FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

PRACHATICKÝ DENÍK - Rumpál bral v krajské lize druhé místo

28.2.2013, 21:11 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

České Budějovice – Všesportovní hala v krajské metropoli byla dějištěm finále Jihočeské ligy futsalu – sálového fotbalu. Ve finálové čtveřici měla prachatická sálovka dvojnásobné zastoupení v podobě týmů TK Rumpál a Strabag Lubryco. Ze semifinálových sérií nakonec dokráčel do finálového souboje vítěz dlouhodobé části TK Rumpál.

1. semifinále:
TEX Color Č. Budějovice – Strabag Lubryco Prachatice 6:2 (2:0) Domácí šli od začátku za svým cílem a postupně si vytvořili až pětibrankový náskok. Až za tohoto stavu snižoval na 1:5 prachatický Bednár. Domácí pak dali šestou branku a skóre korigoval Šťastný. TEX Color si vytvořil do odvety rozhodující náskok.

Strabag Lubryco Prachatice – TEX Color Č. Budějovice 6:9 (4:3) Hrálo se tak trochu bez obran. Ve chvíli, kdy však Strabag vedl 4:2, mohlo to být ještě hodně zajímavé. TEX Color však na konci prvního a v úvodu druhého poločasu otočil zápas a v poslední desetiminutovce se již jen dohrávalo. Branky Strabagu: Bednár a Šťastný 2, Zedek a Houška.

2. semifinále:
TK Rumpál Prachatice – ORTH MED Č. Budějovice 8:4 (5:0) Po začátečním oťukávání se Rumpál dostal do dvoubrankového vedení a pak přišla rozhodující 19. minuta zápasu. V ní se Rumpál trefil hned třikrát. Za stavu 5:0 však Prachatičtí polevili a soupeř v úvodu druhého poločasu snížil až na rozdíl dvou branek. Nakonec si Prachatičtí vytvořili do druhého zápasu solidní náskok. Branky Rumpálu: Šicner 4, Tesárek 3, Rosa.

ORTH MED Č. Budějovice – TK Rumpál Prachatice 3:2 (1:0) Možná pod dojmem čtyřbrankového náskoku Rumpálu se druhý zápas hrál v klidnějším tempu. Domácí šli sice do vedení, ale to hosté na začátku druhé půle střelami Rosy a Nitrianského otočili. Domácí sice nakonec vyhráli, ale na postupu Rumpálu do finále to již nic nezměnilo.

o 3.místo:
Strabag Lubryco Prachatice – ORTH MED Č. Budějovice 2:6 (2:0) Domácí nastoupili k duelu o třetí místo hned po svém druhém semifinále a vydrželi se soupeřem až do poloviny druhého poločasu. Dokonce vedli brankami Růžičky a Šťastného 2:0. Závěrečných deset minut však prachatickému týmu vůbec nevyšlo, a tak se ze třetího místa v krajské lize radoval ORTH – MED.

Finále:
TK Rumpál Prachatice – TEX Color Č. Budějovice 2:6 (1:2)
Ve výborném finále se dostali Prachatičtí do vedení Šicnerem. Soupeř v 7. minutě srovnal a zlom přišel na přelomu poločasů. TEX Color dal branky ve 20. a 21. minutě a mohl hrát v klidu. Rumpál ještě snížil Nitrianským na 2:3, ale od 30. do 34. minuty přidali hosté tři branky a o vítězi krajské ligy bylo v tu chvíli rozhodnuto. Výsledek utkání určitě neodpovídá obrazu hry, ale takový již futsal dokáže být. TK Rumpál však ukázal, že prachatická sálovka je stále kvalitní.

Autor: Vladimír Klíma