FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


PROPAD ČESKÉ SÁLOVKY POD TAKTOVKOU MILANA SEMMLERA

7.7.2014, 20:39 | vložil: Jiří Karhánek

V minulých článcích jsme popisovali na mnoha příkladech obrovský úpadek ČFSF za předsednictví Milana Semmlera. Skándály a neschopnost, spojené především se jmény Štancl (kdepak je tomu ubožákovi konec?), Němeček, Vitásek, Soukeník nebo Koseček, jsme popsali dostatečně. Paralelně s tím ale běží další jev a to je obrovský propad v počtu družstev v našich soutěží, který vede k postupnému rozpadu tohoto sportu. Ne k jeho konci – Milan Semmler pochopitelně může jít slovenskou cestou – aniž by měl nějaké soutěže, tak poskládat nějaký tým jednou za čas na Mistrovství Evropy nebo evropské poháry. Při úrovni konkurence (Belgie se např. evropských klubových soutěží nezúčastňuje) i tak budeme vozit medaile. Je ale pochopitelně otázkou, zda toto je jediné měřítko úspěšnosti.

Úbytek členské základny je vidět především na číslech z mužských soutěží (při vší úctě k veteránskému nebo ženskému futsalu, jejichž soutěže jsou jen doplňkem). Vývoj v posledních pěti letech je následující:

Počet družstev v mužských soutěžích:
ročník 2007/08 – počet družstev 142 /založení ČFSF, předseda byl M. Brabec/
2009/10 – počet družstev 147 /předseda Z. Říha/
2011/12 – počet družstev 123 /první ročník pod předsedou ČFSF M. Semmlerem/
2013/14 – počet družstev 105

Pokud tedy sečteme činnost M. Semmlera ve funkci předsedy ČFSF v rámci české sálovky, tak dokázal svou činností snížit stav družstev v dlouhodobých soutěžích mužů o 42! Pokud se ještě detailněji podíváme na jednotlivé kraje, na ústupu je jak Praha, kde se daleko větší pozornosti těší veteráni /kde hlavní snahou vedení je jak zaplatit své předsedkyni cestu na mezinárodní veteránský turnaj nevalné úrovně/, tak kraj Ústecký. Téměř před rozpadem je kraj Plzeňský, kde loni hrálo jen slabých šest družstev!!! Východočeský kraj si drží stále svých 14 týmů, otázkou zůstává kraj Královehradecký, kde je vůbec otázkou, zda se něco hraje. Jihočeský kraj je stále podrobován útokům ze strany Milana Semmlera. Je veřejně známo, že Milan Semmler několikrát „tajně“ večer navštívil vybrané lidi z Českých Budějovic a naplánoval s nimi likvidaci Jihočeského kraje, jako odvetu za to, že tento jediný kraj se na svém webu nebojí pravdivě informovat o všech podvodech, které se v ČFSF pod jeho taktovkou dějí. To zřejmě časem opět vyústí v další úbytek členské základny ČFSF.

O ostatních krajích už je škoda mluvit, soutěže buď nemají, nebo nám je neustále slibují, jako např. kraj Zlínský. Uvidíme, jak to dopadne a zda nepůjde o obdobu Královéhradeckého kraje.

Samostatnou kapitolou je Celostátní liga. Za tři roky v ní počet družstev klesl z 12 na 10, přičemž odešli takoví dlouholetí a tradiční účastníci, jako třeba Běloves nebo Prachatice. Kvalitní náhrada se hledá těžko, jak jsme viděli na letošním vystoupení hradeckého Vegasu. Jen mimochodem, proslýchá se, že tento celek má do příští sezóny nastoupit znovu, což by mj. znamenalo, že dokázal splatit obří pokuty za problémy, které loni způsobil. Horší je to s kvalitou soutěže. Asi nejlépe to dokumentuje fakt, že Stonava si vybojovala postup do finálového turnaje a přitom přiznávala, že ji k tomu stačilo šest hráčů.

Bohužel zajištění soutěže se za předsedy Semmlera nijak nezměnilo. Předsedové LK svou práci nezvládali a nezvládají, jejich angažmá je pak spojeno s mnoha skandály, které jsme na našich stránkách popsali velmi podrobně. Mediálně se nic nezměnilo a TK těží jen z práce minulého vedení. Také nám byl slibován generální partner (sponzor) ligy, který ale nepřišel. To vše je dost tragická bilance.

Toto vše dokázat za pouhé 3.5 roku, je na jednoho člověka docela slušný výkon, ale aby v tom nebyl Milan Semmler sám, je potřeba si uvědomit, že si nadiktoval, koho mu musí VH zvolit jako místopředsedu (Vladimír Vitásek) a následně si pro upevnění své moci dosadil i své lidi do důležitých komisí, které ovlivňují a řídí chod české sálovky (Koseček, Štancl, Soukeník, Němeček, Bukovanský, Krejcar). Tito lidé pak následně kryly nejrůznější podvody, které jsou na našem webu zdokumentovány. Zároveň začali v soutěžích jimi řízených (CL, MČRV) praktikovat a různými akcemi znepříjemňovali “život“ každému, kdo se opovážil kriticky hodnotit jejich činnost.

Mnozí si ještě můžou vzpomenout na sliby Milana Semmlera na VH v Děčíně, kdy se poprvé nechal pasovat na předsedu ČFSF a dnes si můžou spočítat co sliboval – co splnil – ale spíš si uvědomit, co jeho činnost v české sálovce znamená.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5