V JS AGENCY FUTSAL LIZE skončila základní část

7.2.2016, 20:09 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Posledním kolem základní části skončila JS Agency futsal liga. Norton získal potřebné body, aby udržel šestou příčku, Strabag pokračuje ve špatných výkonech, když zachraňoval bod až v poslední minutě a ztratil tak šanci na třetí místo konečné tabulky, Rumpál těsně porazil Jelimany o jednu branku a Club 111 prohrál s lhenickým Sokolem. Teď je na programu první část play off - kvalifikace o postup mezi nejlepších osm týmů. Hraje se neděli 14.2.2016. a budou jí hrát mužstva, která skončila na 7. až 10. místě: YOUNG BOYS, MOUCHA TEAM, 1.FC CHROBOLY a ZBYTINY. Kvalifikace se hraje systémem každý s každým jednokolově a první dvě družstva doplní jako 7. a 8. celek prvních šest konečné po tabulky základní části. Další část play off je již klasika: 20.2. se hraje čtvrtfinále /1-8, 2-7, 3-6, 4-5/, semifinále je na pořadu 28.2. a finále 5.3.2016.

Výsledky a komentáře k utkáním posledního kola základní části:
1.FC Chroboly - FC MOUCHA TEAM Prachatice 0:4 (0:2)
V 1. poločase měli obě mužstva velké šance, ale nedokázali je proměnit. Na obou stranách zvonily jen tyče. Před koncem poločasu se přesto podařilo hostům vstřelit dvě branky. Do 2. půle nastoupili domácí s velkým tlakem, ze kterého vytěžili několik slibných šancí bez brankového využití. Dokonce neproměnili ani devíti metrový kop. Naopak hosté v závěru zvýšili svoje vedení na konečných 4:0.

FC Zbytiny - FC NORTON Prachatice 4:8 (2:2)
1. poločas přinesl ukrutný boj o každou píď palubovky, gólově to ale dopadlo smírně. Vyrovnaný stav trval až do poloviny 2. poločasu, pak se hosté rozstříleli a přesvědčivě zvítězili. Pro bojující domácí je výsledek až příliš krutý a pokud zopakují tak bojovný výkon, nejsou bez šance na postup do další části play off.

SK STRABAG Prachatice - YOUNG BOYS Prachatice 3:3 (0:2)
Velmi pěkné, rychlé a vyhecované utkání hráčů, kteří se velmi dobře znají. 35. minut bylo zcela v režii hostů, kteří hráli zodpovědně ze zadu a nedali domácím žádnou šanci. Jejich náskok narostl až na třígólové vedení, ale závěr patřil domácím. 3 minuty před koncem se konečně domácí dočkali vstřelené branky, za minutu další a v poslední minutě vystřídaný brankář z půlky hřiště vyrovnal. V nervózním závěru už žádná branka nepadla.

DYNAMO JELIMANI Vimperk - TK RUMPÁL Prachatice 4:5 (1:3)
V tomto zápase měl přijít vrchol futsalového odpoledne, ale ten se bohužel nekonal. Obě mužstva nastoupila ve značně okleštěných sestavách, když oběma chyběli z různých důvodu nejlepší hráči. Zápas měl vyrovnaný průběh, hrál se v poklidném tempu a hostům se podařilo v závěru utkání šťastně vstřelit vítěznou branku.

SOKOL Lhenice - CLUB 111 Prachatice 8:5 (3:3)
V posledním utkání základní části nastoupila mužstva v improvizovaných sestavách, ale úroveň hry nebyla špatná. Skóre se měnilo jako na houpačce, ale poločas nakonec skončil nerozhodně. V 2. poločase se domácí ujali vedení o dvě branky a sve vedení si udrželi až do konce utkání.