Strojírna v přímém souboji o první místo totálně selhala a musí čekat na zaváhání Lišova

18.2.2014, 20:56 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Velkou šanci přiblížit se mistrovskému titulu mělo v sobotu 15.2. mužstvo Strojírny. Bohužel přímý souboj s Lišovem o prvenství v tabulce nám hrubě nevyšel a po debaklu 8:1 jsme se museli vrátit zpátky na zem. Ve druhém utkání se náš výkon o kousíček zlepšil, přesto by se dalo napsat, že jsme utrpěli vítězství 5:3., které pojistil až v samotném závěru přesnou ranou Šindy. Naopak lišovští s přehledem zvládli i své druhé utkání a pokud v posledním turnaji nezaváhají, stanou se vítězem 1. Oblastní ligy.

Sokol Lišov - FC Strojírna Honner 8:1
banán: Romario

Lišov v minulém kole obdržel první prohru v letošním ročníku, když vysoko nestačil na Hojnou Vodu, vše si ale vynahradil v utkání s námi. Že se nebude jednat o náš nejlepší den napovědělo už ráno, kdy jsme doslova museli vytáhnout Prcka z postele, aby k utkáním vůbec odcestoval. Nic, na benzínce si dal džus a mohlo se vyrazit směr Stropnice. Aby toho nebylo málo, rozhodčím se porouchalo auto a my tak museli cca 15 minut čekat, než dorazí. Začali jsme dobře a díky Romariovo střele jsme šli do vedení. V tu chvíli asi čekal málokdo, že to bude první a poslední branka, kterou v tomto utkání zaznamenáme. Bohužel bylo tomu tak, k tomu jsme si navíc na cestu přibalili osm inkasovaných kousků. Uplynula zhruba minuta a my prohrávali 2:1. Poté se Fery po několikazápasové odmlce konečně trefil, bohužel pro nás do vlastní branky a bylo to 3:1. O pár chvil později jsme mohli snížit, ale Maninho v samostatném úniku neuspěl..a tak udeřilo na druhé straně, 4:1 a my byli zralí na ručník. Výkon, který jsme tou dobou předváděli, byl opravdu katastrofální, naopak v pohodě hrající Lišov se nikam nehnal, bránil ve čtyřech lidech a vyrážel do rychlých brejků, které s přispěním našich chyb nekompromisně trestal. Hlavně výborně hrající útočné duo Bambule - Červenka nám dělalo velké problémy, kdy prakticky sami zařídili vítězství Lišova. Konečné skóre se nakonec zastavilo na cifře 8:1 a to můžeme být ještě rádi.

FC Strojírna Honner - ŽP Božolé 1987 5:3
banány: Šindy 2, Kašty ml., Fery, Maninho

Před druhým utkáním proběhla v šatně menší bouřka, která nás měla před soubojem se zkušeným celkem Božolé nabudit. To se stalo, začali jsme lépe a zodpovědněji, nicméně i přesto jsme po pár minutách tekli 1:0 a měli hlavy dole. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat, kdy se z blízka trefil Šindy a když o chvíli později Fery z přímého kopu mířil již do správné branky a prolomil svou střeleckou krizi, hned se nám dýchalo o něco lépe. Navíc po pár vteřinách byl ve správný čas na správném místě Maninho, jenž dorazil do prázdné branky gólmanem vyraženou střelu a my vedli již o dvě branky. To nám ale dlouho nevydrželo, jelikož hosté dokázali využít zmatků v naší obraně a snížit na rozdíl jediné trefy. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten. Ve druhé půli vyslal výborný balón Šindy, Kašty mladší byl v souboji s gólmanem důraznější a přesnou hlavičkou nám vrátil dvoubrankové vedení. To nám opět dlouho nevydrželo. Naše oblíbená disciplína - soupeřův roh - náběh, přesná střela a již to bylo zase pouze o branku. Tou dobou bylo Božolé aktivnějším celkem a jeho hráči si dokázali vytvořit několik nebezpečných příležitostí. Naštěstí pro nás ani jedna z nich neskončila v síti, naopak v samotném závěru se dostal k balonu Šindy a nekompromisní ranou nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Tímto výsledkem také toto poměrně nervózní utkání skončilo a my tak mohli alespoň částečně slavit. O vítězi 1. Oblastní ligy tak definitivně rozhodne až poslední turnaj 2.3. na Hluboké, ve kterém naše mužstvo změří síly s Hojnou Vodou a s Dokovem, na vedoucí Lišov pak čekají Leges a Trhové Sviny.

sestava dne: Prcek - Fery, Vláďa Som, Kašty ml., Šindy - Kašty st., Romario, Maninho