FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


REAKCE NA NÁVRHY PANA IVO HRUBEŠE Z KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

16.1.2014, 21:15 | vložil: Jiří Karhánek

Ivo Hrubeš, představitel krajského futsalového sdružení Královéhradeckého kraje, zaslal do naší redakce dva návrhy, které okomentoval Luboš Vlnatý. Návrhy (tučně vytištěné) i reakci Luboše Vlnatého vám nyní přinášíme:

1. Víme dobře, že se na v dubnu převádějí na kraje podíly z členských poplatků za členy vedené v centrální registraci. Tyto by měly sloužit pro potřeby financování krajů, dle směrnic. Ale co kraje, kde není soutěž? Liberecký kraj, Zlínský a další. Někdy je jeden tým! Není to náhodou malá domů do kapsy těchto týmů? Nemělo by to zůstat v centru a využít na financování potřeb poháru atd. Co tomu mají říci kraje, kde se soutěž hraje? Vašim předsedou je pan Vlnatý a to mu nevadí? Je také členem VV.

Na to, že se za předsedování M.Semmlera porušují platné řády, upozorňuji dlouhodobě a byl to i váš /HK/ kraj, který na ta upozornění nijak nereagoval - nepodpořil žádost o vysvětlení, proč to tak je.
Upřesním:
za působení M.Semmlera ve funkci předsedy ČFSF se nevrací poplatek za hráče a členy registrované na CM na kraje, odkud tito jsou.

viz HS:
U družstev registrovaných na centrální matrice se členský příspěvek zašle na účet ČFSF a následně se dělí:
80 Kč - zůstává ČFSF
20 Kč - se převede k 30.4. daného ročníku na účet KSSF kde je družstvo evidováno.


Jihočeskému kraji se za loňský ročník nevrátila ani koruna z členských příspěvků družstva CL BOMBARĎÁCI Větřní, ale ani z členských příspěvků našich členů /rozhodčích a delegátů/, kteří byli pod výhrůžkou donuceni se registrovat na CM /jinak by jim nebylo povoleno vykonávat funkci rozhodčího a delegáta CL/.

Dalším porušením platných řádů ze strany M.Semmlera je porušování dalšího článku HS:

Členský příspěvek je příspěvek registrovaného člena ČFSF na jeden soutěžní ročník od 1.9. daného roku do 31.8. roku následujícího. Členský příspěvek činí 100 Kč a dělí se :
40 Kč - na účet ČFSF
30 Kč - zůstává KSSF
30 Kč - zůstává OSSF


Jak je potom možné, že za některá družstva žen a veteránů byl vybírán členský poplatek jen 40 Kč! Jakékoliv změny v řádech a směrnicích ČFSF musí schválit VV ČFSF, což se v tomto případě nestalo!

2. Co bylo už víme a historii. Jaký má Váš kraj názor na vznik ligového poháru krajských lig /tyto mají status 2.CL/. Za účasti 1 až 2 týmů z kraje. Dalo by se toto nazvat final tour druhé ligy a byl by to jednodenní turnaj. Toto by se dalo prezentovat před sponzory, jako finálovým turnajem druhé celostátní ligy a mohlo by to napomoci k zisku finančních toků z obcí a dalších partnerů. Víte co platí ve federaci, pomoz si sám a bude Ti pomoženo.

Nakolik vy a váš kraj znáte historii, řády či postupy používané v ČFSF já nevím, ale mám pocit, že v tom máte trochu /víc/ zmatek.
Myšlenka na podobnou soutěž, o které píšete, byla již v minulosti vyslovena několikrát, ale nikdy se nenašla dostatečná podpora a zájem od krajů, které pořádají dlouhodobé soutěže.
Pokud by jste znal postupy alespoň dříve praktikované za předchozích předsedů ČFSF /M.Brabec a Z.Říha/, kdy ještě nebyl praktikován zákon vůle jednoho člověka a jeho peněz, jak je tomu pod vedením M.Semmlera, mohl byste předložit návrh na konání nějaké takové soutěže, ale nesměl by to být jen všeobecný blábol, ale řádně vypracované podmínky na účast v takovém turnaji, aby to mohli předsedové funkčních krajů předložit svým družstvům a zjistit zájem o takovouto soutěž.

V současnosti je ale bohužel celá činnost ČFSF zaměřena na to, že je tu zájem pouze o družstva a lidi, kteří mají finance na účast v evropských soutěžích /které ve většině případů nemají žádnou úroveň/. Je tu pomalu, ale jistě, potlačována činnost funkčních krajů a jejich soutěží, pokud jejich družstva nesplňují uvedenou podmínku. Je zde více podporována činnost (ne)krajů, které nemají žádnou dlouhodobou soutěž, ale jsou správně hlasujícími členy VV, místo aby byl vyvíjen tlak na vytváření soutěží a rozšiřování počtu funkčních krajů.
Bohužel váš kraj je ukázkou určité "rychlokvašky", kdy jste vykazovali fungující soutěže a v současnosti se kolem nich vyrojilo mnoho nejasností, které jste dosud plnohodnotně nevysvětlil.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5