FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Stručné zhodnocení prachatických soutěží ve futsale

28.3.2013, 22:18 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice - Sezona 2012-13 je za námi a tak je tu čas na stručné hodnocení. V prachatické hale se hráli dvě soutěže ve futsale a to PRACHATICKÁ FUTSAL LIGA a okresní finále ČESKÉHO POHÁRU.

PTFL - tohoto ročníku se zúčastnilo devět družstev, když oproti loňsku přibyla juniorka Strabagu. Systém soutěže byl stejný jako v předchozím ročníku, kdy se družstva v základní části spolu utkala dvoukolově každý s každým, následně první dva týmy přímo postupovaly do semifinále play off a družstva na třetí až šesté pozici si to rozdaly ve čtvrtfinálových bojích křížem na dvě utkání.

Už jen při pohledu na tabulku po základní části je vidět, jak byla letošní sezona vyrovnaná. Teprve v předposledním kole si přímý postup do semifinále zajistil 1. FC Candát a další čtyři družstva bojovaly o druhé přímo postupové místo! To pro sebe nakonec vybojoval obhájce titulu BTK Rumpál jen díky lepšímu vzájemnému zápasu se SOKOLEM Lhenice. Čtvrtfinálové boje zvládli lépe MSK Bohemia, kteří po jedné remíze a vítězství vyřadili Strabag. Lhenice potom postoupily po dvou vítězstvích nad FC Zbytiny.

Finálový turnaj skončil tak, jak asi nikdo nepředpokládal. Nejprve MSK Bohemia vyřadila favorita 1. FC Candát, kdy v prvním zápase zvítězila a ve druhém jim k postupu stačila remíza. Dá se říct, že to bylo předčasné finále této soutěže. Druhé semifinále bylo také vyrovnané, když BTK v prvním zápase porazilo Lhenice o dvě branky, ale ve druhém se lheničtí zvedli a výsledkem 4:0 vyřadili obhájce z bojů o titul. Ve finále si pak MSK poradilo se SOKOLEM a slaví tak historický titul.

Nejlepším střelcem se stal Jarda Mrkvička /SOKOL Lhenice/, který vstřelil 37 branek, druhý skončil mocně dotahující Jirka Růžička /1.FC Candát -35 branek/ a třetí Zdeněk Kneifl z mistrovské Bohemky /32 branek/.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Vašek Mráz /MSK Bohemia/, cenu pro nejlepšího brankáře získal Jindra Dvořák /SOKOL Lhenice/ a osobností soutěže byl zvolen Jirka Růžička /1.FC Candát/, titul objev tohoto ročníku získal Jirka Homolka /1.FC Chroboly/.

OF ČEP – soutěže se zúčastnila čtyři mužstva. Vítězem se stal SOKOL Lhenice, který postoupil do krajského finále, kde se mu až tolik nedařilo a skončili na čtvrtém místě, ale jinak tato sezóna byla pro lhenický futsal určitě úspěšná.

Letošní ročník se odehrál ve velmi slušném duchu, při pohledu na jednání DK je vidět, že práce letos moc neměla, když padli jen tři modré karty. Uznání si určitě zaslouží i rozhodčí, kteří to v naší hale nemají vůbec jednoduché. Za to jim patří velký dík, i když nějaká ta chybička se udělá, ale jsme jen lidi.

Po organizační stránce nebyl zaznamenán žádný větší problém a nedostatky, které se objevili, budou řešeny na sezení vedoucích družstev, kde se může každý k danému tématu vyjádřit a předložit své návrhy a připomínky.

Stejně jako v krajské lize jsme v Prachaticích položili vedoucím mužstev otázky, aby sami ohodnotili své družstva a vyjádřili se k okresní lize. Odpovědi přineseme v nejbližších dnech.

Luboš Vlnatý, předseda JČSFZpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5