POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

JIHOČESKÉ FINÁLE ČEP 2013

17.2.2013, 19:59 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Hluboká nad Vltavou - V místní SH se odehrálo JIHOČESKÉ FINÁLE POHÁRU pro tento rok. Do turnaje se probojovali TEX COLOR, ORTH-MED a dva zástupci okresních lig v Prachaticích a Č.Budějovicích SOKOL Lhenice, SOKOL Lišov. Dalo se očekávat, že o mety nejvyšší si to rozdají účastníci krajské ligy a také to tak dopadlo. Rozhodovalo se až v posledním vzájemném zápase kdy TEX COLORU stačila remíza a tu také získalo. Vítězem letošního ročníku je tedy mužstvo TEX COLOR Č.Budějovice. Přinášíme výsledky a komentáře delegáta.

ORTH-MED Č.Budějovice "A" - SOKOL Lhenice 6:1
Po opatrném začátku se v sedmé minutě po samostatné akci prosadil pěknou střelou z otočky domácí David Strnad. V 11. minutě šli domácí sami na brankáře Tlapák přihrál Strnadovi, ale ten branku netrefil. O dvě minuty později se tento hráč již nemýlil. Hosté se začali tlačit dopředu, jejich střely však skončily v rukou domacího gólmana. V 19. minutě rozehrával domácí Tlapák aut na Kubeše a ten se hlavou nemýlil. Druhý poločas byl od začátku v jasné režii domácího týmu. Čestný gól hostí dal dvě minuty před koncem Mrkvička

TEX COLOR Č.Budějovice - SOKOL Lišov 13:2
Domácí jako favorit tohoto utkání neponechal nic náhodě, i když skóre otevíral hostující Červenka. Domácím se podařilo během minuty srovnat a poté už skóre jenom navyšovali a hostující tým k ničemu nepustili.

SOKOL Lhenice - TEX COLOR Č.Budějovice 2:13
Lhenice se proti favoritovi rozhodli hrát otevřenou hru, podali sympatický výkon, ale debaklu zabránit nedokázali.

ORTH-MED Č.Budějovice "A" - SOKOL Lišov 8:3
Tento zápas začal aktivněji Lišov, ale do vedení šli v páté minutě po trefě Kubeše domácí. V desáté minutě měl na noze vyrovnání Trousil, ale gólman domácích byl proti. O dvě minuty později navyšoval skóre domácí Záveský a o další minuty ho napodobil Schön. V 16. minutě se stav měnil opět po trefě Bárty. Do přestávky se trefil ještě každý z týmů, a tak se šlo do šaten za stavu 5:1. Ve 26. minutě měl Lišov možnost pokutového kopu, ale Hlasovi ho brankář chytl. Z následné rozehrávky doslal Lišov branku. Poté ještě každý z týmů přidal dva zásahy.

SOKOL Lhenice - SOKOL Lišov 7:11
V zápase dvou doposud poražených týmů se o nejrychlejší gól turnaje postaral lhenický Pavel Prenner, když otevřel skóre již v 18. vteřině. Lišovským se podařilo za dvě minuty vyrovnat a poté skóre navyšovali, i když ke konci jim už docházely síly, ale výsledek bez problému uhlídali.

TEX COLOR Č.Budějovice - ORTH-MED České Budějovice "A" 4:4
Tento zápas byl se dal nazvat finálovým. Vzhledem k počtu vstřelených branek stačila TEX COLORU remíza. Skóre otevřel ve 30. vteřině domácí Hačka. Hostům se povedlo během minuty vyrovnat, když přesně mířil Bárta. V 6. minutě pálil Ždiměra, ale gólman hostí byl pozorný. V 7. minutě šli domácí do otevřené obrany hostů, Syrovátka nahrával Hačkovi, ale jeho střela pouze lízla břevno. Tentýž hráč prošel v 10. minutě obranou hostů, jeho střela končí těsně vedle. Ve 12. minutě je střela hostů vyražena na roh. Po rozehrání střílí Záveský, ale rána končí na tyči. Ve 14. minutě se ke slovu opět hlásí TEX COLOR, když ho do vedení dostává Sláma. V 17. minutě rozhrál domácí gólman přímo na nohu Schöna, ale situaci zachránil domácí Bek. Skóre se měnilo na druhé straně po střele Syrovátky. Úvod druhého poločasu vyšel lépe ORTH - MEDU, když mířil do černého Tlapák. Domácí Ždimera ve 25. minutě nedokázal z blízka překonat gólmana hostí. Sílící tlak TEX COLORU přinesl gól v podání Hačky. Na hrací ploše stoupá nervozita a Schön dostává po dvou žlutých modrou kartu. V 32. minutě snižuje Bárta a vzápětí vyrovnává Gažák. Hosté povzbuzeni vyrovnáním se tlačí dopředu, ale TEX COLOR potřebnou remízu ubránil.