Výsledky a komentáře víkendové JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY

16.12.2013, 21:39 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice - V sobotu proběhlo další kolo JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY, hrané v Č.Budějovicích a ve Vimperku. Viděli jsme zajímavé zápasy a také překvapivé výsledky. V souboji o první místo v tabulce si to rozdali TEX-COLOR a RUMPÁL, vítězem se stali hráči z Prachatic a upevnili si vedení. TEX-COLOR nezvládl ani druhý zápas a odešel poražen i ze zápasu s BIZONAMA. Při pohledu na tabulku je i překvapivá porážka nováčka BOŽOLÉ se STRABAGEM. Zde jsou výsledky a komentáře delegátů.

FC TEX COLOR Č.Budějovice - TK RUMPÁL Prachatice 5:9
Papírový favorit byl od úvodu aktivnější a již ve 3. minutě otevřel skóre. Domácí se pomalu začali osmělovat a po krásné kombinaci se v 8. minutě dočkali vyrovnání. Hosté byli ale aktivnější a poločas vyhráli o dvě branky. Domácím pomohla přestávka a stav utkání dokázali otočit na 5:4. Hrála se výborná sálovka. Hosté během tří minut otáčí skóre zase na svoji stranu a na to domácí už nenachází odpúověď, Rumpál získává zaslouženě tři body.

FC TEX COLOR Č.Budějovice - FK BIZONI Č.Budějovice 2:6
Domácí se snažili odčinit prohru z prvního zápasu, ale nepodařilo se jim to. Sice se dostali do vedení hned v páté minutě, ale hosté se nedali a půle skončila 2:2. Ve druhém poločase byli gólový již jen Bizoni, hráli výbornou sálovku, stříleli branky a za to byli odměněni tříbodovým ziskem.

ŽP Božolé 1987 Č.Budějovice - SK STRABAG LUBRYCO 4:7
Zápas byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala nahoru dolů, branky padaly na obou stranách. Po dvoubrankovém vedení hostů byli domácí nuceni otevřít hru a to bylo něco pro hosty, kteří vyráželi k brejkům a své šance proměňovali. Trochu překvapivý výsledek, ale zasloužený.

DEMOLICE Č.Budějovice - ŽP Božolé 1987 Č.Budějovice 4:11
Jen v počátku utkání byla Demolice rovnocenným soupeřem, pak již neměli domácí sebemenší šanci v tomto utkání uspět. Hosté svého soupeře rozebrali a zaslouženě brali tři body.

DEMOLICE Č.Budějovice - SK STRABAG LUBRYCO 4:5
Demolice se snažila odčinit porážku z prvního zápasu a podala tentokrát dobrý výkon. Ale ani hosté nabuzeni výhrou se nedali a tak byla k vidění dobrá sálovka se šťastnym koncem pro Strabag, který dal vítěznou branku v poslední minutě.

FK BIZONI Č.Budějovice - TK RUMPÁL Prachatice 3:6
BIZONI se v úvodu utkání nenechali zastrašit favoritem utkání a tlačili se ihned dopředu, ale střely Hornycha a Račáka končily vedle. Hosty dostal do vedení Bauer a chvíli na to zvyšuje z volného kopu Ryšánek. Skóre se nám měnilo v 13. minutě, kdy po chybě domácího Račáka zvyšuje Ryšánek. V téže minutě již zvyšuje na 4:0 Bauer. Za tohoto stavu se týmy rozešly do šaten. Do druhého poločasu nastoupil Rumpál v uvolněné náladě, čehož dokázali domácí využít a po pěkně předvedené hře se dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu. Ve 33. minutě byli blízko vyrovnání, ale Rezkovu dělovku skvěle chytá hostující gólman. RUMPÁL nesložil zbraně a 2 minuty před koncem utkání navýšil skóre na konečných 3:6.

DYNAMO JELIMANI Vimperk - ZSO Hluboká n./Vltavou 4:4
První minuta utkání a hned první střela na bránu znamenala vedení pro hostující mužstvo. Brankář tuto střelu zřejmě neviděl, protože s takovou lehkou by si měl snadno poradit. V desáté minutě hosté zvýšili na 0 : 2 po pěkné kombinaci a přesné střele k tyči. V 15. minutě střelou od půlící čáry snížil Šíp, kdy si míč srazil do brány brankář. V 18. minutě po závaru před svatyní hostů domácí Pechlát tečovanou střelou od obránce hostů srovnal na 2 : 2. Po špatné kombinaci mezi hostujícími hráči se ke střele dostal domácí Janda a zvýšil na 3 : 2. V téže minutě se odehrálo něco podobného i na druhé straně a bylo opět vyrovnáno. V 39. minutě skórovala obě mužstva a rozešla se spravedlivou remízou.

ORTH-MED Č.Budějovice - ZSO Hluboká n./Vltavou 8:4
Domácím vyšel na výbornou první poločas, ve čtvrté minutě vedli 2:0 a v pohodě šli za stavu 4:0 do šaten. Ve druhém poločase bylo znát na hostech, že neměli hráče na střídání a rychle jim ubývaly síly. Ke cti hostů je, že se nevzdali a bojovali až do konce utkání. Hostující Jandera Karel dokázal během 10 minut završit čistý hattrick.

DYNAMO JELIMANI Vimperk - ORTH-MED Č.Budějovice 10:4
Do desáté minuty byl zápas velmi vyrovnaný, kdy obě mužstva dali po dvou brankách. Do konce prvního poločasu stříleli přesně už jen domácí hráči a proto byl stav první půle překvapivý, ale spravedlivý 6:2. Druhý poločas si domácí už pohlídali a své první vítězství v letošní sezóně si patřičně užívali. Hostující celek dostal lekci z produktivity a jako favorit v tomto utkání selhal.