Českokrumlovský deník - Bombarďáci dlouho drželi suveréna a rekordmana ligy v napětí

15.2.2013, 20:38 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Praha - V hale pražské Slávie byla rozehrána jedna ze čtvrtfinálových sérií letošního play off první celostátní ligy futsalu – sálové kopané. Větřínští nad v této sezoně neporaženým Chemcomexem v prvním čtvrtfinále vedli, ale favorit nakonec vyhrál.

Po třech sezonách bez vyřazovacích bojů se do play off konečně probojoval i okresní ligový zástupce v černožlutých barvách celku Bombarďáci Větřní, který v základní části obsadil osmé místo, a tak se ve čtvrtfinále postavil soupeři z nejtěžších – několikanásobnému mistrovi republiky a čerstvému rekordmanovi nejvyšší soutěže, v první části sezony neporaženému Chemcomexu Praha.

1. čtvrtf.: Chemcomex Praha – Bombarďáci Větřní 7:4 (4:3) – stav série 1:0
První poločas byl jako na houpačce. Horký domácí favorit sice již v 5. minutě vedl o dvě branky, ale pak polevil, čehož Jihočeši, kteří tentokrát nastoupili v nejsilnějším možném složení, dokonale využili. Bombarďáci se chopili taktovky a v rozmezí 7. až 16. minuty zatížili konto překvapeného suveréna třemi zásahy a otočili na 2:3. Domácí se však zase vzchopili a ještě do poločasu dvěma brankami opět strhli vedení na svojí stranu.

Do druhé půle udělal Chemcomex změnu v brance, když mladého Mareše nahradil zkušený Vozár. Domácí pak dvěma slepenými góly v rozmezí minuty odskočili na 6:3. Jiskru naděje pro bojovníky z jihu Čech ještě vykřesal Weinhard, jenž korigoval na 6:4, ale víc už Bombarďáci nestihli. V závěru se na ploše přiostřilo a obě mužstva dohrávala s hrozbou devítimetrového kopu. Tečku za utkáním pak udělal domácí Šafránek, jenž pečetil výhru Chemcomexu na konečných 7:4. Favorit tak nakonec vyhrál, ale Bombarďáci rozhodně neprodali kůži lacino a naznačili, že odveta na domácí půdě bude ještě velmi zajímavá.

„Do zápasu jsme vstoupili zřejmě s příliš opatrnou taktikou. Zatáhli jsme se do hluboké defenzivy, s tím, že se pokusíme ubránit očekávaný úvodní nápor soupeře a zužitkovat některý případný brejk. Od tohoto plánu jsme ale museli upustit již po pěti minutách, když nám Chemcomex během chvíle vstřelil dvě branky. Poté jsme taktiku změnili a vysunuli bránění až na soupeřovu polovinu. Zvýšili jsme aktivitu a dostali favorita pod tlak, ze kterého se nám podařilo skóre otočit po krásných akcích Caise, Ginzela a Soukupa. Soupeř je ovšem velezkušený a i když jsme chtěli udržet vedení do poločasu, nakonec to byl Chemcomex, který první půli vyhrál o jednu branku. Ve druhé půli nám pak soupeř bohužel odskočil až na rozdíl tří gólů a i když Weinhard korigoval gólem ze standardní situace, tak si soupeř již vedení pohlídal a tři minuty před koncem náskok ještě zpečetil. Přesto si myslím, že jsme s favoritem odehráli velmi dobrý zápas. I přes prohru celý náš tým předvedl výborný výkon," zhodnotil první čtvrtfinále vedoucí mužstva Bombarďáků Karel Klabouch.

Fakta – branky: 2. a 18. Uhlíř, 17. a 26. Šnídl, 5. a 27. Fichtner, 37. Šafránek – 7. Cais, 14. Ginzel, 16. Soukup, 28. Weinhard žluté karty 1:3 (Rott – Grznárik, Cais, Ginzel), fauly: 8:9, rozhodčí: Štechmüller a Hradil.

Sestava Bombarďáků: Petrášek – Ginzel, Beránek, M. Svoboda, Cais – Weinhard, Soukup, Babouček, Grznárik, Bordač. Trenér: Pavel Šilhán.

Další výsledky 1. čtvrtfinále: Novabrik Polička (2. místo po základní části) – Sico Jilemnice (7.) 5:2, Gioia Brno (3.) – Trivel Klatovy (6.) 9:2, Jerevan Slavičín (4.) – SMR Plus Zlín (5.) 2:9. Odvety se budou hrát v sobotu 16. února.

Odveta doma
Průběh prvního čtvrtfinále mezi Chemcomexem a Bombarďáky je tou nejlepší pozvánkou pro diváky na sobotní podvečer, kdy se v českokrumlovské městské sportovní hale na Chvalšinské silnici bude od 19 hodin hrát odveta.

„Náš soupeř a jasný favorit série se sice ujal ve čtvrtfinálovém duelu vedení jedna nula na zápasy, ale hraje se na dva vítězné zápasy. My se v odvetě, která se bude hrát na naší půdě, pokusíme sérii rozhodně ještě zdramatizovat. Chceme domácí utkání vyhrát a prodloužit tak sérii do rozhodujícího třetího zápasu, který by se odehrál opět v Praze. Všichni věříme, že si naši fanoušci a kamarádi v sobotu v podvečer najdou cestu do krumlovské haly a přijdou nás v této snaze za splněním našeho snu v co možná nejhojnějším počtu podpořit," zve diváky na čtvrtfinálovou odvetu vedoucí černožlutých Karel Klabouch.

Autor: Karel Vosika