FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


KILA MÁSLA NA HLAVĚ MARTINA ŠTANCLA

12.4.2013, 09:20 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Na sobotu je svoláno do Prahy Ligové grémium a už z jeho programu vidíme dvě zprávy – tradičně jednu dobrou a jednu špatnou. Tou dobrou je, že po dvou letech odstupuje Martin Štancl, tou špatnou, že přípravou nového ročníku bude pověřena další trapná figurka a to Josef Soukeník ze Zlína. Před zítřejším ligovým grémiem neškodí poslední dva ročníky trochu bilancovat:

- Martin Štancl si svou funkci a s ní spojené prebendy vysloužil pomlouváním práce předchozího vedení ligy. Dnes už je jasné, že to je asi největší Štanclův trapas po tom, co ve své funkci předvedl.

- O neskutečném podvodu s hráčem Klatov Jandou v ročníku 2011 – 2012 jsme tu psali už dost. Jen ho nyní připomínáme, protože v něm nejede jen pan Štancl. Mimochodem, jeden z důsledků, který tato aféra měla, byla i změna disciplinárního řádu, které nerozumí ale asi ani pan Štancl a určitě ani Ivo Krejcar (o panu Němečkovi ani nemluvě).

- Další průšvih – hospodaření ligy. V sezóně 2011 – 2012 se kluby nedočkaly žádného vrácení svých peněz a letos se ho zřejmě nedočkají znovu. Těžko říci, zda už hospodaření za uplynulou sezónu týmy dostaly, aby se s ním mohly ještě před ligovým grémiem seznámit.

- O práci Martina Štancla nejlépe svědčí okénko jeho komise na stránkách ČFSF. Naposledy přidaná informace tam je 7.2. 2012 (!!!). Od té doby Martin Štancl nic nezveřejnil (ono také, co by tam dával, když nic nedělal).

- Liga se dvakrát po sobě odehrála jen s jedenácti týmy. Nyní odstupuje Varnsdorf, další celky si účast rozmýšlí. To je ta práce, kterou Martin Štancl sliboval?

- Panu Štanclovi stále asi nedochází, že odpovědnost je hlavně na něm. Jak jinak si lze vysvětlit jeho slova z 26.10.2012: „Domníval jsem se, že jsme všichni interesováni jedním výsledkem a tím je atraktivní soutěž, ale jednání s některými mě utvrdilo, že to pro ně není asi to nejpodstatnější. Liknavost v termínech, nesplněné sliby atd., jsou všechno důvody na které doplácejí ostatní kluby, které vše plní řádně a také pověst LK, která je univerzálním a pohodlným viníkem těchto situací. Z toho je třeba vyvodit závěry.“ Pan Štancl by mohl zavzpomínat na dobu, kdy jedním takovým liknavým týmem byly Klatovy.

- Generální partner ligy, jeden z hlavních cílů Martina Štancla, je opravdu ten, kterého svět neviděl. A neviděl ani snahu Martina Štancla nebo kohokoli jiného takového partnera přivést. Vzpomínáte ještě, jak to, že liga nemá sponzora, kritizoval Štancl před třemi lety a vinu sváděl na předchozí LK? No, někdo si tady opravdu nevidí do huby.

- O chaosu před startem obou dvou posledních ročníků CL asi nemá smysl psát, všichni ho dobře viděli (a Varnsdorf se radši vrací do perfektně zorganizované krajské ligy Ústeckého kraje). Místo servisu z předchozího období dostaly týmy jen nepořádek, zejména když rozpis utkání a turnajů nové sezóny měly k dispozici pouhé dva týdny před jejím startem!, čímž nastaly zmatky s halami, které se pak vlekly celou základní částí.

- Máslo na hlavě má ale i tým pana Štancla Trivel Klatovy, a to nejen kvůli hráči Jandovi. Ještě 3. 3. 2013 je na stránkách ČFSF (viz obrázek) oznámeno, že se Trivel Klatovy účastní již nalosované soutěže Českého poháru, na kterou se nakonec nedostavil, aniž by se taková informace na webu ČFSF objevila. Ale za takové konání je pokuta 5000 Kč (která má logiku, protože se sehnáním jiného týmu jsou spojené nějaké náklady). Taková ale, pokud víme, nepadla.

Mohli bychom určitě pokračovat, ale už jen konstatujme, že Martin Štancl měl odejít už dávno. Činí-li tak teď, je to asi i pod dojmem probublávající aféry s registracemi v Plzeňském kraji, k níž máme podklady (týká se nezaplacení čl. příspěvků za klatovskou soutěž, kde hraje jedno z družstev pana Štancla). O této levárně vás budeme informovat v nejbližších dnech.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5