POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

Krajský pohár Strojírně příliš nevyšel, přesto odchází se vztyčenou hlavou

12.2.2014, 20:47 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Druhý den po úspěšné sobotě cestovala Strojírna na finále krajského poháru, které bylo na programu v prachatickém sportovním areálu. Strojírna v základní skupině změřila síly s TEX COLOREM a s mladým výběrem prachatického STRABAGU, musela se však obejít bez své brankářské jedničky Prcka, jehož místo zaujal brazilský mladík, za normálních okolností povoláním útočník, Romario. Ten v brance předvedl sympatický a spolehlivý výkon, ani to však Strojírně na postup mezi nejlepší čtyři celky nestačilo. S pozdějším vítězem turnaje TEX COLOREM prohrálo naše mužstvo 5:2, ve druhém utkání nám pak nestačilo ani poločasové vedení 6:3, které STRABAG dokázal čtyřmi trefami ve druhé patnáctiminutovce otočit. Přesto jsme odjížděli z turnaje se vztyčenou hlavou a obohaceni o cenné zkušenosti z této akce.

FC Strojírna Honner - FC TEX COLOR 2:5
banány: Šindy, Kašty ml.

TEX COLOR je zkušené mužstvo, které spolu již nějaký ten pátek hraje a je prakticky jedno, kdo v jejich sestavě zrovna nastoupí. K úvodnímu utkání naší skupiny měli hosté k dispozici pouhou pětici hráčů do pole, přesto si pro vítězství dokráčeli poměrně jednoznačně, stejně jako později k zisku vítězného poháru. V průběhu první půle se hosté dostali již do tříbrankového vedení, které si pak v pohodě hlídali až do konce utkání. Nám se ještě podařilo ve druhé půli snížit na rozdíl jediné branky po trefách Šindyho a mladšího Kaštyho, ale vyrovnat se nám i přes několik slibných šancí bohužel nepodařilo. Naopak hosté se v závěru prosadili ještě dvakrát, čímž definitivně potvrdili úspěšný vstup do turnaje. Krom ztracených bodů jsme do dalšího utkání přišli i o mladšího Kášu, který obdržel třetí letošní žlutou kartu, což znamená automaticky stop na další utkání. Jeden důvod k malé oslavě se přesto našel. Po utkání si našeho kanonýra, motanena, mistra tyček a česání ofiny osobně vyzvednul reprezentační trenér U20, jenž mu nabídnul účast v mládežnické reprezentaci s vyhlídkami na mistrovství světa v sálovém fotbale ve Španělsku. Ať už tento příběh dopadne jakkoliv, hráči se čtyřkou na zádech jménem celé Strojírny gratulujeme a přejeme hodně úspěchů!

SK STRABAG LUBRYCO - FC Strojírna Honner 7:6
banány: Kašty st. 2, Justin 2, Lubas, Maninho

STRABAG ve svém prvním utkání pořádně potrápil TEX COLOR, kdy ze zápasu nakonec odcházel se ziskem jednoho bodu za remízu, přestože ještě pár minut před koncem vedl 4:2. Věděli jsme tak, že nás proti mladému a ambicióznímu mužstvu nečeká nic jednoduchého. Matematika byla jasná, vítězství nám zaručovalo postup mezi nejlepší čtyři. Začali jsme poměrně dobře, ale byli to domácí, kteří šli po šťastné trefě do vedení. Vyrovnání přinesla o chvíli později přesná střela Kaštyho staršího, vyrovnané skóre ale vydrželo jen pár vteřin, když jeden z domácích obránců trefil přesně skulinku u pravé tyčky Romariovy branky. Poté jsme rozjeli kolotoč a dovolím si tvrdit, že k vidění byla jedna z nejlepších desetiminutovek Strojírny v její krátké historii. Po druhém gólu Kaštyho, dvou Justinovo, jednom Máňovo a Lubasovo z přímáku v poslední minutě první půle jsme vedli 6:3 a měli partii výtečně rozehranou. Bohužel pro nás sálovka je rychlá hra, kde jsou chyby nekompromisně trestány, což se nám stalo osudným. Neuplynula ani minuta ze druhého poločasu a my vedli již pouze o branku. V těchto minutách jsme naopak předváděli jeden z nejhorších výkonů a bylo pouze otázkou, kdy přijde vyrovnání domácích. To se také stalo kolem 20. minuty a s námi to nevypadalo vůbec dobře. V tu chvíli jsme stůj co stůj museli vstřelit branku, což se nám bohužel nepodařilo. Naopak to byli domácí, kteří přidali do naší sítě sedmou branku a bylo po nadějích. Po utkání tak zavládlo v našem táboře zklamání, přesto se za předvedený výkon nemusíme stydět.

sestava dne: Romario – Kašty ml. (1. záp.), Šindy, Vláďa Som, Lubas – Kašty st., Maninho, Justin