FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


CIRKUS UEFS

6.5.2013, 14:44 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

České týmy Zlín a Nový Bor na poháru UEFS absolutně propadly a zaznamenaly jeden z nejhorších výsledků v dějinách české sálovky. Omlouvat to špatným losem je ještě pochopitelné (francouzské týmy měly cestu tak umetenou, že jeden z nich prostě do finále musel dojít), na druhou stranu v Evropě máme své zástupce a co dělal třeba pan předseda Semmler (jinak pravá ruka prezidenta UEFS Valerije Akchumjana, který určitě má vliv, ale využije ho spíše pro svůj Chemcomex), když se soutěž losovala, těžko říct. Když ne na sportovním poli, tak na tom diplomatickém ČFSF totálně selhala. Druhý důvod špatného výsledku – složitá finanční situace klubů, to je už ale za hranicí trapnosti. Od poslední Valné hromady ČFSF tu slyšíme o skvělém mediálním servisu klubům. Tak skvělém, že když naše kluby vyráží do Evropy, neseženou na účast na prestižním poháru dostatečný finanční obnos. A své klíčové hráče musí nechat doma. Ale alespoň si místopředseda UEFS Vladimír Vitásek mohl zabásnit o mořských vlnkách ve svých reportážích. Doufejme jen, že tyto jeho literární pokusy žádný z případných sponzorů české sálovky nečetl.

A tak se alespoň musíme spokojit s tím, že nejlepším rozhodčím turnaje byl vyhlášen Tomáš Vitásek. I když i v tom je háček. Není to ani tak výraz toho, že bychom měli výborné rozhodčí, jako spíše obrázek o úrovni sudích v Evropě o čemž svědčí vyjádření Nového Boru: ... Rozhodčí byli kapitola sama pro sebe. Jediný kvalitní byl Tomáš Vitásek, jinak bída. My nadáváme na naše sudí,ale tady by jste se nestačili divit.
Koneckonců, posuďte podle přiložené fotografie – vypadá sbor rozhodčích na ní jako přehlídka toho nejlepšího na prestižním turnaji? UEFS má problém z peněz, které vybírá, zaplatit i jednotné dresy rozhodčích, což je něco, co je zvykem v každé nižší soutěži (mimochodem za jednotné vybavení našich rozhodčích vděčíme Luboši Vlnatému, který toto prosadil a zavedl). Pánové Akchumjan a Semmler mají ale asi jiné priority. Podle toho ale i UEFS vypadá – jako barevný cirkus, který už ani nikoho pořádně nezajímá.

ZDROJ FOTO: http://futsalzlin.cz/


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5