FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


JEŠTĚ K PROBLÉMU SOUTĚŽÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

20.1.2014, 10:19 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Vladimír Vitásek s Ivo Krejcarem se začali zajímat o soutěže v Královehradeckém kraji. Nyní už i v rámci Výkonného výboru ČFSF. Nebýt našeho článku, kde jsme na tento zvláštní kraj upozornili, asi by výsledky jejich soutěží dále „zdobily“ web ČFSF. Ale nedivme se. Pánové Vitásek a Krejcar se posledních několik let tak zabývají soutěžemi v našem (v ČFSF největším) krajem, že úplně pominuli, že na stránkách ČFSF visí výsledky soutěží, které se velmi pravděpodobně vůbec nehrály. Připomínáme, že to není jediný problém. Letos např. vůbec nic nevíme o soutěžích v Plzeňském kraji (a to by měly být už ve své druhé polovině).

Mimochodem – měsíc po uveřejnění výsledků Královehradeckého kraje na stránkách ČFSF si ještě pan Vitásek s panem Hrubešem (kraj HK) velmi dobře rozuměl, což vyplývá ze zápisu z Valné hromady 25.5.2013 ve Vamberku:

Pan Hrubeš (Host): „Předsedou VČ krajského sdružení jsem já, musím se nejprve zaběhnout. V našem kraji by mělo soutěž hrát kolem 10 týmů z Hradce Králové a jeho okolí, např. z Dobrušky. Máme zájem i o školní ligu.“

Vladimír Vitásek (místopředseda ČFSF): „Kvituji pořádání žákovských turnajů, jak jistě všichni víme, na mládež se dotace shánějí nejlépe. Bylo by dobré se v jednotlivých městech a obcích dostat do povědomí a rozjet žákovské turnaje.“

Panu Vitáskovi tak můžeme doporučit dvě věci. Tou první je odstoupení ze své funkce, kterou evidentně nezvládá. Tou druhou potom je konečně nějakou soutěž ve svém kraji uspořádat. Může začít třeba tím, že nám ukáže, jak se dělají jím zmiňované a městy dotované žákovské soutěže. Pak bude tento sálovkářský jouda vědět, co taková práce obnáší a nebude se rýpat do věcí, do kterých mu nic není.

A ještě k oněm soutěžím v Královéhradeckém kraji. Pokud se podíváme na tabulky těchto soutěží, dojdeme k několika zarážejícím nesouladům. Přitom předpokládáme, že je-li v každé soutěži pět týmů, nutně musel být systém nastaven tak, že každé družstvo s každým hrálo dva zápasy. Potom ale docházíme k šokujícím závěrům:

1. Vítězem krajské ligy se stal tým Vegas Hradec Králové (ano, stejný tým, který v devíti zápasech letošní CL obdržel 136 branek). V sedmi zápasech zvítězil, jeden prohrál. To ale vše při skóre 7:4, což znamená, že sedmkrát (!) musel zvítězit 1:0, v osmém zápase odešel poražen 0:4. Tedy ne, že by to nebylo možné, ale kdo někdy hrál sálový fotbal, ví, že je to krajně nepravděpodobné. Zvláště, když úplně stejného skóre dosáhl vítěz baráže o krajskou ligu …

2. Platí, že každou vstřelenou branku někdo obdržel. To znamená, že sečteme-li celkový počet nastřílených a obdržených branek všech týmu, nutně musíme dostat stejná čísla. Ale: v krajské lize týmy nastříleli 7+17+23+10+15 = 72 branek, obdrželi potom 4+9+19+11+27=70 branek. Ještě větší rozpor nacházíme u baráže, vstřelené branky 7+6+10+10+15=48 (všimněte si, čím horší družstvo, tím více nastřílených gólů!!!), obdržené potom 4+9+11+11+27=62. Něco takové prostě není možné.

3. V žádné tabulce není přípustný lichý součet počtu remíz všech týmu. V baráži ale zjevně Škoda HK remizoval s celkem Tygři HK. Tento tým ale má na svém kontě dvě remízy a je tedy otázkou, s kým má na svém kontě tu druhou?

4. Dále musí sedět počet bodů. Uvedeme nejdříve krajskou ligu. Nedošlo v ní k žádné remíze, proto při odehraných dvaceti zápasech muselo být rozděleno celkem 60 bodů. Sečteme-li body, dostáváme ale jen číslo 55. To je mj. způsobeno tím, že zatímco u všech týmů se počítá vítězství za 3 body, u čtvrtého (Sandál Trutnov) jen za dva. No a v baráži je to samé – zde byly tři remízy, tři body tedy zmizely. Dohromady součet musí být 57 bodů, je ale jen 46!!!

5. No a poslední, co nesedí, jsou vyhrané a prohrané zápasy. I ty se pochopitelně musí rovnat, výhra jednoho týmu je pro jiný porážka. U krajské ligy docházíme k 19 výhrám a 21 prohrám, u baráže k 15 výhrám a 22 porážkám.

Pochybné jsou upřímně i týmy, které se zúčastnily, na internetu se o nich moc nedozvíme. Asi základní informace je ta, že AC Vegas Hradec Králové, AC Škoda Hradec Králové, AFC Veselá Šatna, Tygři Hradec Králové pravděpodobně existují a budou i nějakým způsobem propojeny (minimálně personálně).
Předesíláme, že jsme žádost o vyjádření k těmto výsledkům zaslali i představitelům Královehradeckého kraje. Na odpověď stále čekáme.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5