FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

Prachatický deník - Rumpál zvýšil náskok na čele soutěže, jeho konkurent nečekaně ztrácel

8.1.2015, 09:22 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Jižní Čechy – Krajská liga futsalu sálového fotbalu pokračovala o víkendu dalšími dvěma koly a naši okresní zástupci si vedli tentokrát velice dobře.

Prachatický Rumpál si připsal na konto dvě výhry a jelikož jeho největší konkurent Orth Med České Budějovice jich pět ztratil, mají Prachatičtí na čele dvě kola před koncem základní části luxusní náskok. Plný počet bodů brali i Jelimani z Vimperka, kteří si tak pohlídali třetí místo tabulky. Tři body bral Strabag Demolice Prachatice, přes který se přehnal českobudějovický Tex Color. Tyto dva celky by se mohly následně potkat ve čtvrtfinále play off.

Dynamo Jelimani Vimperk – ŽP Božolé Č. Budějovice 9:6 (3:3). V utkání bohatém na branky se víc útočilo než bránilo. Po vyrovnaném poločase domácí zrychlili hru, což vyjádřili šňůrou čtyř branek za sebou a poté udržovali až do konce utkání vedení. Na každou branku bojovného soupeře odpověděli také gólem. Branky Jelimanů: Svěchota a Šíp 4, Frk.

TK Rumpál Prachatice – ŽP Božolé Č. Budějovice 8:5 (4:4). První poločas byl vyrovnaný, hosté neustále vedli. Domácí jen dotahovali a v poslední minutě se jim podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase byli domácí jasně lepší, ujali se vedení a soustředěným výkonem dotáhli utkání bez problémů do vítězného konce. Branky Rumpálu: Šicner 4, Rosa 2, J. Pravda a Wimberský.

Dynamo Jelimani Vimperk – ZSO Hluboká nad Vltavou 12:3 (5:0). V prvním poločase domácí dobrou kombinační hrou nepřipustili hosty k vážnějšímu ohrožení vlastní branky a sami pěti brankami vyjádřili svojí převahu. Počátek druhého poločasu domácí podcenili, soupeř snížil až na rozdíl dvou branek. Poté domácí opět zapnuli naplno a zejména ve druhé části druhého poločasu, kdy hostům docházely síly, převahu vyjádřili i brankově. Branky Jelimanů: Svěchota a Frk 4, Šíp 2, Děd a D. Pek.

TK Rumpál Prachatice – ZSO Hluboká nad Vltavou 6:1 (2:0). Hosté hráli soustředěně v obraně, což na domácí celý první poločas platilo, takže z převahy vytěžili jen dvě branky. Druhý poločas měl obdobný průběh, hosté úporně bránili, domácí potvrdili jasné vítězství až dvěma brankami v poslední minutě utkání. Branky Rumpálu: Kochma, Rosa, Málek, Šicner, Bauer a Wimberský.

Tex Color Č. Budějovice – Strabag Demolice Prachatice 9:5 (3:1). Skóre otevřel ve 3. minutě hostující Dalipi, když Růnovi nedal sebemenší šanci. To však bylo ze strany Strabagu na dlouhou dobu všechno. Po dvou nepřesných pokusech hostů se o slovo začal hlásit Tex Color. I přes ne tak špatnou hru Strabagu měl Tex Color poměrně lehkou úlohu a v klidu dokráčel do vítězného konce. Branky Strabagu: Dalipi a Bednár 2, Ďurica.

Orth Med Č. Budějovice – Strabag Demolice Prachatice 3:11 (1:4). Strabag se favorita nezalekl a hned od úvodu utkání se vrhl do ofenzivní hry. Gólu se dočkal ve 4. minutě. O minutu později skóre měnilo a v 7. minutě to již bylo 0:3. Orth Med se do své první šance dostal až v 9. minutě, kdy po rohu rovnou z voleje střílel Kovačičín, ale Vařák si s jeho ránou poradil. Ve 12. minutě už to bylo 0:4. Evidentně zaskočení domácí se dočkali první branky v 16. minutě. Strabag dosáhl páté branky ve 22. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Dalipi. Odevzdaný Orth Med dohrával utkání už jen z povinnosti, jeho hra tomu odpovídala a utrpěl první porážku v sezoně. Branky Strabagu: Bednár 5, Dalipi 3, Dědina 2, Bárta.

Zbylé výsledky: Tex Color ČB – Bizoni ČB 9:3. Orth Med ČB – Bizoni ČB 4:4.

1. Rumpál Prachatice 11 0 1 83:46 33
2. Orth Med ČB 8 3 1 62:50 27
3. Jelimani Vimperk 6 1 5 76:70 19
4. Tex Color ČB 4 4 4 67:57 16
5. Strabag Prachatice 5 0 7 58:75 15
6. Bizoni ČB 4 2 6 54:61 14
7. Hluboká nad Vltavou 2 2 8 39:61 8
8. Božolé ČB 1 2 9 58:77 5

Závěrečný program základní části (10.1.): Bizoni ČB – Božolé ČB, Strabag Demolice PT – Božolé ČB, Bizoni ČB – ZSO Hluboká, Strabag Demolice PT – ZSO Hluboká, Tex Color ČB – Rumpál PT, Orth Med ČB – Rumpál PT, Tex Color ČB – Dynamo Jelimani Vimperk, Orth Med ČB – Dynamo Jelimani Vimperk.