PRACHATICKÝ DENÍK - Jihočeský pohár si z Prachatic odvezli Bombarďáci Větřní

21.1.2015, 22:40 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice – Místní sportovní hala byla o víkendu dějištěm Jihočeského finále Českého poháru ve futsale – sálovém fotbale.

Představilo se šest družstev ze tří okresů, která byla nalosována do dvou skupin. V těch se hrálo každý s každým a dva nejlepší celky z každé skupiny postoupily do křížového semifinále.
Tato soutěž je registrovaná v rámci soutěží pořádaných ČFSF, kdy se vítězové krajských kol utkají v Národním finále, jehož vítěz potom startuje v Evropském poháru UEFS," uvedl předseda krajské svazu futsalu – sálového fotbalu Luboš Vlnatý a pokračoval: „Jak již bývá u této soutěže v Jihočeském kraji dlouholetým zvykem, sešla se zde skoro současná špička družstev hrající různé jihočeské soutěže ve futsale – sálovém fotbale a podle toho také většina utkání vypadala. Bylo se na co dívat! Družstva okresních soutěží Strabag Prachatice, Norton Prachatice a Honner České Budějovice odehrála svá utkání s družstvy vyšších soutěží z krajská ale i celostátní ligy velmi kvalitně."

Skupinu A vyhráli Bombarďáci Větřní, kteří nejprve porazili Tex Color Č. Budějovice 5:3 a poté remizovali s prachatickým Strabagem 4:4. Ze druhého místa šel pak do semifinále Tex Color, když si poradil se Strabagem 7:2. Pro prachatický tým tak turnaj skončil.

Skupinu B vyhrál Orth Med Č. Budějovice. Ten si nejprve poradil 6:1 s prachatickým Nortonem a poté porazil i Strojírnu Honner Č. Budějovice 2:1. Ze druhého místa šla dále Strojírna Honner po výhře nad Nortony 4:2.

Semifinálové duely byly ve znamení výher favoritů. Bombarďáci Větřní porazili Strojírnu Honner 6:2 a v souboji týmů z Jihočeské ligy zvítězil Orth Med nad Tex Colorem 6:0.

Ve finále se tedy střetli Bombarďáci Větřní hrající Celostátní ligu s Orth Medem z Jihočeské ligy. Ve výborném a vyrovnaném utkání zvítězili Bombarďáci 3:2 (1:2) a zajistili si postup do národního finále. „Samotné finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje. Hrála se oboustranně výborná sálovka. Orth Med byl silnější na míči, Bombarďáci zase lepší po taktické stránce. První branka utkání byla tak trochu kuriozní, když jí vstřelil ze své poloviny brankář Větřní, který pak ale hrubou chybou zavinil vyrovnání na 1:1. Poté hru ovládl Orth Med, který šel v 15. minutě do vedení. Ve 26. minutě zase chyboval brankář Orth Medu a bylo srovnáno. Pak byly šance na obou stranách, ale s přibývajícími minutami to vypadalo, že dojde k penaltovému rozstřelu, ale ve 28. minutě zahrálo Větřní výborně nacvičený signál z přímého kopu a opět se dostalo do vedení. I přes obrovskou snahu a tlak hostů udrželi Bombarďáci vítězství až do závěrečného hvizdu rozhodčích, aby si mohli zatančit vítězné kolečko vítězů," komentoval finálové utkání Luboš Vlnatý.

Zdroj: Prachatický deník