FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Z Rumpál Cupu vezou Jelimani bronz

10.12.2014, 20:45 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Sesmolit dohromady na celodenní turnaj ideální počet Jelimanů se rovná již několik let zázračnému faktu, a ani v případě letošního Rumpál Cupu, tomu nebylo jinak. Jelimanské řady i s celým archivem, a že ten je početný, byly probrány a prozkoumány skrz na skrz a i po opětovné revizi činil konečný nominační počet 6+1. Stav je to sice ucházející, ale v případě celodenní akce ne moc ideální, vezme-li se v úvahu případné zranění, či karetní prohřešek. Z tohoto důvodu jsme zalovili i v nejelimanských vodách, konkrétně v celku vimperské ligy Tabalku, a na tuto akci povolali Michala Marka ( Mlejny junior, nebo také malý Mlejny ).

Dynamo Jelimani : SK Strabag Prachatice 3:2 ( 1:1 )
Sestava: Kotál; Děd, Pek M.,Pek D., Frk, Pechlát, Havlan, Marek
Branky: Pek M., Pek D., Havlan

Zápas byl absolutní premiérou pro Lacu, který se tak v rychlém sledu stal již třetím strážcem jelimanské svatyně v nové sezóně a stejně jako jeho dva předchůdci ukázal, že na tomto postu nemáme ani ten nejminiaturnější zárodek problému. Cesta zhoršená klimatickými podmínkami se protáhla a s příjezdem jsme to vzhledem k prvnímu utkání měli akorát. Doslova, protože z rozcvičky nebylo nic. Babula, místo brankáři do ruky poslal míč dvě stě metrů nad strop tělocvičny a to bylo vše, víc nám rozhodčí nepovolili, muselo se jít hrát.
Těžší soupeř na úvod být nemohl a trvalo nám pěknou chvíli, než jsme se vůbec přeorientovali na hru. Soupeř měl v úvodu více ze hry a Laco měl k osahání míče možností více než dost. Za vlažný úvod jsme byli ztrestáni brankou, Daveovi pláchl hráč, což je sice samo o sobě hodno zpytování svědomí, ale následné přihlížení třech Jelimanů jak akce dopadne je k sebezpytovací akci hodno trojnásob. Dopadla následovně, Laco první pokus ještě vytěsnil na tyč a následně byl opakovaným pokusem za přihlížení již zmíněných třech jelimanských diváků překonán. Důležitou vyrovnávací branku vstřelil do šatny Dave, když do Babulovo rohového vhazování vložil své ctěné kolenové zařízení.
Vrhač Babula se zaskvěl znovu i v půli druhé, tentokráte našel Rimďu, a ten nachytal v nedbalkách jak svého strážce, tak i brankáře, 2:1. O toto vedení jsme záhy přišli, ale mrzet to nemuselo. Důležitou výhru na úvod turnaje vstřelil Ladis. Byl Doškem vyhnán skoro do nulového úhlu a ve snaze vrátit míč alespoň pod sebe, kouzlem velkého mistra s kombinací totálního selhání brankáře Strabagu, dostal míč za brankovou čáru. V konci utkání jsme až s podivem Strabag skoro do ničeho nepustili a velmi důležitou výhru s naším nejsilnějším soupeřem v turnaji, uhájili. Palec nahoru pro zkušeného vrhače, pesimistu Babulu. Opačný pro pozvolna rozkoukávajícího se Mlejnyho juniora.

Dynamo Jelimani : Hamilton Praha 11:1 ( 3:0 )
Sestava: Kotál; Děd, Pek M.,Pek D., Frk, Pechlát, Havlan, Marek
Branky: Frk 5x, Pek D. 3x, Pek M., Pechlát, Havlan

Starý známý Hamilton, tým, s nímž jsme se před dvěma roky utkali na tomto turnaji ve skupině a posléze nezvládli penaltový rozstřel o třetí místo, což si z Jelimanů nejlépe pamatuje určitě Šéťa. I když bylo složení obou celků dost jiné, odplata se povedla poměrně slušně. Skóre otevřel Babulův volej o břevno. Překročení čáry muselo k nevoli Hamiltonu, určit až jestřábí oko. Určilo branku, na níž mohl Dave navázat brankou číslo dvě. Vypíchnutí přihrávky středem a osamocený Došek na brankáře, měly za následek bodlo pod břevno spolu s poločasovým výsledkem 3:0.
Poločas druhý se změnil v exhibici a navyšování skóre. Za zmínku stojí už jen odkrytá prázdná branka zívající na Ladise s kterou si jelimanský hobit poradil přestřelením cca o dva metry. Laxnost celé čtveřice na palubovce připravila Lacu o čisté konto, ale alespoň nám hned v úvodu jelimanského angažmá nezpychne. Palec nahoru si vystřílel pětigólový Došek a palec dolů po prázdno brankové eskapádě nemůže mířit jiným směrem, než Ladisovým. Vysoká výhra se málem nezrodila a Jelimani mohli být kontumováni, ba co víc, v duchu jelimanského stylu celou kontumaci mohli sledovat z tribuny v domnění, že hrají v jiný čas a s úplně jiným soupeřem, Naštěstí se tak nestalo a po druhém utkání jsme si zajistili postup ze skupiny.

