POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

PRACHATICKÝ DENÍK - Prachatická futsal liga pro MSK Bohemia

3.3.2013, 18:44 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice – V sobotu se prachatická futsal liga dočkala nového vítěze. Nejlepším týmem letošního roku se stal celek MSK Bohemia, který tak slaví premiérový titul. Tento mladý mančaft poskládaný především z hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Tatranu Prachatice, porazil ve finále Sokol Lhenice.
Poražený finalista se ale nemá za co stydět, jelikož patřil k největšímu překvapení celé sezony. Už v základní části prokazoval svou kvalitu, takže jeho semifinálové vítězství nad loňským vítězem BTK Rumpál nebylo zas až tak velkým překvapením. Tým MSK Bohemia ale byl na finálový den přeci jen lépe připraven. V semifinále si v obrovské a napínavé bitvě poradil s hegemonem prachatické futsal ligy 1. FC Candátem, který zlomil až v samém závěru druhého zápasu. Útěchou pro Candáty bylo alespoň třetí místo. Největším zklamáním dne byl rozhodně výkon BTK Rumpálu, který nedokázal navázat na své bojovné výkony z předešlých let.

1.FC Candát – MSK Bohemia 3:3 (2:1) Oba týmy přistoupily k veledůležitému zápasu zodpovědně. První se ale prosadili zkušenější domácí, když se z ojedinělé šance prosadil elitní střelec Švec. Celý první poločas si Candát udržoval mírnou převahu a po zásluze vedl. Po změně stran se ale hostům v průběhu tří minut podařil skvělý obrat. Spravedlivou remízu domácím zajistil v poslední minutě Růžička. Branky: Švec 2, Růžička – Janoušek, Kneifl, Lachkovič.

BTK Rumpál – Sokol Lhenice 4:2 (3:1) Obhájce trofeje vstoupil do utkání famózně a po necelých třinácti minutách vedl nad svým rivalem o tři branky. Lhenice o sobě daly poprvé vědět až v 19. minutě, kdy vstřelily gól z rohu. Od té doby se hrála velice vyrovnaná sálovka, ve které oba týmy nasbíraly spoustu faulů. Nedisciplinovanost hostů využil v závěru skvěle hrající Brzobohatý, jenž proměnil devítimetrový kop. Branky: Brzobohatý 3, Kochma M. – Sura, Prenner.

MSK Bohemia – 1.FC Candát 5:4 (2:1) Zřejmě nejlepší utkání v letošní sezoně. Candát se ujal v páté minutě vedení, když se po rychlém brejku prosadil mladičký Klíma. Domácí ale opět v závěru první půle přitvrdili a vývoj utkání zcela otočili. Ve druhém poločase hosté pouze dotahovali. Nepomohl jim ani příchod útočníka Nováka, který bohužel pro hosty vstřelil jen jedinou branku. Domácí tak zlomili prokletí se svým protivníkem a v nejdůležitějším zápase sezony se dočkali vítězství. Branky: Kneifl 3, Kolda a Lachkovič – Novák, Klíma, Růžička, Boháč.

Sokol Lhenice – BTK Rumpál 4:0 (1:0) Hosté měli opět dobrý úvod, ale z jasných gólových příležitostí nic nevytěžili. V poslední minutě první půle se tak prosadili domácí, kteří tímto gólem vnesli do řad BTK nervozitu. Ve druhém poločase se opět přelévaly šance z jedné strany na druhou. Domácí brankář Dvořák ale předvedl excelentní výkon, kterým Lhenicím dodal v závěru duelu více energie. Vítězství domácích korunoval v poslední minutě Motz, který patřil k nejlepším hráčům zápasu. Branky: Pokorný 2, Motz a Pořádek.

o 3.místo:

1.FC Candát – BTK Rumpál 7:3 (4:1) Oba týmy počítaly s finálovou účastí, což bylo na jejich výkonu znát. Větší herní morálku, ale měli Candáti, kteří byli po celý zápas lepším týmem. BTK bylo jen stínem týmu, který se v minulosti pravidelně rval o titul. Vítěz základní části, tak letos získal bronzové medaile. Branky: Klíma a Vostřez 2, Boháč, Švec a Wágner. – Kochma M., Vorlíček a Brzobohatý.

finále:

MSK Bohemia – Sokol Lhenice 4:0 (1:0) Rozhodující finále už nebylo tak herně kvalitní jako předešlé zápasy, jelikož oba mančafty v semifinále ztratily mnoho sil. Diváci se první branky dočkali v 18. minutě, kdy se prosadil sváteční střelec Lukeš. Ve druhém poločase už domácí hru zcela ovládli a postupně přidávali další góly. Lhenice sice opět statečně bojovaly, ale tentokrát neměly potřebné štěstí. Po dlouhých letech vlády týmů 1. FC Candátu a Rumpálu tak na trůn usedá nový celek MSK Bohemia. Branky: Lukeš, Štangret, Mráz, Kotrch.