TK RUMPÁL Prachatice vítězem základní části JS Agency futsal ligy

11.2.2016, 14:37 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Základní část nejvyšší jihočeské soutěže ve futsale-sálovém fotbale JS AGENCY FUTSAL LIGA je dohrána, takže je zde čas na stručnou rekapitulaci výsledků.
Celou soutěží prošel jako jediný neporažený, v současné době nejkvalitnější futsalový tým Jihočeského kraje, TK RUMPÁL Prachatice. V průběhu soutěže bylo již o tomto družstvu napsáno asi vše, co bylo potřeba a tak nelze než jen s uznáním pogratulovat. Protože letošní ročník byl z pohledu obsazení soutěží hraných pod hlavičkou Jihočeského sdružení futsalu-sálového fotbalu trochu výjimečný, získal Rumpál vítězstvím v základní části JS agency futsal lize nejenom výhodné postavení v play off, ale i pohár pro vítěze Prachatické futsal ligy pro ročník 2015/16.
Na druhém místě skončilo družstvo DYNAMO JELIMANI Vimperk. Pro někoho to bylo asi tak trochu překvapení, ale vimperští Jelimani patří dlouhodobě mezi kvalitní špičková futsalová družstva JČ kraje a pokud se zpětně podíváme na jejich výsledky v krajské lize v základní části, tak se většinou umístili v popředí konečné tabulky. To že pak “svou hru“ nedokázali zopakovat i v play off je spíš otázka kde dělají chybu pro ně samotné.
Třetí nakonec skončil CLUB 111 Prachatice. Tomu sice utekl začátek soutěže, ale postupným finišem v druhé části si nakonec “bednu“ vybojoval. Není na škodu si připomenout, že 111 byla mnohými před zahájením tohoto ročníku favorizovaná na celkového vítěze, takže můžeme sledovat, co s tím udělá play off.
Zajímavé bylo sledovat vývoj v tabulce střelců, kterou sice od začátku až do předposledního turnaje vedl mladý Petr Pasecký ze Strabagu /39 branek/, aby ho nakonec o jednu branku předstihl Martin Šicner /40 /, který právě na předposledním turnaji vstřelil Zbytinám 9 branek a tím se “přehoupnul“ na první místo. Třetí nakonec skončil David Pek z Jelimanů /37/, který se též po celou dobu pohyboval na špici střelecké tabulky.
Poslední tabulkou, která je součástí výsledkové listiny, je bodování slušnosti. V této tabulce se započítává nejen každá načítaná chyba hráčů družstev /1 bod/, ale i udělené karty /ŽK-2 body, MK-5, ČK -10, ale ta nebyla udělena žádná/. Na prvním místě skončili FC Zbytiny a mohl by to pro ně být impuls pro boje v play off. Druhý skončil CLUB 111 a třetí Rumpál, i když u toho by se měla ještě započítat kontumace utkání za neoprávněný start /10 bodů/.
Kompletní výsledky všech utkání, včetně tabulek najdete na úseku Výsledky.
Předání pohárů a cen proběhne na vyhodnocení soutěže, která se bude konat po jejím skončení.
Nelze zapomenout na další soutěže, které též probíhaly pod organizací Jihočeského sdružení a to byl Jihočeský pohár, což byla otevřená soutěž pro družstva JČ kraje, hrající různé soutěže v sálovém fotbale a dále Jihočeský veteráns cup určený pro hráče věkové kategorie 40+. Výsledky těchto soutěží jste mohli sledovat na tomto webu a tak jen ve zkratce.
Jihočeský pohár 2016 hrálo šest družstev, hrálo se systémem každý s každým a první místo získalo družstvo PCO Rudolfov.
Jihočeský veteráns cup 2016 hrálo také šest družstev, se stejným systémem a první místo získalo družstvo