22.1.2014, 09:26 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Dynamo Jelimani : SK Strabag Lubryco Prachatice 2:6 ( 0:2 )
Sestava: Vaculka ( 4,00 ); Prochaska ( 2,50 ), Pechlát ( 2,50 ), Pek D. ( 2,40 ), Pankratz ( 3,00 ), Pospíchal ( 2,50 ), Janda T. ( 2,80 )

Branky: Pankratz, Pek D.

ŽK: Pek D.

Došek se ještě nestačil ani vrátit s umíchaným jonťákem z kabiny a už světelná tabule hlásila jednogólovou ztrátu Jelimanů. Inkasovat gól ve dvacáté vteřině po vlastní rozehrávce mají v repertoáru opravdu, pouze J(j)elimani. Znalec jelimanské problematiky by si z toho nic nedělal a očekával by zařazení rychlosti a probíhající stav k vyrovnání, či ještě lépe k otočení výsledku. Jaké zděšení, když se nic z toho nedělo a k vidění byla jednoznačná dvacetiminutovka v moci Strabagu. Dopředu to byla z pohledu Jelimanů jedna velká nula, dozadu to byly nájezdy na Vácu, z nichž jeden za zády našeho brankáře bohužel skončil.
Jak skončil první poločas, tak začal a pokračoval ten druhý. Strabag výborně bránil a jeho brankář mohl zívat nudou. K výborné obraně přidával opravdu smrtící kontry a další dva se mu podařilo přetavit v branky. Až potom se jakž takž rozhoupala ztracená útočná fáze Jelimanů a stydlivě se hlásila o slovo. Střeleckou mušku ale neměl Dave, jehož ve velké šanci nadvakrát vychytal gólman. Když už to vypadalo, že je vstřelení gólu nemožné, povedla se tato činnost Pankymu. Když už se v zápase nedařilo, využil Dave alespoň své obří končetiny. Vložil ji do brankářovy špatné rozehrávky a provedl ztrestání gólem. Do konce zbývaly čtyři minuty a Jelimani se za čtyři minuty dvanáct chystali konečně zařadit vyšší rychlost. V nádechu nás ale přibrzdil sudí, nevidící z pěti metrů míč překračující jednoznačně čáru. Dave se přestal věnovat hře, a zatímco prováděl rozprávku s rozhodčím, Strabag sám před Vácou vstřelil svůj uklidňující gól. V posledních vteřinách jsme ještě jednou inkasovali a po jednom z nejhorších a nejodevzdanějších výkonů v letošní sezoně, po právu odcházeli z palubovky s porážkou. Váca ( 4,00 ) si odnáší druhý palec nahoru, který mu tentokráte hráči z pole prakticky darovali svým velice slabým výkonem. Vybrat palec dolů bylo poměrně složitější, nakonec patří Daveovi ( 2,40 ), jehož střelecká muška ještě teď poletuje někde bůh ví kde.

Dynamo Jelimani : FC Tex Color České Budějovice 7:8 ( 3:1 )

Branky: Janda T. 3x, Pankratz 2x, Pospíchal 2x

Po bodovém hodokvasu v domácí aréně následoval výlet do českobudějovických končin a nebyla to moc pěkná výprava.
Tex Color nás hned od začátku přikoval před naši branku, a zahájil obléhání. Váca zase zahájil likvidování tex colorských pokusů. Ve čtvrté minutě skončila střela na zadní tyč v jelimanské brance, což bylo jediné možné vyústění úvodního náporu budějovických. Historie ukázala, že Jelimani začínají hrát až od své první inkasované branky. A vypadalo to tak i tentokrát. Dave našel Jandyse, pro nějž už nebyl problém vyrovnat. I přes vyrovnání se obraz hry neměnil. Byli jsme pod tlakem, a obrana spolu s Vácou likvidovala šanci za šancí. Po několika z nich zavelel Baky k rychlé zteči. Narazil si o Pankyho a třepotající motýl vydávající se za střelu skončil v levém horním rohu. O minutu později se děj opakoval. Rychlý přechod směr soupeřova branka a skórující Panky navyšuje naše vedení. Zbytek první půle pokračoval ve stejném duchu. Vynikající Váca ničil pokus za pokusem a jeho jelimanští spolubojovníci z bitevního pole následně vyráželi do protiútoků. Po jednom nastřelil Panky tyč a ve druhém případě scházela Bakyho přihrávce před prázdnou bránu větší přesnost. Poločasové vedení jsme tak bohužel nenavýšili, ale přesto byl výsledek velmi slibný.
Výsledek slibný byl, ale koncentrace a snad i jelimanské sebevědomí z první půle byly ty tam. Baky se vydal riskantně dopředu za přihrávkou, kterou nemohl dostihnout a na jeho místě zůstanuvší osamocený hráč, po dvaceti vteřinách druhé půle, snížil. Totální kolaps a rozpad, tak by se dal nejlépe vystihnout sedmiminutový stav na palubovce z našeho pohledu. Úspěšná nahrávka na metr byla z kategorie sci-fi, jistota v defenzivě neznámý pojem a jedinou „pozitivní“ věcí, jež jsme vyprodukovali, bylo zoufalé odevzdání míče formou odkopu do nikam. Váca se mohl v bráně přetrhnout, ale otočení výsledku na 3:4 nezabránil. Potom konečně svitla jiskra naděje blýskající na lepší časy jelimanské. Panky se rychlou kličkou zbavil protivníka a přesná přízemní střela k pravé tyči vyrovnala. Další vlna hrůzy, tentokráte „jen“ pětiminutová, ale opět dorazila do našich řad. Babula s Bakym museli trpět dočasným pominutím smyslů, jinak by nemohli vyprodukovat tak zparchantělou malou domů a ještě si pak následně dávat přednost, kdo chybu napraví. Nenapravil ji nikdo a laciný gól zařídil nové prohrávání o gól. Bránit rohové vhazování se Bakymu moc nechtělo a podle toho to také dopadlo - hlavička pod břevno Vácovi branky z bezprostřední blízkosti. Pětiminutová hanba byla dokonána prozatimním výsledkem na 4:7. Po něm přišel na řadu chvilkový přesun na půli soupeře a hned z něj byla Bakyho bodelní branka po přiťuknutí Davea. Jenže další inkasovaná branka nás v zápětí znovu srazila do kolen a vypadalo to na definitivní zlomení. S tím se nechtěl smířit Jandys a dvěma rychle slepenými brankami snížil na rozdíl branky jediné. Zadělal tak v posledních devadesáti sekundách na drama, z nějž se mohla vyklubat alespoň remíza. Ve velké šanci ale bohužel právě Jandys zvolil místo nahrávky na volného Davea střelu, a s ní si brankář Tex Coloru k naší smůle poradil. Velká škoda výpadku v úvodu druhé půle, díky němu jsme se připravili o bodový zisk z jinak slibně rozehraného duelu. Nejlepším Jelimanem byl jednoznačně Váca ( 8,00 ), který nejprve postavil základní kámen zaskočení Tex Coloru, a poté ve chvílích nezdaru stále držel jelimanské akcie při životě až do úplného konce. Palec dolů dostává Babula ( 6,00 ).