FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


FC Strojírna Honner postupuje do krajského finále poháru!

22.1.2014, 09:14 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Také druhý úkol splněn, Strojírna postupuje do krajského finále poháru
Ihned v neděli 19.1., tedy následující den po zisku šesti ligových bodů, čekalo na Strojírnu finálové kolo českobudějovického Poháru. Strojaři, oslabeni hned o několik důležitých hráčů základního kádru, změřili v semifinále hraném na dvě utkání síly s aktuálním lídrem 1. Oblastní ligy, tedy s Lišovem. O tom, že do finále nakonec postoupili lišovští, rozhodla bohužel jediná branka v náš neprospěch. Na Strojírnu tak čekalo utkání o třetí místo, které zvládla a raduje se z postupu do krajského finále. To je na programu 9.2.2014 v prachatické hale. Střeleckou pohodu ze včerejšího dne si přenesl Romario, jenž zaznamenal hned pět branek - celkově se za víkend prosadil dvanáctkrát!

FC Strojírna Honner - Sokol Lišov 1:3 a 3:2
banány: Romario a Romario 2, Maninho
Úvodní semifinálové utkání začala Strojírna se šesti hráči do pole, jelikož Ferenc si odypkával trest za tři žluté karty. Nutno podotknout, že tento branišovský mladík slavil včerejší dvě vítězství tak intenzivně a vehementně, že pokud by proběhla dopingová kontrola, musel by dostat doživotní distanc. Jeho oči totiž připomínaly dvě zrcadla a alkoholový opar se ho držel až do pozdních odpoledních hodin. Samotný zápas byl pak od začátku vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Do vedení šli hosté, ale nám se podařilo vyrovnat zásluhou Romaria, který dokázal potrestat chybu lišovského brankáře ve spolupráci s jejich obráncem. Bohužel vyrovnaný stav dlouho nevydržel, když jeden z hostujících hráčů napřáhnul z poměrně velké dálky a jeho přízemní projektil se zastavil až v Prckovo síti. Vyrovnaná sálovka pokračovala i v dalším průběhu, naneštěstí pro nás v závěru přišel třetí gól z nohou lišovských, který definitivně rozhodnul o vítězství hostů. Jak se později ukázalo, tato branka nás mohla hodně mrzet. Do dalšího zápasu jsme se navíc museli obejít bez dvojice Kaštan starší - Vlado Som Radouchů, kteří obdrželi žluté karty za nesportovní chování resp. špatné střídání a protože se jednalo o jejich třetí letošní napomínání, příští zápas museli nuceně vynechat. Naproti tomu hostům přijel na pomoc ještě Franta Bambule.

Taktika do druhého utkání byla jasná - Prešov, zkusit nějaký brejk a hlavně pošetřit síly na utkání o umístění. Pětice hráčů do pole, včetně alkoholového démona Ference, taktiku dodržovala na jedničku, navíc Maninho po pár minutách našel Romaria a my šli do vedení. Pro Lišov rána, kterou nečekal a chvíli mu trvalo, než se z ní vzpamatoval. Bohužel pro nás přišly dva rohy, dvě naprosto stejné situace, dvě přesné hlavičky v naší síti, rázem jsme tekli 1:2 a bylo prakticky po nadějích. Pětice statečných však nesložila zbraně a i nadále se snažila s výsledkem něco udělat. Odměnou nám za to byly dvě branky v síti Lišova - o vyrovnání se postaral Maninho a misky vah převážil na naší stranu kdo jiný, než střelec víkendu Romario. Lišov rázem opět znejistěl, nám v tu chvíli stačila jediná branka k tomu, abychom semifinále dotáhli aslespoň k pokutovým kopům. Bohužel i přes pár zajímavých situací se nám to nepodařilo a k postupu do finále jsme tak museli pogratulovat futsalistům Lišova. Rozhodně se však nemusíme za nic stydět, naopak všichni zaslouží pochvalu za to, že až do posledních vteřin bojovali a nevypustili jediný souboj.

FC Strojírna Honner - Archeus ČB 5:2
banány: Romario 2, Mirda Sirda 2, Maninho
K utkání o bronz jsme již měli k dispozici všechny hříšníky, trenérský tým tak mohl střídat hned sedmičku hráčů. Cíl byl jasný, za každou cenu urvat vítězství a postoupit do krajského finále poháru. Ke splnění cíle jsme nakročili hned v úvodu utkání, kdy náhry Kaštana staršího přetavili v branky Romario resp. Maninho. Tímto výsledkem skončil také první poločas a to hlavně díky skvělému zákroku Prcka "lapačkou" v posledních vteřinách první dvacetiminutovky. Archeus se ve druhé půli přeci jen dočkal a rázem to bylo pouze o branku. Naštěstí pro nás o chvíli později vystihl rozehrávku hostujícího mužstva Sirda a v samostatném úniku se nemýlil. Co následovalo v dalším průběhu snad ani nestojí za zmínku..nicméně kdo byl obdivovatelem slavného a věhlasného "paliče" Pavla Kuky, přišel si na své. Konkrétně to byl hráč Strojírny s číslem 10, pro kterého bylo neřešitelným problémem dopravit balon do prázdné branky z půlmetrové vzdálenosti (a ne jednou), popř. proměnit samostatný únik atd. Naštěstí to Strojírnu nemuselo mrzet, když další branku přidal ve skluzu do prázdné branky Sidra a brankový účet završil symbolicky kdo jiný, než Romario. Také hráč s číslem 10 se přeci jen zapsal do statistik, nikoliv však vstřelenou brankou, ale další žlutou kartou. Celkově v letošním ročníku obdržel již čtyři a aspiruje na nejtrestanějšího hráče jižních Čech! Zapomenout nesmíme ani na další branku v naší síti, která padla - jak jinak - než z rohu, jejichž bránění by se dalo označit za naší "nejsilnější defenzivní stránku".
Strojírna tak obsadila v českobudějovickém poháru celkově třetí místo a 9.2. bude soupeřit s dalšími sedmi mužstvy o primát nejlepšího jihočeského mužstva.

Sestava dne: Prcek – Fery, Kašty ml., Sirda, Vláďa Som – Kašty st., Romario, Maninho

foto a videa z turnaje najdete na: http://fcstrojirnahonner.webnode.cz/


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5