FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

Poslední lednový turnaj vyšel Strojírně na jedničku

29.1.2014, 18:08 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Dalšími dvěma zápasy pokračovala v sobotu 1. Okresní liga. V prvním utkání hracího dne se Strojírna představila proti Trhovým Svinům a o svém vítězství rozhodla již v prvním poločase, který jí vyšel na jedničku. Druhá dvacetiminutovka už byla o poznání horší a k vidění nakonec bylo drama až do posledních vteřin. Ve druhém utkání jsme si v přestřelce, i přes utrápený výkon, poradili s Netáhly a i nadále držíme kontakt s čelem tabulky. Hvězdou dne se stal brazilský kanonýr Maninho, jenž konta soupeřů zatížil hned o šest branek.

Trhové Sviny - FC Strojírna Honner 3:4
banány: Kašty st., Kašty ml., Maninho, Romario

Do utkání jsme vstoupili se šesti hráči do pole, jelikož Šindymu selhala moderní technika (což je v dnešním světě takřka nemožné a nepředstavitelné) a nezazvonil mu budík vinou vybitého telefonu. Úspěšný tak nebyl ani trenérský tým Strojírny při následném telefonátu, kdy mu bylo oznámeno, že volaný účastník je nedostupný. Samotný zápas jsme začali dobře, drželi balon a vytvořili si několik dobrých příležitostí k otevření skóre. To se povedlo až staršímu Kaštymu, který ve skulzu z těžkého úhlu dopravil merunu do odkryté klece. O chvíli později to bylo už o dvě branky - já na bráchu, brácha na mě a Kašty mladší po spolupráci se svým sourozencem zvyšuje na 2:0. Aby toho nebylo málo třetí kousek do sítě Svinů přidal Maninho a když ještě do přestávky proměnil jednu ze svých cca pěti gólovek Romario milimetrovou střelou mezi nohy gólmana, vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Jenže zdání klame a v sálovce obzvlášť. Ne že bychom hráli tak hrozně a Sviny nás přehrávali, to vůbec..ale co my neproměníme?! To jsou věci. A tak góly dávaly po přestávce pouze hráči Svinů. 4:1, 4:2 a zhruba tři minuty před koncem naše oblíbená situace - bránění rohu, 4:3 a bylo to již pouze o branku. Naštěsí pro nás se nám v posledních minutách celkem dařilo držet balon a Sviny jsme již do vážnější šance nepustili. Do tabulky jsme si tak připsali první tři body, pod které se několika výbornými zákroky podepsal náš čaroděj Prcek.

FC Strojírna Honner - Netáhla "B" 11:6
banány: Maninho 5, Justin 2, Lubas 2, Romario, Kaštan st.

Vstup do utkání, do kterého jsme už mohli počítat i s nejlepším střelcem soutěže Justinem (mimochodem, jakmile ho hráči Netáhel viděli přicházet těsně před utkáním, hned jim na hlavě přibylo několik dalších šedivých vlasů), jsme měli vskutku raketový. Bum, prásk, Maninho pálí ostrýma a rázem vedeme 2:0. Než jsme stihli pořádně doslavit bylo to 4:0 a všichni přítomní si mysleli, že to bude pouze o tom, jakým rozdílem zvítězíme. Jenže, při vší úctě k soupeři, "staříci" se nedali, Prcek dvakrát lovil balon ze sítě a bylo to již pouze o dvě branky. Netáhla hrála dobře, chytře a nám se příliš nedařilo bránit jejich útočné výpady. Výsledkem toho bylo, že k vidění byla pořádná přestřelka. My dali, oni taky, my dali, oni taky..a tak to šlo pořád dokola. V závěru se nám nakonec podařilo výsledek přeci jen malinko kosmeticky upravit v náš prospěch, náš výkon měl ale k dokonalosti daleko. To nás ale vůbec nemusí mrzet, jelikož si do tabulky připisujeme dalších šest bodů a i nadále držíme Lišov na dostřel. Ten mimochodem první zápas vedl vysoko s Netáhly, ve druhém klání se ale představil proti silným Božolé a my budeme netrpělivě vyhlížet, jakým výsledkem toto utkání skončilo. Pozitivem dnešního dne je šest nastřílených branek Maninhem a dvě branky Lubase, který prothrnul letošní střeleckou smůlu. Jediným hráčem, který se tak dnes střelecky neprosadil, zůstává Fery, o jehož střelecké nemohoucnosti si už i vrabci na střeše cvrdlikají. Na druhou stranu dle informací od seriózních zdrojů skóruje s pravidelností každý týden na půdě Broukárny, Maximu, Paradoxu atd., nemusí ho to tedy příliš mrzet!

sestava dne: Prcek – Fery, Kašty ml., Lubas – Kašty st., Romario, Maninho, Justin (2. zápas)