FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


TANEČKY KOLEM TERMÍNOVÉ LISTINY

2.11.2013, 17:17 | vložil: Jiří Karhánek

V uplynulém týdnu byla schválena termínová listina tohoto ročníku. Ukazuje to opět na neschopnost, s jakou je naše federace řízena. Předně termínová listina je klíčový dokument, který musí být schválen před začátkem sezóny a musí mu být věnována náležitá pozornost a diskuze tak, aby se jednotlivé kraje mohly na sezónu připravit. Nestalo se tradičně ani jedno.

Hlavní spor se rozhořel o termín konání finále Českého poháru, který chtěly údajně především ligové týmy odehrát dříve a to už 8. 2. 2014. Nic proti, nicméně pokud si toto ligové grémium odhlasovalo už v dubnu 2013, proč se to již dávno na úrovni VV ČFSF řeší až na konci října, kdy je v mnoha krajích již problém sehnat halu. Chápeme, že krajům, kde se český pohár nehraje a kde na finálový turnaj delegují jedno družstvo (protože v kraji ani žádné jiné nemají) nebo v krajích, kde se finále odbyde jedním zápasem (jako například v Praze, kde se stále více projevuje propad zájmu o sálovkářské soutěže, se přihlásily jen dva celky), to není problém. Ale v krajích, kde se dlouhodobě pracuje s členskou základnou a kde se nejdříve hrají okresní kola ČEP a teprve potom krajské, a kde tato soutěž vrcholí tradičně až v únoru, to problém je.

Ale to základní a hlavní: celá věc se v pohodě dala řešit, kdyby předseda a místopředseda ČFSF fungovali a pracovali. To se dlouhodobě neděje a tak tradičně jejich zájmem bylo vyhovět přání některých ligových týmu a hlavně kamaráda Petra Kosečka, aby se pohár uskutečnil v termínu, kdy mu nebude kolidovat s velkým fotbalem. Milan Semmler se nyní i diví tomu, že někdo jeho návrhu oponuje. Kdyby ale řádně na začátku září dokázal svolat zasedání VV ČFSF, mohlo se celé následné diskuzi předejít. To ale asi v zájmu Milana Semmlera není. Zajímavé ale je, že se nyní odvolává na jednání VV ČFSF po VH ve Vamberku. Inu, to je velmi zvláštní, protože na webových stránkách ČFSF je v kolonce „Zprávy výkonného výboru“ poslední vložený dokument ještě z května 2011. Od té doby se tak zjevně žádné jednání VV ČFSF nekonalo.

A na závěr malá odbočka, ale ne až tak velká ve smyslu podivného řízení naší federace. Z našich důvěryhodných zdrojů k nám přišla informace, že na školení delegátů a rozhodčích v Otrokovicích chyběl Ivo Krejcar. O to s větším podivem konstatujeme, že je uveden v oficiálním seznamu delegátů a tento víkend má jako delegát působit na turnaji v Českém Krumlově. Že by měl tento pán v ČFSF tak silnou protekci? Možná na tyto zvláštní věci by pánové Semmler a Vitásek měli upřít svou pozornost.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5