V SOBOTU VYVRCHOLÍ FINÁLOVÝM TURNAJEM JIHOČESKÁ FUTSAL LIGA JS AGENCY 2014/15

11.2.2015, 09:18 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Play off tohoto ročníku bylo neobvyklé svým systémem, kdy se nehrála jednotlivá utkání jako vyřazovací systém, ale každé kolo se hrál jako turnaj několika družstev, které si to o postup rozdali každý s každým. Tento systém vytvořil mnohem větší možnost pro vyburcování družstev na nižších stupních konečné tabulky po základní části, protože bylo o co hrát až do posledního utkání.

Samotné semifinálové turnaje toto jasně potvrdily, když ve skupině “A“ ještě v předposledním utkání by v případě vítězství Strabagu Demolice s TK Rumpál mohlo být vše co do té doby vypadalo jednoznačně jinak /Strabag nakonec vydržel vzdorovat a bojovat o postupové naděje s favoritem soutěže tři čtvrtiny utkání!/. Nakonec v této skupině v podstatě došlo k překvapení, když postoupilo družstvo z 6. místa, přestože své poslední utkání prohrálo. Připomeňme si, že se zde utkala družstva na 1.,4, 6, 8, místě/.

To samé platilo v utkáních skupiny “B“, kdy ZSO ve všech svých utkáních prohrálo svá utkání až v posledních minutách a favorit této skupiny ORTH-MED musel o postup bojovat do posledních minut svého posledního utkání. I tady se zrodilo překvapení, když postoupilo družstvo z 5. místa. Zde hrála družstva na 2., 3., 5. a 7. místě.

Zpětně dnes hodnotit, která skupina byla silnější nebo těžší je nesmysl, ve všech utkáních se bojovalo vždy až do konce, protože i skóre mohlo mít na šanci postoupit do finále vliv. Takže tu máme finálovou čtveřici, která znovu začíná od nuly, nikdo si sebou nenese žádný bonus, předchozí vzájemná utkání se nepočítají. Na pomyslné startovací čáře stojí všichni vedle sebe a jen jejich momentální výkonnost, zkušenost nebo třeba i trocha štěstí rozhodne o tom, kdo bude stát na bedně. Můžeme jen polemizovat, jestli TK Rumpál potvrdí svou výjimečnost nebo se konečně dočká “věčně“ druhý ORTH-MED? Či komu zkomplikují cestu na bednu nevyzpytatelní Bizoni nebo jestli bude pokračovat “zmrtvýchvstání“ TEX COLORU? Určitě se tedy přijďte podívat do českobudějovické haly Na Sádkách tuto sobotu 14. února! Finálový turnaj startuje v 11:30 soubojem mezi týmy ORTH-MED a TEX COLOR