POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

DYNAMO JELIMANI Vimperk - zápasy našima očima

26.11.2015, 20:58 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Dynamo Jelimani : FC Zbytiny 17:2 ( 8:1 )

Sestava: Turek V.; Pek M., Klose, Pek D., Frk, Pankratz
Branky: Pankratz 7x, Frk 4x, Pek D. 3x, Klose 3x

Předlouhá pauza se stala konečně minulostí a sálovka se opět přihlásila o slovo. Předzápasové události jako: ztracení a nemožnost najít několik dresů, množství omluvenek ať už z důvodu zdravotního, pracovního, či blíže nespecifikovaného, byly předzvěstí, že jelimanství všeho druhu nás bude provázet i letos. Možnosti povolat kde koho z poměrně slušně zaplněné soupisky ubývaly, a když byly úplně vyčerpány skýtala startovací hráčská listina šest hráčů do pole. Toto poměrně slibné číslo v předvečer utkání ještě snížil Paklíč o jedno, takže nám na výjezd do Prachatic mohlo stačit skoro jedno vozidlo. Brankářský post musel chtě nechtě obsadit Tuřín a v slušivé, bramborové, teplákové soupravě, vylepšené o kapitánskou pásku, se toho zhostil více než slušně.
Na úvod nás čekala velká neznámá, celek FC Zbytiny. Nutno mu k dobru přičíst, že i on disponoval pouze jedním hráčem na střídání, čímž se početní síly vyrovnaly. Přestávka byla znát na obou týmech a úvodní minuty moc pěknou zábavu nepřinesly. Zbytiny byly dopředu neškodné, my zase adresovaly každou druhou nahrávku do autového prostředí, v lepším případě na paty. Na první gól se tak čekalo pět minut, když se Doškovi povedlo kulatý předmět propasírovat levotyčovou skulinou. Na tento úspěch jsme do desáté minuty navázali ještě dvakrát, abychom se posléze všichni do jednoho na palubovce rozhodli, že nebudeme bránit roh. Dohoda byla dodržena do puntíku a střelcem branky na 1:3 mohl být z nabíhajících hráčů kdokoli, žádný totiž nebyl obsazen, Jelimani pouze levitovali v prostoru. Naštěstí se jednalo o poslední žlutozelený prohřešek, jenž prakticky odstartoval následné gólové hody. Ty byly přerušeny v poločase za stavu 8:1.
Do druhé půle jsme nastoupili ve velké pohodě a s každým gólem rostla jistota na jelimanských sálovkách. Odevzdanému soupeři povolil Tuřín špatným výhozem ještě jednu branku, zato číslo na druhé straně se zastavilo na hodnotě sedmnáct. Z výše uvedené cifry, celých sedm kousků vstřelily Pankyho nové sálovkové střevíce. Do čeho malý Jeliman kopnul, to se vlnilo v síťovině. Tímto jednoduchým ukazatelem si tak vysloužil premiérový palec nahoru, přičemž stejná, jednoduchá metoda určila opačný pól Rimďovi. Zbytiny nám soutěžní premiéru opravdu hodně ulehčily a dalo by se říci, že nám darovaly nejlehčí tříbodové vítězství v desetileté historii našeho klubu.

Dynamo Jelimani : Sokol Lhenice 9:7 ( 8:2 )

Sestava: Turek V.; Klose, Pek M., Pek D., Frk, Pankratz
Branky: Pek D. 4x, Pankratz 2x, Klose 2x, Frk
ŽK: Klose, Pek D.

Jisté bylo, že domů s prázdnou již nepojedeme. O to uvolněněji jsme do utkání mohli vstoupit. Jasné bylo, že soupeř bude z úplně jiné kategorie a žádné lehké chvilky pro nás mít připravené nebude. Domněnka se potvrdila nakonec do puntíku, ale i tak to byly Jelimani, kdo začátek zápasu zvládl lépe. Ve druhé minutě se Klosík zapojil do ťukací akce jako by byl součástí jelimanské družiny léta a Daveova pravačka mířila přesně. V páté minutě jsme nezvládli defenzivní činnost a dopřáli Lhenicím srovnání, hned o minutu později jsme si však vedení vzali zpět. Tentokráte se do jedno dotykového kolotoče vmísil Došek, jehož pobídku uklidil s přehledem Panky. Optickou převahu a častější kontakt s míčem měli Lhenice, ale produktivita a účinnost byla na straně Jelimanů. Důležitost rychle vhozeného autu ukázal Došek, když svými horními končetinami našel zakončujícího Davea, zatímco se lheničtí věnovali střídajícímu procesu. Nenechat soupeře vydechnout, tímto heslem se řídil Klosík, když si narazil o Doška a uklidil do napůl odkryté branky – 4:1. Třetí gól s podpisem Dave, dokonal tříminutovku hrůzy pro Lhenice, které raději sáhly pro oddechový čas. Tah se vyplatil a Daveho zaváhání u pravé tyče znamenalo snížení. Dvě bleskové odpovědi ale zažehnaly jakýkoli náznak obratu. V prvním případě si na Pankyho roh naběhl Došek, dějství druhé patřilo sólo představení pana Klosíka. Z lavičky si to zamířil rovnou do souboje s brankářem, vyšel z něj jako vítěz s míčem u nohy a prázdnou brankou před sebou – 7:2. Tuřín v bráně se činil znamenitě a několika parádními kousky zmařil jasné gólové příležitosti před svou svatyní. Před poločasovým hvizdem se ještě jednou zaskvěl Klosík, vybojoval důležitý míč a prakticky si připsal značnou část zásluh na Pankyho gólovém zásahu.
Lheničtí sokoly o pauze vyměnili brankáře a pořádně do nás zaseknuly své drápy včetně trhajících zobáků. Tuřín se měl co otáčet, ale na střelu z levé strany byl krátký. Lajdáckou chvilku si vybral při bránění Došek, podcenil náběh na dlouhý nákop a lysá hlava sokola trefila přesně – 8:4. Úsek zmatení pokračoval, nový gólman ve lhenické brance si mohl vzít volno, zatímco Tuřín bouchal pořádný přesčas a jedinou odměnou mu byly třepetající míče v jeho síti. Rozdíl se smrskl na dvě branky a jelimanské poplachy byly na místě. Čtyři minuty před koncem se po rozehrané standardce obtočil jeden ze sokolů kolem bránícího Jelimana a překvapivou plazící se střelou k tyči snížil na nejnižší možný rozdíl. Jednoznačné drama jsme mohli několikrát ukončit, ale marně. Ve vzduchu viselo dokonání jelimanství a nebylo od něj daleko. Překonaný Tuřín ležel mimo odkrytou klec, v níž se na brankové čáře krčil Došek. Metr před ním sokol s míčem na pařátě nezvládl svoji situaci a nastřelil pouze Doškův bachor. Další rodící se šance znemožnil Tuřín perfektním vyběhnutím a Dave žlutokartovou záchrannou brzdou. Vše jsme přežili a naopak s konečným hvizdem po brejkové situaci Klosíka, zpečetil výhru 9:7, Dave. Pořádnou divočinu jsme nakonec zvládli i s početními problémy a je těžké vybrat muže zápasu a ještě těžší vybrat majitele palce dolů. Proto si mínus zaslouží Paklíč za neprozrazenou omluvu sdělenou v pozdním čase, která celou jelimanskou situaci notně ztížila. Označení man of the match právem patří Tuřínovi, jenž na brankařském postu předčil veškerá očekávání a zasadil se velkou měrou o druhé tři body pro Jelimany v soutěži.