FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Stručné zhodnocení soutěžního ročníku 2012/2013 – okres Č. Budějovice

12.3.2013, 20:30 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Č.Budějovice - V uplynulém soutěžním ročníku 2012/2013 se ve dvou okresních ligách představilo celkem 22 mužstev, což je navýšení o jeden celek oproti předcházejícímu ročníku. Odhlášeno bylo béčko Drahotěšic a přibyly dva nové týmy – Labužníci a Playmakers. Vzhledem k počtu přihlášených oddílů byly týmy zařazeny do dvou výkonnostních soutěží – první okresní liga s deseti a druhá okresní liga s dvanácti účastníky, což řadí Českobudějovicko na první místo co do počtu týmů v okresech v celé republice. Systém soutěže byl tradiční – mužstva se utkala každý s každým dvakrát – z konečné tabulky vyplynuly vítězové soutěží.

V organizaci soutěží nedošlo k žádnému zádrhelu, čtyři objednané haly (Lišov, Hluboká, H. Stropnice, VŠZ ČB) byly využity beze zbytku a nutno podotknout, že bylo řešeno pouze jediné utkání, kdy se nesešel celek v adekvátním počtu stanoveném pro zahájení utkání.

Pozitivem byl i dostačující počet rozhodčích, někteří však kvalitativně bohužel zůstali za očekáváním, kladem naopak byla aktivita nových rozhodčích.

V soutěžním ročníku nedošlo k žádné inzultaci rozhodčího a všechna utkání byla oproti minulému ročníku řádně dohrána, negativem je velký počet udělených trestů za vzájemné napadení protihráčů, za což byly uděleny adekvátně vysoké tresty.

Vítězství v nejvyšší okresní soutěži obhájil tým Božolé, který své vítězství potvrdil až v závěru soutěží, kdy předstihl tým Lišova, který působil vyrovnaným dojmem po celý ročník a jistě byl překvapením soutěže. Lišov navíc ukořistil trofej získanou za vítězství za okresní kolo poháru, která mu náležela až po nervy drásajícím finále s Legesem. Černým koněm a oživením soutěže se stal nováček Strojírna Honner, který překvapivými ale zaslouženými výhrami míchal celkovou tabulkou. Zklamáním byly naopak výkony Legesu, který provázela v mnoha utkáních i sportovní smůla v podobě inkasování zlomových branek v závěru utkání. Po letech záchranářských prací sestupuje Dokov, který předstihlo v závěrečném turnaji béčko Netáhel.

I druhá okresní liga přinesla boje o titul až do závěrečného turnaje. Z vítězství se premiérově radoval Rudolfov, překvapením soutěže byl Archeus, který tým vhodně doplnil a scházel se v každém zápase ve velkém počtu. Oba nové celky se sice umístily až ve druhé polovině tabulky, ale jistě soutěž zpestřily a oživily. Poslední místo zbylo tentokrát na Černý Bez.

Nejlepším střelcem se stal v první lize Jakub Záruba, hájící barvy Hojné Vodě, kanonýrem druhé ligy byl s neuvěřitelnými 66 brankami Milan Horák (Demolice B).

Na závěr je nutno poděkovat oddílům za vzornou spolupráci s okresním štábem, i díky jejich vedoucím také ubylo množství kontumací spojeným s neoprávněným startem z důvodu počtu žlutých karet.

Věříme, že přízeň bude zachována i v příštím soutěžním ročníku a minimálně stejný počet účastníků bude i na startovní čáře v sezoně 2013/2014. Jakou úroveň bude mít, záleží pouze na nás.

Závěrečné vyhodnocení soutěží a řádná valná hromada proběhne v pátek 5.4. od 18:00 v českobudějovické restauraci Bergamo.

Autor: Luboš Zabilka, předseda ČBŠSF


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5