FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

PRACHATICKÁ FUTSAL LIGA - předposlední turnaj

4.2.2013, 10:17 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice - V sobotu se v Prachaticích odehrálo 13-14 kolo PRACHATICKÉ FUTSAL LIGY. Po odehraných zápasech je jasné, že do semifinálových bojů přímo postupuje mužstvo 1.FC Candát. Na ostatních místech tabulky je to velmi vyrovnané a tak týmy na druhém až pátém místě budou ještě v příštím, závěrečném kole bojovat o přímý postup do semifinále. V tomto kole byli k vidění zápasy mužstev z popředí tabulky, MSK prohrál s lídrem tabulky a pak se rozešel smírně se Lhenicema. Kartami zamíchali mladíci ze Strabagu, kteří po snadné výhře s Nortonem porazili v hektickém závěru BTK. Velké překvapení se zrodilo na spodku tabulky, když svou letošní první výhru slavili hráči Chrobol po vítězství nad Zbytinama. Zde jsou výsledky a komentáře.

FC NORTON - SK STRABAG LUBRYCO 3:15
Strabag potřeboval bodovat, aby si zajistil účast v play off a byl po celý zápas aktivnější. V 1. poločase rozdíl nebyl až tak markantní, ale po přestávce hosté hráli pěkný kombinační futsal s řadou krásných akcí hraných na jeden dotek. Domácí ohrožovali branku Strabagu jen střelami z poloviny hřiště a to na lepší výsledek nemohlo stačit.

1.FC Chroboly - FC Zbytiny 8:5
Největší překvapení víkendu. Hosté ve 2. poločase odpadli, nestačili na rychlé protiútoky domácích a ti zcela zaslouženě otočili výsledek, zvítězili a slavili svou první letošní výhru.

SK STRABAG LUBRYCO - BTK RUMPÁL 6:5
Pěkné, rychlé utkání kvalitní úrovně. Strabag dal sice první branku, ale pak chybama svých obránců pustil BTK do dvoubrankového vedení, které nakonec 1. poločas vyhrálo 4:2. Druhá půle znamenala zpřesnění obranné hry Strabagu a aktivní presing již od "červené čáry", s čímž si hráči BTK nevěděli rady a tak bylo brzo srovnáno na 4:4. Rozhodující momenty přišly v posledních třech minutách utkání, kdy za stavu 5:4 pro BTK si tento tým vzal oddechový čas, ale místo aby se jejich hra uklidnila, tak se rozhádali. Naopak oddechový čas Strabagu, který přišel 2 minuty před koncem, přinesl taktické pokyny na vysunutí presingu do obrany soupeře, zklidnění přihrávek a rychlé zakončení které přineslo otočení výsledku 6:5 pro Strabag. A to nejistého Hopfingra v brance BTK od větší pohromy zachránila ještě třikrát tyč a dvakrát břevno! Závěr utkání hráči BTK nezvládli psychicky a místo pokusu o zkorigování výsledku se úchylili k hádkám.

FC Zbytiny - FC NORTON 8:3
V 1. poločase bylo utkání zcela vyrovnané a spíše boj ve středu hřiště. První branka padla až těsně před přestávkou. Ve 30. minutě byl stav ještě těsný 3:2, ale poslední desetiminutovka jasně patřila Zbytinským. Nutno podotknout, že Norton jim to v závěru dosti ulehčil svou nedůsledností.

BTK RUMPÁL - 1.FC Chroboly 9:5
BTK nastoupilo po prohře se Strabagem rozhozené, ale Chroboly to neuměli využít. Hrála se nemastná neslaná sálovka a konečný výsledek je spíš ukázka chyb brankářů než kvalit útočníků.

FC CANDÁT - SOKOL Lhenice 1:8
Lhenice podali svůj standartní výkon a vcelku lehce a v tréninkovém tempu si dokráčeli pro povinné vítězství.

MSK BOHEMIA - 1.FC CANDÁT 2:5
Ve šlágru kola na sebe narazila mužstva na 1. a 2. místě tabulky. První poločas byl herně vyrovnaný, ale výsledkově byl o branku úspěšnější MSK. Po přestávce, kdy hráč hostů Vostřez zastoupil zraněného gólmana, Candáti soupeře začali přehrávat a skóre čtyřmi brankami otočili a zaslouženě vyhráli.

1.FC CANDÁT - FC CANDÁT 9:1
Do branky domácích se postavil za zraněného Suchého ml. Jindra Medek a prokazoval, že ještě nepatří do starého železa. Hráči na palubovce pak hráli v lehce uvolněné atmosféře a favorit jasně přehrál svého jmenovce.

SOKOL Lhenice - MSK BOHEMIA 3:3
V závěrečném utkání dne se čekalo rychlé a oboustranně kvalitní utkání a to se potvrdilo. Lheničtí dlouho drželi jednobrankový náskok, ale minutu před koncem hosté proměnili 9-metrový kop a tak se zrodila zasloužená remíza.