FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


TAXIKÁŘ JIŘÍ ŠTECHMULLER Z PRAHY ANEB FUTSALOVÝ TURISMUS ZA ČLENSKÉ PENÍZE

19.3.2013, 15:23 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Vedoucí týmu Gioia Brno se nestačil divit, jak rozhodčí Tománek a Štechmuller dokázali otočit utkání o třetí místo v Celostátní lize mezi Zlínem a Brnem. Brno vedlo už 3:1, když asi dvě minuty před koncem páni rozhodčí vymysleli šestý faul Brna a následně v posledních sekundách uznali Zlínu zcela neregulérní branku přímo z autového vhazování. Není náhodou, že se vše odehrálo pod taktovkou Jiřího Štechmullera, u kterého vůbec panují obavy, zda má v Celostátní lize co dělat. A pochopitelně spousta sálovkářů, který tohoto pána sledovali v internetových přenosech, si nutně klade otázku, jak je možné, že někdo takový, který hře nestačí ani fyzicky a ani mentálně, je delegován na nejdůležitější a nejsledovanější turnaj celého soutěžního ročníku.

Správně bychom se asi s odpovědí na tuto otázku měli obrátit na komisi rozhodčích a jejího vedoucího Jiřího Belžíka. V ČFSF je ale veřejným tajemstvím, že tento muž je do své pozice nasazen jen formálně a komisi rozhodčích řídí někdo jiný (kdopak asi ze Zlínska to bude?). A delegace takového neumětela, jako je Jiří Štechmuller, pak dostává jasnější obrysy. Praha v současné době má rozhodčí pouze druhé, ale spíše třetí třídy (kromě Štechmullera ještě třeba Nepraš nebo Povolný). Na druhou stranu má ale ve federaci díky manželům Suchánkovým určitý vliv a tak se poslední tři sezóny uskutečnil následující obchod: Jiří Štechmuller bude delegován na finále CL, což manželům Suchánkovým zajistí zdarma odvoz na finále CL (jednou do Luhačovic, potom do Jilemnice, letos do Otrokovic). A samozřejmě nemá problém se panu Vitáskovi odvděčit za delegaci „poctivým“ výkonem v utkání s Brnem.

Samozřejmě pan Štechmuller se za odměnu za své taxikaření dočká i jiných požitků – zatímco jeho účast na veteránském ME (tedy ME – obvykle se ho účastní dvě až tři země) se dá ještě pochopit (na tuto úroveň s vypětím všech sil stačí), těžko můžeme hledat důvod, proč dělal ČFSF ostudu na ME hráčů do 21 let ve Španělsku. Jeho účastníci se kromě jiného baví vzpomínkou, jak před odletem oslavoval konec turnaje, následně zaspal a málem mu uletělo letadlo. A nakonec pamětníci jistě vzpomenou (a mezi nimi i pan Vitásek), když na finále CL před dvěma lety pan Štechmuller nedostal druhý den příležitost ve finálových zápasech pískat, jakou tam ztropil hysterickou scénu.

Manželé Suchánkovi se bohužel věnují spíše tomu, jak si zajistit pohodlnou cestu na finálový turnaj CL a neřeší to, že se jim mezitím rozpadá členská základna (úbytek týmů v Praze je markantní). Dobré jméno Praze nedělají ani pánové Němeček s Bukovanským v čele disciplinární komise, resp. komise delegátů. A k dovršení všeho se miláčci paní Suchánkové – pražští veteráni – vrátili z republikového mistrovství se třemi výprasky a posledním místem. To je dost témat k zamyšlení, protože jestli v Praze nezačnou řešit akutní problémy a budou se víc zabývat tím, jak se snadno a bez placení podívat na republikové finále, může za chvíli z kdysi silného kraje zbýt jen hrstka týmů ve veteránské soutěži.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5