PRACHATICKÝ DENÍK - Prachatická sálovka míří do závěru základní části

8.2.2013, 21:15 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice - Základní část Prachatické futsal ligy finišuje. Jistým vítězem základní části se stane celek 1. FC Candát, který si opět počínal suverénně a z prvního místa už ho nikdo nemůže sesadit. O druhé místo, které zaručuje přímý postup do semifinále, se ale bude tvrdě bojovat, jelikož ve hře je hned kvarteto týmů. Nejlepší výchozí pozici mají prozatím Lhenice, které ale drží druhé místo jen díky lepšímu skóre. Veliký úspěch zaznamenal v tomto dvojkole tým 1. FC Chroboly, který si připsal do tabulky premiérové body.

FC Norton – SK Strabag Lubryco B 3:15 (2:6) Hosté předváděli od první minuty svižnou a kombinační sálovku. Strabagu velice pomohl jeho mladý hráč Volmut, jenž byl u všech důležitých gólů. Domácí ohrožovali branku hostů jen střelami z poloviny hřiště, což na lepší výsledek nemohlo stačit. Branky: Miklas 3 – Volmut 6, Zumr a Nerad 3, Zedek 2, Harvalík.

1.FC Chroboly – FC Zbytiny 8:5 (2:4) Rozhodně největší překvapení tohoto dvojkola. V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté měli s outsiderem soutěže prohrát. Chroboly ale po přestávce zahrály excelentně a poprvé v sezoně zvítězily. Branky: Homolka a Maška 3, Valouch 2 – Vávra a Weber 2, Lebeda.

SK Strabag Lubryco B – BTK Rumpál 6:5 (2:4) Velice kvalitní utkání skončilo lépe pro domácí, kteří působili kompaktnějším dojmem než jejich soupeř. Rumpál nezvládl závěr utkání, kdy inkasoval dva góly v rychlém sledu. Branky: Zumr 3, Zedek, Fučík, Volmut – Staněk L. ml. a Zábranský 2, Brzobohatý.

FC Zbytiny – FC Norton 8:3 (1:0) Domácí si nemohli dovolit další zaváhání a do utkání vstoupili velice aktivně. Norton doplatil na řadu neproměněných šancí. Branky: Vávra 3, Lebeda 2, Čutka, Konárek a Václavík – Kadlec, Kneifl, Landgráf.

BTK Rumpál – 1.FC Chroboly 9:5 (4:0) BTK nastoupilo po prohře se Strabagem rozhozené, ale Chroboly to neuměly využít. Hrála se nemastná neslaná sálovka a konečný výsledek je spíš ukázka chyb brankářů než kvalit útočníků. Branky: Brzobohatý 5, Kochma O. 3, Staněk L. ml. – Maška 3, Valouch 2.

FC Candát – Sokol Lhenice 1:8 (1:4) Zodpovědný výkon přinesl lhenickým fotbalistům další tři body. Hosté měli utkání od první minuty pod kontrolou. Candát se jako v předešlých zápasech v koncovce velice trápil. Branky: Penzenstadler J. – Mrkvička 4, Pokorný 3, Prenner.

MSK Bohemia – 1.FC Candát 2:5 (2:1) Ve šlágru kola na sebe narazila dvě vedoucí mužstva soutěže. V prvních dvaceti minutách měli navrch domácí, kteří se neustále tlačili do útoku. Candátům se navíc zranil jejich brankář, takže do branky musel útočník Vostřez. Ve druhé půli ale hosté ukázali, proč jsou vedoucím týmem ligy. Skvěle zahrál především útočník Švec. Branky: Mráz, Kneifl – Růžička, Klíma, Boháč, Ryšánek, Švec.

1.FC Candát – FC Candát 9:1 (5:0) Toto derby má několik let vždy jen jednoho vítěze. Domácím vypomohl nestárnoucí brankář Medek, který se na vítězství podílel několika skvělými zákroky. Branky: Růžička 4, Boháč a Ryšánek 2, Wagner – Penzenstadler J.

Sokol Lhenice – MSK Bohemia 3:3 (1:0) V závěrečném utkání dne se čekalo rychlé a oboustranně kvalitní utkání. Lheničtí dlouho drželi jednobrankový náskok, ale minutu před koncem hosté proměnili devítimetrový kop. Domácí tak uhájili druhé místo, které zaručuje přímý postup mezi nejlepší čtyři. Branky: Pokorný 3 – Mráz 2, Lukeš.

Autor: Libor Staněk, Prachatický deník