FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


PŘEDSTAVUJEME: FC Strojírna Honner České Budějovice

5.12.2012, 11:08 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Do jihočeských sálovkářských soutěží vlétly Strojírny Honner jako uragán. V loňském ročníku dokázaly jakožto nováček zvítězit ve 2. okresní lize, čímž si automaticky zajistily postup do vyšší soutěže – do 1.OL. Ani zde nejsou pouze do počtu a po čtyřech kolech jim patří pěkné druhé místo s bilancí tří výher a jedné porážky. My se Vám nyní pokusíme toto mladé a ambiciózní mužstvo blíže přestavit v rozhovoru s jeho zakladatelem, kterým je Petr Kaše.
Na začátek se zeptám, proč název Strojírny Honner?
Název je odvozen od firmy kovoobrábění Honner, která je naším hlavní sponzorem. Finanční částka, kterou nám pan Honner každoročně přispívá, je pro naše mužstvo velmi důležitá, za což bych mu chtěl tímto moc poděkovat. 
Můžete na úvod rozhovoru představit váš tým?
Nápad na založení vznikl na konci ročníku 2010/2011. Se spoluhráči Vladmírem Radouchem a Fandou Loškem jsme nakoukli do světa sálového fotbalu v dresu Černého Bezu, ale po několika ročnících, ve kterých jsme pravidelně okupovali předposlední místo, jsme se rozhodli pro změnu. Oslovili jsme již zmiňovaného pana Honnera, který nám poskytnul potřebné prostředky na koupi dresů a pokrytí startovného, což byl základ toho všeho. Následně jsme obvolali pár kamarádů, nadšenců a především kvalitních hráčů, kteří s nabídkou souhlasili. Jedná se vesměs o mladé kluky, kteří mají ještě spoustu let před sebou, a do budoucna se na jejich služby můžeme spolehnout. Alespoň doufám ...
Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory a jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?
Nerad bych hodnotil jednotlivce. Jak praví otřepané klišé, vyhrává i prohrává celé mužstvo. Navíc na každý turnaj se ne vždy sejde totožná sestava, takže zásluhy mají všichni, kteří se v našem dresu objevili. Nicméně každý určitě dobře ví a dá mi za pravdu, že základem dobrého mužstva je kvalitní brankář. My jsme ho našli v Nedorostovi, který ač nemá s chytáním žádné velké zkušenosti, chytá opravdu výborně a je naší velkou oporou. Dále musím samozřejmě pochválit vedoucího mužstva, který se stará o sestavu, nošení dresů a vyplňování zápisů. Odvádí opravdu skvělou práci. Bohužel před letošní sezónu jsme přišli vinou zdravotních problémů o čtyři stabilní hráče, kteří zřejmě do letošního ročníku vůbec nezasáhnou. Proto jsme museli mužstvo vhodně doplnit. Kvalita tím ale netratila, naopak! 
Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Určitě pozitivně, jinak to asi ani nejde. Jednalo se o naší první sezónu a po dvou porážkách na prvním turnaji s námi asi nikdo nepočítal. Poté se nám ale podařilo scházet se v hojnějším počtu a výsledkem toho bylo vítězství a postup hned v našem premiérovém ročníku. 
A naopak jaké cíle si kladete před sezónou letošní?
Cíle jsou od začátku vzniku klubu pořád stejné. Chceme se sálovkou především bavit! Samozřejmě nikoho z nás nebaví prohrávat, na druhou stranu nejsme žádná kapela, aby jsme pořád vyhrávali. Každopádně si ale myslím, že v našich silách by mělo být umístění v horní polovině tabulky.
Na závěr se zeptám, jak si zatím spokojený s dosavadním průběhem a co říkáš na úroveň 1. okresní ligy?
Vstup do soutěže se nám povedl, 9 bodů a druhé místo je pěkné, ale zatím máme odehrané teprve čtyři zápasy a vůbec nic to neznamená. Všechny nás určitě mrzí porážka s Božolé, kdy jsme ještě šest minut před koncem vedli 4:2, ale nakonec jsme odcházeli s prázdnou. Kvalita soutěže je určitě o stupínek vyšší než ve druhé lize. Je zde několik velmi kvalitních a zkušených mužstev a o vítězství se podle mne bude bojovat až do posledního kola. Pevně věřím, že také naše mužstvo se do boje o nejvyšší příčky zapojí.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5