FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Strojírna pro vítězství v soutěži udělala maximum, bohužel ani to nestačilo

5.3.2014, 20:10 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

V neděli 2.3. byla uzavřena letošní sálovkářská sezona 2013/2014. Strojírna věděla, že musí v obou utkáních uspět, ale ani to nemuselo na celkové vítězství stačit. Bohužel to se také stalo, když jsme nejprve přejeli Hojnou Vodu 8:3 a vrátili jí porážku z prvního vzájemného utkání, ve druhém utkání jsme pak zvítězili s posledním Dokovem 11:2 a čekali na zaváhání Lišova. To bylo nesmírně blízko, ale lišovští obě své utkání, i za výrazné podpory Legesu, který jim utkání "pustil", zvládli a po vítězstvích 6:5 a 5:4 se radují z vítězství v 1. Okresní lize. Na Strojírnu tak zbylo druhé místo, na které můžeme být i tak hrdí. Malinkou náplastí je alespoň korunka pro nejlepšího střelce soutěže, kterým se stal náš Justinek. Ten si ho pojistil dnešními devíti zásahy a v tabulce střelců neměl konkurenci.

FC Strojírna Honner - Hojná Voda 8:3
banány: Fery 2, Justin 2, Romario 2, Kašty ml., Maninho

První komplikace nastala již před výjezdem na Hlubokou, kdy po bujaré noci zaspal Šindy a my tak měli k dispozici pouhou šestici hráčů do pole. Další komplikace nastala přímo na Hluboké, kde se oba celky sešly, byly připraveny k výkopu, ale sudí nikde. Tedy stejný scénář jako poslední turnaj v Horní Stropnici. Nakonec naštěstí dorazili cca 20 minut po osmé a mohlo se jít na věc. Před výkopem jsme se malinko divili, jestli si soupeř nespletl sport, jelikož jeho sestava čítala tolik hráčů, že by snad dali dohromady tři hokejové formace. Řekli jsme si jak na ně, bum prásk a tekli jsme 1:0..co vám budu povídat, začátek z říše snů. Naštěstí to bylo poprvé a naposled, kdy hosté vedli. Ještě do půle jsme výsledek otočili a poločas skončil, myslím, že pro nás 3:2. Nutno podotknout, že ve spoustě případů nás zachránil Prcek, který předváděl opravdu výborný výkon. Škoda, že jen v prvním zápase, ale k tomu až později...Ve druhé půli jsme naplno rozjeli strojírenský koncert a Vodáci najednou nevěděli kam dřív skočit. Vytvořili jsme si dostatečný náskok, který jsme poměrně v poklidu drželi po celý zbytek utkání. A to jsme ještě několik vyložených šancí neproměnili, vlastně to byl hlavně jeden hráč, kterému možné vítězství zlaté kopačky pro nej střelce tak svazovalo nohy, že nedokázal balon dopravit do prázdné branky hned na několik způsobů. V závěru utkání se pak potvrdilo, že proti sobě stály dva "nejtrestanější a nejneslušnější" celky soutěže. Po jednom ze soubojů Kašty mladší protestoval tak vehementně, až dostal žlutou kartu, celkově třetí, což znamenalo, že do dalšího utkání nemůže nastoupit. A protože jeho protesty neutichaly ani po této kartě, přibalil mu rozhodčí na cestu rovnou modrou kartu. Aby toho nebylo málo, vše šel diplomaticky vyřešit kapitán Prcek, za což byl též odměněn žlutou kartu. Výsledek? Jeho třetí v sezoně, což se automaticky rovnalo stopce do dalšího utkání. Nicméně důležitý zápas jsme zvádli, připsali si tři body a mohli se v klidu soustředit na druhé utkání.

Dokov - FC Strojírna Honner 2:11
banány: Justin 7, Kašty st. 3, Maninho

V něm na nás čekal poslední Dokov, nicméně naše sestava - čtyři lidi do pole + Romario v brance, to nebylo zrovna to pravé ořechové. Naštěstí se nám podařilo vzbudit Šindyho, a ten ač s jedním okem doprava a druhým doleva, dorazil vyztužit naše kvarteto. To jsme ještě nevěděli, že soupeř na tom bude ještě hůř. Pár vteřin před výkopem měl k dispozici pouhou trojičku hráčů do pole a nabízela se tak otázka, zda utkání nebude předčasně ukončeno tak, jako se to Dokovu stalo v předchozím kole s Hojnou Vodou. Naštěstí chviličku po úvodním hvizdu dorazili další dva stateční a oba celky tak na tom byly, co se počtu hráčů do pole týče, naprosto stejně. K samotnému utkání pak není prakticky co napsat. Hrálo se převážně na jednu bránu a na půlce Dokova, který hrozil převážně z brejků. Několik takových dokázal Romario v naší brance počapat, nestačil pouze na dvě. My naopak nasázeli na závěr sezony jedenáct banánů, z čehož hned sedm nejvíc nejlepší kanonýr ligy, nejvoňavější hráč a hráč s nejpreciznějším účesem Justin, další tři přidal Kašty starší, který celý hrací den odehrál netradičně na pozici obránce a jeden kousek si ukrojil před operací zraněné ruky taky Brazilec Maninho. Po obou utkáních jsme tak mohli být spokojení, k úplnému uspokojení tak už pouze stačilo, aby Lišov alespoň v jednom ze svých utkání ztratil body. Utkání Lišova se Sviny jsme sledovali live, Sviny byly dle mého názoru lepším mužstvem, ale doplatily na žalostnou koncovku a nakonec v přetahované k našemu zklamání o branku podlehly. Ve druhém utkání s Legesem pak dle informací z kuloárů a sálovkářských bafunářů přišlo vypuštění ze strany Legesu, kterému již o nic nešlo, a po vítězství 5:4 se lišovští hráči radují z celkového vítězství v 1. Okresní lize. Soupeři gratulujeme a my to zkusíme zase za rok! Pro letošek sportu zdar, sálovce zvláště a FCSH olééééé. Všichni hráči, kteří se na tomto umístění podíleli zaslouží velké poděkování za vzornou reprezentaci klubu a za úspěšnou sezónu, která byla historicky nejúspěšnější v naší krátkodobé historii.

sestava 1. utkání: Prcek - Fery, Kašty st., Kašty ml. - Justin, Maninho, Romario

sestava 2. utkání: Romario - Fery, Kašty st. - Justin, Maninho, Šindy


Více zde: http://fcstrojirnahonner.webnode.cz/


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5