FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


JS AGENCY FUTSAL LIGA 2015/16 má odehráno první kolo základní části.

7.1.2016, 08:17 | vložil: Luboš Vlnatý

Nedělním turnajem odehraným ve vimperské hale bylo uzavřeno první kolo základní části JS AGENCY FUTSAL LIGY 2015/16, nejvyšší krajské soutěže ve futsale-sálovém fotbale, takže je čas na stručné zhodnocení toho, co se odehrálo, a jak jsou zatím naplňovány předpoklady, jak by to ... :).
Po prvním kole je na prvním místě dle očekávání prachatický Rumpál, který ještě nepoznal hořkost porážky. Tři body sice ztratil, ale to bylo kontumací utkání za neoprávněný start hráče. Chyba trenéra V. Turka, který věnoval více pozornosti tomu, koho za kolik kam pustí, než tomu, koho si nechal dát na soupisku pro tento ročník. Každopádně Rumpál opět ukazuje, že má natrénováno a umí. Další pořadí v tabulce obsadila družstva, která některá utkání prohrála, ale bodový rozdíl mezi nimi je minimální. Na druhém místě je zatím Strabag, který sází na útočnou hru založenou na údernosti a vyrovnanosti svých hráčů. Třetí jsou vimperští Jelimani, ale jejich výkony jsou trochu nestálé, což je hlavně zaviněno tím, že se jejich sestava dost často mění.Oporou tohoto družstva je “dlouhý střelec“ D. Pek a brankář Vaculka. To, že Moucha je na třetím místě, možná někoho překvapilo, ale pokud sledoval jejich loňské výsledky z druhé části soutěže, tak to zas až tak překvapivé není. Jejich hra je založena na skoro neprůstřelném “Kolíkovi“, vepředu hraje těžko hlídatelný Brzobohatý a celé to podporuje kvalitní defenzíva celého týmu. Lheničtí “peckáři“ se usadili na čtvrtém místě, hrají si svoji hru ,spoléhají na branky “střelce“ J.Mrkvičku. Club 111 je zatím až na pátém místě a je to určitě jedno z největších překvapení, ale je potřeba vnímat, že ještě v žádném utkání nenastoupili v plné sestavě, takže jim naopak může v druhé části vyhovovat útok ze spodních pozic. Na další, šesté příčce jsou mladíci z Youngu, kteří odehráli několik velmi pěkných zápasů, které ztratili až v závěru utkání. Oproti loňsku má již jejich hra více taktické pojetí a jsou pro každého soupeře velmi kvalitním protivníkem. Osmé místo obsadili Nortoni, kteří asi zatím moc spokojeni se svým umístěním nejsou, a určitě se pokusí v další části soutěže posunout o něco výše. Tabulku uzavírají sedmé Chroboly a osmé Zbytiny, které mají zatím shodně „jen“ po třech bodech. Ale kdo pozorně sleduje jejich zápasy, musel si nevšimnout, že už to nejsou soupeři na “rozehrání“, ale že i oni odehráli velmi kvalitní utkání a pomohli tak k tomu, že soutěž získala na kvalitě.
Při pohledu na tabulku střelců můžeme vidět, že v první desítce jsou nejen zástupci družstev okupující horní část průběžné tabulky /Pasecký, Pek, Mrkvička, Málek, Brzobohatý/, ale jsou zde zastoupeni i osmý Nortoni /Toncar/ a desátí “Chroboláci“ /Šimšík, Balica/. A protože v sálovce padá ve většině utkání dost branek, můžeme říct, že i tady je situace zatím dost vyrovnaná a bude zajímavé sledovat, jak si střelci budou stát ve druhé části.
Poslední tabulkou, kterou můžeme na výsledkové sekci tohoto webu najít, je slušnost. Ta je bodována podle načítaných chyb, které družstvo v utkání udělá, ale jsou zde započítány i udělené karty. I tady je vidět, že 111 soutěží jen “proplouvá“ a hraje slušně. Na posledním místě je zatím naopak překvapivě Young. Disciplinárka řešila pouze dvě vyloučení, a to je ukázka toho, že se hraje slušně nebo že rozhodčí nasadili mírnější metr.
Nebyli bychom normální, kdybychom na závěr nekalkulovali, jak by se to mohlo vyvíjet dál. :) Rumpál si určitě bude chtít udržet svou neporazitelnost, družstva na 2. - 4. místě se určitě pokusí si své posty udržet a tím i šanci na “papírově slabší“ soupeře v prvním kole play off. Dá se předpokládat útok na vyšší příčky od 111, Youngů, Nortonů a Zbytiny i Chroboly se určitě také pokusí vylepšit svůj bodový zisk nejen obráním se vzájemně o body, ale “udělat“ i nějakého soupeře z vyšších příček a připravit se na kvalifikační turnaj o postup do play off /hrají družstva na 7. – 10. místě, postupují dva/.
Takže co říct na závěr? JS AGENCY FUTSAL LIGA, nejvyšší krajská soutěž ve futsale-sálovém fotbale, začíná své druhé kolo /odvety/ již 9. 12. 2016!


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5