FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Prachatický deník - Rumpálův pohár pro TK Rumpál

24.12.2012, 11:07 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Prachatice – V prachatické sportovní hale se konal tradiční turnaj o Pohár Maxmiliána Rumpála. Letos se jednalo již o 27. ročník této soutěže, ve které se představilo celkem osm týmů.Celkové prvenství nakonec po napínavých zápasech získal celek TK Rumpál, který porazil ve finále Club 111. Třetí skončil tradiční účastník Hamilton Praha, který porazil na penalty vimperské Jelimany.

Ve skupině A se nejvíce dařilo zmiňovanému týmu Dynamo Jelimani Vimperk, který bral tři body ve všech zápasech ve skupině. Největším zklamáním turnaje byl naopak výkon celku FC Gambrinus Kraslice, který nedokázal získat jediný bod. Tento klub byl přitom mnohými považován za hlavního favorita poháru, jelikož před několika lety tento turnaj suverénně ovládl. Neúspěšně si ve skupině A počínali i mladíci z týmu Starých Prachatic, kteří nezvládli svůj poslední duel s pražským Hamiltonem. Z první skupiny tak postupovali do semifinále z prvního místa Jelimani s devíti body a Hamilton, jenž měl svém kontě šest bodů.

Skupina B měla jasného favorita v podobě TK Rumpál, jenž hned ve svém prvním utkání narazil na svého protivníka z krajské ligy Strabag Lubryco. Úvod utkání započalo lépe Lubryco, ale poté, co se mu zranil brankář, tak Rumpál svého soupeře jasně přehrál. TK Rumpál byl neomylný i ve svých dalších zápasech a do semifinále postupoval z prvního místa. Další postupové místo si vybojovali hráči týmu Club 111, který porazil jak Strabag, tak i další celek ze Lhenic tým PB Peckáři.

V prvním semifinále vyzval tým Dynamo Jelimani Vimperk prachatický Club 111. V neskutečně vyrovnaném utkání se hrála skvělá sálovka. Vimperk se prezentoval velice technickou hrou, ale nakonec doplatil na neproměněné šance. V utkání došlo až na penalty, které ovládl brankář Dvořák. Ve druhém semifinále pak nedal TK Rumpál Prachatice šanci Hamiltonu, když ho porazil vysoko 6:1. V souboji o třetí místo se kopaly jen penalty, ve kterých byl stejně jako minulý rok úspěšnější opět pražský celek.

V samotném finále na sebe tedy narazila dvě domácí mužstva TK Rumpál Prachatice a Club 111. Od první minuty se obě mužstva věnovala spíše obranné činnosti, ale i tak měl Rumpál trochu více ze hry. Ve finále byl rozhodujícím hráčem pro Rumpál brankář Stanislav Bauer, který za svá záda nepustil jedinou střelu. Tým vedený zkušeným trenérem Vratislavem Turkem se tak mohl radovat ze zisku cenné trofeje, když zvítězil ve finále 3:0.

Nejlepším střelcem se stal David Pek z Vimperka. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Jindřich Dvořák z Clubu 111 a ocenění pro nejlepšího hráče turnaje získal oprávněně Kamil Ryšánek, který patří již několik let k stabilním oporám Rumpálu.
„Nesmírně si vážíme tohoto vítězství a jsme velice rádi, že pohár bude další rok v našich rukách. Začátek sezony nás zastihl ve skvělé formě, jelikož jsem zatím neprohráli jediné utkání. V krajské lize si stále držíme první místo, takže doufám, že se nám bude dařit i nadále," řekl spokojeně k turnaji útočník Rumpálu Lukáš Bauer.

Autor: Libor Staněk


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5