FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

První část play off JS Agency futsal ligy - KVALIFIKACE o postup do čtvrtfinále.

15.2.2016, 12:33 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

V Prachaticích se v neděli odehrála kvalifikace o postup do play off JS AGENCY FUTSAL LIGY. Zúčastnili se jí čtyři mužstva: 1.FC Chroboly, FC Zbytiny, Young Boys Prachatice a FC Moucha team Prachatice. Turnaj se odehrál systémem každý s každým a první dvě mužstva postoupila do čtvrtfinálové osmičky. Hned první zápasy ukázaly jak mužstva vzali kvalifikaci vážně, každý přišel v plné "zbroji" a tak se bylo na co dívat. V prvním zápase nastoupili Chroboly proti Zbytinským, chrobolští byli od začátku zápasu jasně lepší a v polovině první půle vedli už o tři branky. Pak však nepochopitelně selhali a zápas díky inkasované brance v poslední minutě prohráli a tak se muselo počítat i se Zbytinama, že zamíchají tabulkou. I v dalších zápasech měla hra mužstev, které tento turnaj vzali opravdu vážně rychlý spád a náboj a tak se bylo na co dívat.
Celou kvalifikaci nakonec vyhráli mladíci z Young Boys před Mouchou, třetí skončili Zbytiny a na čtvrtém místě Chroboly. Zde jsou výsledky a komentáře k utkáním.

1. FC Chroboly - FC Zbytiny 4:5 (3:1)
Domácí po soustředěném výkonu vedli v polovině 1. poločasu 3:0. Poté začali hrát příliš sólově a dovolili hostům ke konci poločasu vstřelit branku. V tomto nesoustředěném výkonu pokračovali i po přestávce a za 10 minut bylo vyrovnáno. Hosté byli celý 2. poločas jasně lepší, přidali ještě dvě branky a těsně zvítězili.

YOUNG BOYS Prachatice - FC MOUCHA TEAM Prachatice 3:3 (2:0)
Vyrovnané utkání, které žádný ze soupeřů nechtěl prohrát, po oboustranně opatrném průběhu ze zabezpečených obran skončilo zaslouženou remízu.

FC MOUCHA TEAM Prachatice - 1. FC Chroboly 5:3 (2:2)
Hosté nastoupili s odhodláním napravit špatný výkon z předešlého utkání a udržovali vyrovnaný průběh. Domácí se v 2. polovině 2. poločasu podařilo navýšit vedení o dvě branky zejména díky střeleckým schopnostem svého nejlepšího hráče Šandery a toto udržet až do konce.

YOUNG BOYS Prachatice - FC Zbytiny 9:0 (2:0)
Hosté drželi krok se svým soupeřem jen 1. poločas, když obdrželi dvě branky. Po přestávce již nestačili na rychlou a přesnou hru domácích, což vedlo k jasnému vítězství domácích.

YOUNG BOYS Prachatice - 1. FC Chroboly 12:0 (4:0)
Na hostech se projevila psychická labilita po předchozích neúspěšných utkáních, čehož soupeř využil k jasnému vítězství, když ve druhém poločase byl jeho výkon až exhibiční. Tímto domácí potvrdili celkové vítězství v kvalifikačním turnaji do čtvrtfinále play off JS Agency futsal ligy.

FC MOUCHA TEAM Prachatice - FC Zbytiny 6:1 (3:0)
Tento poslední zápas turnaje byl přímým soubojem o druhé postupové místo. Domácím sice stačil k postupu bod, ale od začátku utkání hráli naplno. Byly to ale Zbytiny kdo měl první velkou šanci ujmout se vedení. Nedáš - dostaneš platilo i v tomto případě a to ještě vlastní brankou. Zbytiny se nepoložili a dál bojovali, ale vstřelit branku pro ně bylo zaklaté. FC Moucha si postupně vypracovala do poločasu třígólové vedení, které v druhé půli ještě navýšila a nakonec zalouženě zvítězila.