FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


GLOSA KE ZMĚNĚ DISCIPLINÁRNÍHO ŘÁDU ANEB NEVER MORE JAROSLAVU NĚMEČKOVI

11.9.2012, 14:18 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Uplynulý týden nepřinesl v ČFSF asi nic převratného, snad s výjimkou tzv. předsezónního rozhovoru s předsedou Milanem Semmlerem, který zjevně vznikl na základě naší poslední glosy. Tradičně plytkému rozhovoru chyběla snad jen otázka na práci Tiskové komise, aby mohl svého věrného poskoka Petra Kosečka Milan Semmler podrbat za ouškem. Snad se ale můžeme těšit na příště. Proti čemu se musíme ohradit je to, že neustále očerňujeme práci druhých. Pan Semmler si musí uvědomit, že přijal nejvyšší funkci ve federaci, kde musí čelit i veřejné kritice. Že toho není schopen, není náš problém. Navíc na vše poukazujeme na základě faktů, což není zase takový problém dokázat.

Věnujme se ale dnes jiné věci. Kauza Janda má totiž další pokračování. Na jejím základě byla provedena a Jaroslavem Němečkem předložena změna Disciplinárního řádu která nese všechny rysy absolutní fušeřiny. Jde o tzv. střídavý start hráče, který byl do této chvíle řešen následovně:

„Má-li klub v soutěžích v daném ročníku více družstev (viz SŘ) musí potrestaný hráč svůj trest odpykat v soutěži, ve které se dopustil přestupku, případně za družstvo na jehož je soupisce a v době trestu nesmí mít střídavý start. Rovněž po dobu nepodmíněného trestu nesmí nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání.“

Bohužel toto jednoznačné a nezpochybnitelné znění několika jedincům nestačilo a tak na žádost ligové komise a jejího předsedy pak předseda DK a chráněnec manželů Suchánkových Jaroslav Němeček (všimněte si, opět jde o intelektuální spojení pánů Štancla a Němečka) doplnil toto ustanovení následovně:

„Hráč, kterému byl vyměřen trest na určitý počet utkání si musí trest odpykat v soutěži ve které trest obdržel nebo nadstavbové ( Play-off,CL,ČeP a KoCL ). Pokud je takto potrestán hráč nižší soutěže ( např. B,C ..) ve vyšší soutěži může nastoupit. Hráč, kterému byl vyměřen trest na určité časové období nesmí nastoupit za žádné družstvo ( A, B ...).“

Nemusíme být právníky, abychom viděli, že jde o totální zmetek. Už z gramatického hlediska – když neumím česky, musím mít někoho, kdo po mně písemný projev zkontroluje. Pokud si vezmeme větu „Pokud je takto potrestán hráč nižší soutěže ( např. B,C ..) ve vyšší soutěži může nastoupit.“, evidentně v ní chybí čárka a nejen to, zároveň je velmi důležité, kde ta čárka bude. A za druhé – nechat vedle této formulace větu: „Rovněž po dobu nepodmíněného trestu nesmí nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání.“ prostě nejde, protože jestliže je psáno, že nemůžu po dobu nepodmíněného trestu nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání, pak nemůžu hrát ani za jakýkoli jiný tým, ať už je to A, B, C nebo D.

Na zmetky a podvody z dílny předsedů LK a DK si asi budeme muset zvyknout, co je ale horší? To, že tato změna (snad už tradičně) je šita na míru vyvoleným, tedy celkům CL s více týmy. Které to jsou? Samozřejmě tým předsedy ČFSF Chemcomex Praha nebo tým předsedy LK Martina Štancla. Samozřejmě doufáme, že jde jen o náhodu, ale na druhou stranu už těch náhod bylo trochu moc. Navíc evidentně tento několikerý výklad zmíněné formulace umožní legalizovat podobné praktiky, které nám už pan Štancl s panem Němečkem v loňské sezóně předvedli.

A jaká je za tím vším tečka? Pozoruhodná – VV ČFSF pouhými čtyřmi hlasy tento návrh Jaroslava Němečka schválil. Pět členů VV se hlasování neúčastnilo, jeden hlasoval proti (pan Szabó)a jeden se zdržel (pan Roneš). A kdo pro tento paskvil hlasoval? Jednak pan předseda ČFSF Milan Semmler (ten ale spíše hlasoval za Chemcomex), dále zástupci, kteří ve VV zastupují silnou členskou zlínskou základnu (zastupují celých 11 /slovy jedenáct/ členů bez dlouhodobé soutěže) pánové Vladímír Chocholoušek Vitásek a pan Antonín Bradáč a poslední hlas dodala paní Miloslava Suchánková. Všem čtyřem a navrch pánům Němečkovi se Štanclem patří NEVER MORE!

Tímto dáváme Tiskové komisi ČFSF svolení na zveřejnění tohoto článku na oficiálních stránkách ČFSF.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5