Dynamo Jelimani : ZČU Plzeň 7:3 ( 3:2 )
Sestava: Kotál; Děd, Pek M., Pek D., Frk, Pechlát, Havlan, Marek
Branky: Pek D. 2x, Pek M., Havlan, Pechlát, Marek, vlastní

Času bylo spousty, žaludky Jelimanů hlásily kritický stav, a tak se vyrazilo na indickou výpravu. Plněné placky vším možným, skončily řádně zality různorodými tekutinami v jelimanských žaludcích, což se nakonec ukázalo, jako ne moc dobrý nápad. Zápas o první místo ve skupině se totiž nesl v duchu přecpaných bachorů.
K prvenství nám stačila remíza, ale na zákopovou válku to nevypadalo. O první branku se postaral náš soupeř, ale vedli jsme my. Daveho přihrávku srazili plzeňští borci za svého bezmocného brankáře, a když Doškův roh proměnil Dave ve výstavního šibeničníka, doháněl celek ZČU dvoubrankové manko. To se mu také podařilo smazat, ale obounohý Rimďa se kličkou na levou nohu k postranní čáře a utěšeným projektilem před koncem první půle postaral o navrácení vedení.
První minuty druhé půle se Plzeň nadechovala k jakémusi náporu, který v nejideálnější chvíli odrazila Babulova šajtle, 4:2. Po tomto zlomovém momentu následovali další zásahy. Daveho mikroskopické líznutí Doškova nahození a zásahy Mlejnyho juniora s Ladisem. Soupeř ještě vyprodukoval kosmetické snížení, ale o třech bodech a prvenství ve skupině již bylo rozhodnuto. Mužem s nálepkou nejlepší z výborných se stal Šroub a nejhůře se s plným bachorem popasoval Mlejny.

Dynamo Jelimani : Absolutteam České Budějovice 4:8 ( 2:3 )
Sestava: Kotál; Děd, Pek M.,Pek D., Frk, Pechlát, Havlan, Marek
Branky: Pek D. 3x, Marek

Semifinálový duel ještě nesl dozvuky indické restaurace a spolu se špatným taktickým záměrem vytvořil šibeniční kombinaci, způsobivší jelimanský zánik. Přistoupili jsme na taktické, ospalé šachy a přikováni na svoji půlku čekali, co se bude dít, dělo se to, že Absolutteam hrál s balónem, zatímco my si ho moc neužili a dostali našeho soupeře do tlaku. Z něj se vydrápat nebylo snadnou záležitostí, navíc když jsme inkasovali jako první. Došek ustupoval více, než bylo zdrávo a střela o tyč znamenala naše prohrávání. Zmíněný Jeliman se namotal i k druhé inkasované brance a mohl děkovat Daveovo přesnému zásahu a snížení tíživé situace. Tu se podařilo ještě více vylepšit, když se obr Koloděj opřel znovu do míče, ale bohužel s poločasovým hvizdem jsme to byli opět my, kdo tahal za kratší finálový konec.
Nejlepší zápas na turnaji hrál Dave, proto nebylo divu, když jeho další nechytatelný pokus srovnal skóre. Z něj jsme se ale radovali, asi tak dvě nanosekundy. Nechali rivala opět odskočit a už jsme ho v zápase nechytili. Úsek několikanásobného selhání nás stál ztrátu přijatelného rozdílu skóre, které do otevřené obrany českobudějovičtí trestali. V závěru ještě upravoval výsledek Mlejny, ale to už bylo jasné, že finále se Jelimanů týkat nebude. Nejlepším mužem na palubovce byl Dave, Lojzovo označení náleží tragikomiksovi Doškovi.

Dynamo Jelimani : ZČU Plzeň 9:8 ( penaltový rozstřel )
Proměněné penalty: Pechlát 3x, Frk 2x, Pek D. 2x, Pek M., Děd
Neproměněné penalty: Pek M., Pek D., Kotál

O třetí místo už se žádné utkání nehrálo, a tak stejně jako před dvěma roky čekal na Jelimany rozstřel ze značky šesti metrového kopu. A zase to byl soupeř, kterého jsme ve skupině porazili. Muselo být určeno pět exekutorů, z nichž jeden musel být, k Lacovo radosti, brankář. Začínal soupeř, jehož pokus zastavila nerozbitná, vzduchem letící Lacova hruď. Šroub se pokusem pod břevno nemýlil 1:0. Ve druhé sérii byl soupeř úspěšný, ale stejně tak sebevědomím překypující Babula 2:1. Ve třetí sérii Laco opět uspěl a už to vypadalo na jasnou záležitost, jenže Rimďův přízemní pokus do středu vykopla brankářova končetina a zatímco čtvrtá série byla pro Plzeň úspěšná, Daveova inovace bez rozběhu úspěch neslavila 2:2. V poslední sérii vychytal Laco svůj brankařský protějšek a sám měl na noze rozhodnutí, nepodařilo se a musela následovat náhlá smrt, do níž se zapojil i Došek spolu s opětovným neohroženým Babulou i reparát skládající Rimďa s Davem. Nekonečný příběh utnul ve dvanácté sérii dalším lapeným pokusem Laco a pro skromnou osobu Babulu, jenž se k míči sunul za výroku, „já to dám ču…, ať můžem jet domů“ už nebyl problém vystřelit Jelimanům bronzový stupínek, 9:8. Penaltový palec nahoru nemůže náležet nikomu jinému, než Lacovi a klaunský nos byl přivázán na nos Daveovi za jeho pokus z kroku a nic na tom nemění ani fakt, že byl Dave vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Fotografie z turnajové akce naleznete již brzy ve fotogalerii.

zdroj:http://www.dynamojelimani.cz/index.php?page=aktuality&id=118


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5