání otočili ve svůj prospěch, domácí sice s nima drželi krok až do 32 minuty, pak však inkasovali a navíc už neměli síly.

Do finále postoupili mužstva TK RUMPÁL Prachatice a DYNAMO JELIMANI Vimperk. V boji o třetí místo si to rozdají SK STRABAG Prachatice a CLUB 111 Prachatice. Toto vše je na programu v sobotu 5.3.2016.