FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


HLAVNÍ KAŠPAR ČFSF? PŘECE MARTIN ŠTANCL Z KLATOV!

30.9.2012, 09:33 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Kandidátů na hlavního kašpara v sálovém fotbale by jistě bylo více. Určitě žhavým adeptem by byl např. Jaroslav Němeček za svou práci v čele Disciplinární komise a úpravu disciplinárního řádu. Dále Petr Koseček za to, jak mu konkurenční malý fotbal vyfoukl rubriku Futsal na portálu Sport.cz (není divu, jeho příspěvky byly ubohé a ještě přicházely s velkým zpožděním). Aby toho nebylo málo, tak pan Koseček zveřejnil mail, který píše produktový manažer společnosti Seznam.cz pan Martina. Pan Martina si s Kosečkem evidentně vytírá pozadí a ten se s tím ještě veřejně chlubí. Takhle dopadají sliby vedení ČFSF o lepší propagaci sálovky …

Takže výběr by byl jistě široký, ale pro naši redakci je hlavním kašparem předseda Ligové komise Martin Štancl. Máme k tomu spoustu důvodů a tak si je postupně a přehledně shrňme:

1. Martin Štancl byl jedním z kritiků minulého vedení (co na tom, že ho do této role vmanipuloval Milan Semmler a Aleš Štorc). Dalo by se tedy čekat, že ve funkci předsedy LK si povede daleko lépe než jeho předchůdce, nicméně zatím je vše na úrovni vesnické frašky.

2. Martin Štancl zrušil plakáty na CL a pravidelné bulletiny, s žádnou novou medializací CL nepřišel, pouze přebral to, co vydobylo jím kritizované vedení ČFSF – tedy internetové přenosy nebo prezentace na Sport.cz, která je ale prostřednictvím Petra Kosečka zcela tragická.

3. Liga dvakrát po sobě má pod vedením Martina Štancla jen 11 účastníků. To je evidentní selhání, zvláště když Milan Semmler mluví o tom, že není problém CL o 16 účastnících. Tato velkohubost pana předsedy je směšná právě ve srovnání s realitou. Štancl se tak stal prvním předsedou LK, pod kterým dva ročníky CL po sobě budou mít pouze 11 účastníků. Zvlášť hrozivé je, že už z CL odešly kvalitní a tradiční účastníci (Běloves, Sádek, Prachatice a Stonava).

4. Už dříve jsme se věnovali kauze Janda, která z Klatov a Prahy páchne hodně daleko. Už jenom toto byl důvod, aby Martin Štancl odstoupil z funkce. Neučinil tak a ukázal všem svou další vlastnost, že je splachovací.

5. Martin Štancl rád mluví o generálním partnerovi CL. Uvidíme, kdo jím letos bude. Ale vzhledem k propagaci CL by to asi musel být opravdový blázen. Všichni také doufáme, že to nebude žádný ligový tým, který by si tím v CL kupoval vliv.

6. Martin Štancl přišel s tím, že se CL bude hrát jen v halách o rozměru 20 x 40 m. Bude zajímavé sledovat, jak to bude teď po týmech chtít, když jim termíny CL dodal v půlce září, kdy jsou kvalitní haly už obsazené. Rozpis do této chvíle není schválen, tj. cca tři týdny před zahájením ligy nevíme, kdo s kým a kde se bude hrát první kolo. To je asi ta propagace, po které Martin Štancl z pozice kritika vždy volal.

7. Martin Štancl vždy hlídal každou korunu rozpočtu CL z pozice vedoucího svého týmu. Když se stal předsedou LK, už tak důsledný není a rozpočet CL nabobtnal tak, že byl málem ztrátový. Je šokující, že toto nikomu nevadilo a bude zajímavé, čeho se dočkáme v nastávajícím ročníku.

V loňské sezóně se Martin Štancl vždy vymlouval na předchozího předsedu LK Luboše Vlnatého. Už loni to bylo trapné a letos se toho doufejme nedočkáme. Pod Lubošem Vlnatým měla CL vždy 12 družstev a dosáhla takového mediálního posunu, o kterém si Martin Štancl může nechat jen zdát. Toto vše jsou pak důvody, proč je Martin Štancl hlavním kašparem současné sálovky a to i přesto, že v tom rozhodně není sám.

Dodatečně se omlouváme místopředsedovi ČFSF panu Vladimíru Chocholouškovi Vitáskovi za to, že jeho jméno neuvádíme celé se všemi anonymními přezdívkami, které v diskuzích používal a i nadále používá, jako například ferda, rumbakoule, office, keř a další. Kapacitně na to rozsah našich glos nestačí. Zároveň udělujeme souhlas tiskové komisi ČFSF se zveřejněním tohoto článku na hlavním webu ČFSF.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5