FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Šumava cup pro Strabag Lubryco Prachatice

10.7.2013, 21:06 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Svatá Maří – První turnaj letošního seriálu JS Agency Select Tour 2013 v malém fotbale se odehrál na výborně připraveném hřišti ve Svaté Maří o tomto víkendu pod názvem Šumava Cup 2013.

Na Šumavu se sjelo deset družstev, která byla nalosována do dvou skupin. V těch se hrálo systémem každý s každým na 2x13 minut. Ze skupin pak postoupila vždy čtyři nejlepší mužstva do vyřazovacích bojů.

„Skupiny byly velice kvalitně obsazeny, neboť zde hrála nejen mužstva různých soutěží velkého fotbalu, ale také zástupci okresní i krajské ligy futsalu – sálového fotbalu," pochvaloval si herní kvalitu turnaje šéf pozdějšího vítěze SK Strabag Lubryco Prachatice Luboš Vlnatý.

Právě tento tým se stal vítězem skupiny A, když neztratil ani bod a porazil Svatou Maří 6:1, Litrpool Jaroslava Koubka 3:1, FC Zbytiny 7:0 a Černý Dub 5:2. Ze druhého místa postoupil Černý Dub (Svatá Maří 3:2, Litrpool 4:2, Zbytiny 1:1), ze třetího Litrpool Jaroslava Koubka (Svatá Maří 2:1, Zbytiny 3:2) a ze čtvrtého domácí Svatá Maří (Zbytiny 2:0). Ze hry tak vypadli hráči FC Zbytiny.

Skupinu B vyhrál suverénně ORTH-MED Č. Budějovice, účastník krajské ligy futsalu – sálového fotbalu. Ten porazil Dynamo Jelimani 6:1, Horní Vltavici 15:1, 1. FC Chroboly 2:0 a Veselí nad Lužnicí 10:1. Ze druhého místa postoupilo Dynamo Jelimani Vimperk (Horní Vltavice 10:0, 1. FC Chroboly 5:1, Veselí nad Lužnicí 2:1. Třetí bylo Veselí Nad Lužnicí (Horní Vltavice 8:0, 1. FC Chroboly 8:3) a ze čtvrtého místa postoupil 1. FC Chroboly (Horní Vltavice (3:2). Ze hry tak vypadli hráči z Horní Vltavice.

Ve čtvrtfinálových soubojích Strabag Lubryco přehrál 1. FC Chroboly 9:1, ORTH-MED Č. Budějovice si poradil se Svatou Maří až po boji 2:1, Černý Dub přešel přes Veselí nad Lužnicí výhrou 4:2 a posledním semifinalistou se stal Litrpool Jaroslava Koubka, který přešel přes Jelimany Vimperk až na penalty.

Pak již následovaly souboje o stupně vítězů. Strabag Lubryco postoupil do finále přes Černý Dub po těsném vítězství 2:1 a druhým finalistou se stal ORTH-MED výhrou 3:1 na Litrpoolem. V souboji o místo třetí rozhodovaly pokutové kopy a bronz si vybojoval Litrpool Jaroslava Koubka Vimperk. Finálový souboj účastníků krajské ligy futsalu – sálového fotbalu pro sebe rozhodli výhrou 6:1 hráči Strabagu Lubryco Prachatice.

Kromě zajímavých cen pro nejlepší tři týmy získali nejlepší střelec Tomáš Šťastný (Strabag Lubryco – 19 branek) a nejlepší gólman Radek Mucha (Litrpool) pětidenní zájezd do Rakouska.

„Ve skupině byl pro nás nejtěžším soupeřem Litrpool. Jeho hráči věděli, že na nás nemohou technicky, a tak do toho dali více fyzické síly. To kluky trochu rozhodilo, ale změnili jsme taktiku hry a soupeře pak přehráli. Ve vyřazovacích bojích byl nepříjemným soupeřem Černý Dub. Ve skupině jsme ho přehráli a kluci ten druhý souboj zpočátku možná trochu podcenili. Poprvé v turnaji jsme prohrávali, soupeř začal nepříjemně presovat a navíc měl výhodu penalty. Tu však Růna chytil a my to ještě otočili," uvedl k nejtěžším zápasům turnaje vedoucí Strabagu Luboš Vlnatý a k finálovému duelu doplnil: „ORTH-MED měl hodně nadupaný kádr, ale přijel v menším počtu hráčů, což mohla být naše výhoda. Vedli jsme 2:0, pak soupeř snížil, ale po jenom ze soubojů přišla červená karta. Po dlouhých debatách se pokračovalo, já nabádal kluky, aby přesilovku nepodcenili, což se vyplatilo a my rychle přidali další branky."

V brance vítězů se představil Tomáš Růna, v poli pak Jan Zumr, Jan Harvalík, Roman Vojta, Michal Puchinger, Martin Bednár, Adam Kadlec a Petr Pasecký.

"Náš tým byl složen hlavně z mladých kluků od sedmnácti do devatenácti let, které doplnili zkušení Honza Zumr a gólman Růna. Mezi mladé patří ve třiadvaceti i Martin Bednár. Turnaj jsme zvládli hlavně díky tomu, že se všichni dokázali podřídit taktice, která k tomuto druhu fotbalu patří. Dokázali podřídit hru vývoji utkání, dali do toho srdíčko a chuť vítězit. Plusem byla i vyrovnanost na všech postech, takže střídání bylo kvalita za kvalitu. Dá se říci, že v úvodu turnaje náš tým vzbudil radost z lehkého soupeře, když viděli naši mládež, později si však kluci získali respekt i uznání a na závěr i respekt za oprávněné první místo bez ztráty jediného bodu," komentoval úspěch týmu Luboš Vlnatý.

Autor: Vladimír Klíma, Prachatický deník


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5