FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Elektro SMS cup vyhrál celek Red Boys, radoval se potřetí, Strabag po velkém boji druhý

28.6.2014, 21:19 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Lhenice – Obnovené premiéry se na lhenickém fotbalovém hřišti v sobotu dočkal po deseti letech Elektro SMS cup v malém fotbale. Hrál se jeho dvanáctý ročník.

V konkurenci mnoha fotbalových turnajů na Prachaticku se nakonec představilo sedm týmů. „Ač se nám z turnaje odhlásil silný Rumpál Prachatice, nic to neubralo na zajímavosti utkání. Až mne překvapilo, jak kvalitní zápasy byly k vidění,“ pochvaloval si herní kvalitu turnaje jeho hlavní pořadatel Václav Hůrský.

Sobotní souboje ve Lhenicích měly nakonec mezinárodní punc. „Nastoupili hráči většinou chorvatského původu a byli příjemným překvapením turnaje. Hráli fakt dobře a sahali dokonce v utkání s prachatickým Strabagem po finálové účasti. Nakonec skončili třetí a odjížděli ze Lhenic spokojení,“ uvedl Václav Hůrský. Kromě tohoto celku se představili domácí Red Boys, kteří již dvakrát turnaj vyhráli, prachatický Strabag, lhenický Sokol, SK Ktiš, Moucha tým se zkušenými harcovníky ve svém středu a mladičký tým Slavoje Houslice, což byli ligoví žáci Tatranu Prachatice ročníku 2001.

Pořadatelé určili, že se bude turnaj hrát v základní skupině každý s každým na 2x12 minut a následně si mužstva na třetím a čtvrtém místě zahrají o bronz a týmy na prvním a druhém místě o celkové vítězství v turnaji. Na programu tak byla porce třiadvaceti zápasů, o které se v roli sudích podělili Pavol Sýkora a Pavel Hladík.

Po základní skupině již následovaly souboje o medailová umístění. Nejprve se hrál souboj o třetí místo, který prakticky potvrdil tabulku. Mezinárodní celek Internacional si i podruhé poradil s Moucha týmem, tentokrát výsledkem 4:2, a mohl se radovat ze třetího místa.

Finále bylo skutečným vrcholem turnaje. Strabag Prachatice v základní skupině remizoval s red Boys 1:1 a i ve finále se čekal vyrovnaný souboj. V prvním poločase Red Boys využili dvou maličkých zaváhání v obraně soupeře a dvěma brankami Pavla Bumby šli do vedení 2:0. Po změně stran měl Strabag převahu, snažil se zápas otočit, ale výborná obrana Red Boys dovolila soupeři pouze jedinou branku. Tu vstřelil Roman Žurek. Vítězství nakonec získali hráči Red Boys a celkově se mohou radovat z turnajového vítězství potřetí.

Na závěr turnaje ocenili nejlepší čtyři týmy hlavní pořadatel klání Václav Hůrský a spolu s ním zástupce hlavního garanta turnaje Jaroslav Stehlík.

„Spokojenost. Turnaj měl vysokou herní kvalitu. Zkusili jsme, zda lze tento turnaj znovu obnovit, a vypadá to, že ano. Uvidíme, zda bude zájem i příští rok,“ uzavřel dvanáctý ročník Elektro SMS cupu Václav Hůrský.

Pořadí a výsledky ve skupině:

1. Strabag Prachatice ( – Red Boys 1:1, – Internacional 4:3, – Moucha tým 5:1, – Ktiš 4:2, – Slavoj Houslice 9:0, – Sokol Lhenice 5:1), 2. Red Boys ( – Internacional 4:1, – Moucha tým 2:0, – Ktiš 5:2, – Slavoj Houslice 2:0, – Sokol Lhenice 4:0), 3. Internacional ( – Moucha tým 4:3, – Ktiš 4:0, – Slavoj Houslice 5:2, – Sokol Lhenice 3:1), 4. Moucha tým ( – Ktiš 6:3, – Slavoj Houslice 5:1, – Sokol Lhenice 2:2), 6. Slavoj Houslice ( – Sokol Lhenice 5:3), 7. Sokol Lhenice.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5