FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


KVAPÍKOVÉ EMPO CELOSTÁTNÍ LIGY VE VŠECH OHLEDECH

12.12.2014, 09:13 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Kvapíkové tempo nám nasadila letos Celostátní liga :).

Zima ještě ani pořádně nezačala a základní část už je za polovinou. Samozřejmě že hlavní příčinou je stav, do kterého dovedli naši nejvyšší soutěž pánové Štancl a Soukeník. V pouhých osmi týmech jde opravdu vše hodně rychle.

I tato zkrácená soutěž se už ale může pochlubit několika skandály. Vše odstartovali v Brně – nasazení hráče týmu B a nezapsání této skutečnosti do Zápisu o utkání bere nejspravedlivější ze spravedlivých Ivo Krejcar jako politováníhodnou chybu pana Prokeše. Opravdu? Jak je možné, že pět hráčů v zápisu bylo označeno správně a právě šestý nebyl. Zvláštní náhoda. Pod vším je mimo jiné ještě podepsána zlínská úderná jednotka, rozhodčí Uhlár, Daněk a delegát Belžík.

Půvabné je na tom mimo jiné konstatování Ivo Krejcara v Rozhodnutí STK, které vypovídá o poměrech ve federaci asi více, než bylo zamýšleno:

„Fakt je, že v této záležitosti nemáme jasno, jakému orgánu ČFSF delegáta a rozhodčí předat k dalšímu řešení. Komise delegátů je totiž z důvodu dlouhodobé nemoci jejího předsedy nefunkční a komisi rozhodčích předsedá p. Belžík, tudíž by bylo dle našeho názoru nepatřičné, aby řešil případ na němž má významný podíl.“

Pokud platí, že byla kdysi zvolena tříčlenná komise delegátů, tak jak může někdo napsat, že je nefunkční? Nebo že by ti dva zbývající tam byli dáni jen naoko? Kdo tedy potom určuje delegaci delegátů na turnaje CL. Že by pan Vitásek :)? To samé platí i o komisi rozhodčích, kde by jejího předsedu Belžíka mohli řešit zbývající dva členové, pokud ale nejsou lehounce zkorumpovaní. Jednoznačně by se výše uvedení rozhodčí a delegát na turnajích CL neměli nějaký čas objevit, protože bylo jednoznačné, že si neplnili povinnosti jim určené a potvrdili skutečnost, že si tam jdou jen pro své “těžce“ vydělané peníze“. Ale ejhle, zvláštní poměry ve federaci opět zafungovaly a “VYVOLENÍ přispěvatelé“ pana Vitáska jsou zpět na scéně. Další perličkou šedé eminence české sálovky Vitáska je potom angažmá rozhodčího Frajta, který přesto, že se nezúčastnil oficiálního školení před sezónou (viz náš obrázek), v celostátní lize už vesele soudcuje.

No a nakonec je tu ještě bující skandál z Jilemnice, kde utrpěl komplikovanou zlomeninu nosu hráč domácích a člen reprezentačního výběru Kraus. V popisu utkání je tato situace stroze zmíněna delegátem Havlíčkem větou:

„Ve 28´minutě došlo ke zranění domácího Krause, který opustil areál SC směr nemocnice s krvavým zraněním a podezřením na zlomeninu nosu.“

Podle očitých svědků se toto zranění stalo po brutálním faulu hráče Poličky Stejskala. Rozhodčí ale tento faul neohodnotili kartou, a jelikož delegát nepochopil, že v jeho pravomoci je předat případ k řešení i při “neudělení karty“, tudíž ho ani disciplinární komise neprojednávala. Zde je potřeba zdůraznit, že fauly s následkem odstoupení z utkání jsou v návrhovém sazebníku hodnoceny zastavením činnosti na 4 – 12 utkání. K dovršení absurdity byl pak následný písemný podnět Jilemnice zaslaný na disciplinární komisi k projednání odmítnut nejchytřejším členem federace panem Jaroslavem Němečkem pro formální nedostatky :).

Tak – opravdu se ještě divíte, že je Celostátní liga v takovém stavu?


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5