Českokrumlovský deník informuje

6.12.2012, 16:42 | vložil: Petr Pasecký zobrazit foto

Jilemnice - Nevydařený výjezd v dalším pokračování první celostátní ligy sálové kopané si odškrtli futsalisté celku Bombarďáci Větřní. Žlutočerní se v rámci 9. a 10. kola představili až v daleké Jilemnici, kde nejprve nečekaně vysoko podlehli nováčkovi z Varnsdorfu, který naopak slavil první bodový zisk v sezoně. Ve druhém utkání pak Jihočeši nad domácím Sicem v půli vedli, ale těsný náskok po pauze neudrželi a z Krkonoš odjeli s nepořízenou, čímž se jim opět o trochu vzdálila naděje na postup do čtvrtfinálové osmičky.

Trans Varnsdorf – Bombarďáci Větřní 5:2 (2:1), branky: Jaroslav Beránek 2, Kučera, Zadina, Jiří Beránek – M. Svoboda, Grznárik.

Nástup vyšel hostům, kteří už po třech minutách šli do vedení, když si střelu Svobody usměrnili domácí do vlastní branky. Jenomže nováček do půle dvěma zásahy skóre otočil a krátce po změně přidal třetí branku. Jihočeši pak přimáčkli soupeře na jeho polovinu, ale ztroskotávali na výborném brankáři Schejbalovi, kterého překonal až ve 32. minutě Grznárik a kontaktním gólem na 3:2 oživil naději na bodový zisk. Ta však v závěru vzala za své, když hráči Transu dvěma góly pečetili první výhru v nejvyšší soutěži.

Sico Jilemnice – Bombarďáci Větřní 2:1 (0:1), branky: Vašek, Fišar – M. Svoboda.

V nervózním utkání padly jen tři branky, za to hned dvě modré a sedm žlutých karet. Jihočeši šli do vedení ve 13. minutě trefou Svobody a těsný náskok udrželi do půle. Ve druhém dějství se však domácí zlepšili a dvěma zásahy v závěru výsledek otočili. Rozhodnutí padlo v posledních vteřinách, kdy byl proti hostům nařízen devítimetrový kop, který Petrášek sice skvěle vyrazil, ale na opakovanou dorážku už nestačil.