FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Stručné zhodnocení soutěžního ročníku 20103/2014 – okres Č. Budějovice

16.3.2014, 19:15 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

V uplynulém soutěžním ročníku 2013/2014 se ve dvou okresních ligách představilo celkem 20 mužstev, což je úbytek dvou mužstev oproti předcházejícímu ročníku. Definitivně vymizely ze sálovkářské mapy Drahotěšice a a celek Izogarantu dal tentokrát dohromady pouze jeden tým. Nově bylo zařazeno béčko Božolé, jehož A-tým reflektoval na postup do krajské ligy, byť se hráčská soupiska oproti loňsku prakticky nepozměnila. Vzhledem k počtu přihlášených oddílů byly týmy zařazeny do dvou výkonnostních soutěží – po deseti účastnících, což řadí Českobudějovicko i přes úbytek dvou týmů na první místo co do počtu týmů v okresech v celé republice. Systém soutěže byl tradiční – mužstva se utkala každý s každým dvakrát – z konečné tabulky vyplynuly vítězové soutěží.

V organizaci soutěží nedošlo k žádnému zádrhelu, čtyři objednané haly (Lišov, Hluboká, H. Stropnice, VŠZ ČB) byly využity beze zbytku a nutno podotknout, že byla řešena pouze dvě utkání, kdy se nesešel celek v adekvátním počtu stanoveném pro zahájení utkání.

Oproti loňské sezoně se snížil i počet aktivních rozhodčích, nicméně kvalita odřízených utkání dle mého názoru vzrostla, k čemuž určitě přispěla i drobnost v podobě příspěvku štábu rozhodčím na materiální vybavení.

V soutěžním ročníku nedošlo podruhé v řadě k žádné inzultaci rozhodčího, pozitivem je i minimální počet udělených trestů, které musela disciplinární komise řešit a týkaly se především běžných herních prohřešků .

Vítězství v nejvyšší okresní soutěži po tříletém kralování týmu Božolé získal celek Sokola Lišov, který své vítězství potvrdil až v závěrečném turnaji a po právu vyzvedl nad hlavy pohár, neboť působil vyrovnaným dojmem po celý ročník, navíc opětovně ukořistil trofej získanou za vítězství za okresní kolo poháru. Druhým rokem píše v první okresní lize historii celek mladíků ze Strojírny Honner, v letošní sezoně byl nad jeho tabulkové síly pouze vítězný tým a předpokládám, že i zde panuje s konečným druhým místem spokojenost. Historicky nejlepšího umístění dosáhly svým třetím místem Trhové Sviny. Zklamáním jsou opětovné záchranářské práce sestupujícího Dokova, zda setrvá v soutěži se rozhodne opětovně po registraci přihlášek pro nadcházející sezonu.

I druhá okresní liga přinesla boje o titul až do závěrečného turnaje. Z vítězství se premiérově radoval Adamov, který vedl zkušený impulzivní trenér, nicméně mladíky dokázal k vítězství maximálně připravit a zdravě vyhecovat. Poslední místo zbylo tentokrát na celek Playmakers, který se se sálovkářskými zkušenostmi teprve vyrovnává.

Nejlepším střelcem se stal v první lize mladý štírek Radim Staněk, hájící barvy Strojírny, kanonýrem druhé ligy byl Radim Pouzar (Rudolfov). Ti na pomyslném trůnu vystřídali Jakuba Zárubu a Milana Horáka.

Na závěr je nutno poděkovat oddílům za vzornou spolupráci s okresním štábem, i díky jejich vedoucím také ubylo množství kontumací spojeným s neoprávněným startem z důvodu počtu žlutých karet.

Věříme, že přízeň bude zachována i v příštím soutěžním ročníku a minimálně stejný počet účastníků bude i na startovní čáře v sezoně 2014/2015. Jakou úroveň bude mít, záleží pouze na nás.

Závěrečné vyhodnocení soutěží a předání cen proběhne v dubnu v českobudějovické restauraci Bergamo. Mužstva včas obdrží pozvánku.

Luboš Zabilka, předseda ČBŠSF


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5