FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


KRÁTKÁ GLOSA K CELOSTÁTNÍ LIZE ANEB CO LZE VIDĚT A CO NEVIDĚT

1.9.2012, 13:34 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Začalo září a na oficiálních stránkách ČFSF není v tuto chvíli sebemenší informace o novém ročníku Celostátní ligy. Předseda LK tak opět v celé parádě ukazuje svou naprostou neschopnost, kterou už dlouho pečlivě kryje Milan Semmler (pane předsedo - marně, tohle vašimi penězi nepřekryjete!). Do konce srpna se měl vyjádřit potenciální dvanáctý účastník CL. Už z toho mrazí v zádech – jak je možné, že někdo (tajemný neznámý, ale v kuloárech se hovoří o celku ze Žiliny) dostává takové luxusní podmínky a takto pozdní termín, zatímco ostatní družstva musela potvrdit svou účast do konce května. Každopádně ať už dvanáctý tým bude nebo nebude, nadržuje se mu už před sezónou a během ní se v tom bude pravděpodobně pokračovat.

Není to tak dávno, co Milan Semmler tady v Jižních Čechách vykřikoval o tom, kolik různých nových týmů má připravené pro Celostátní ligu. Kde jsou, nevíme. Každopádně jednoroční angažmá Martina Štancla už přineslo odchod čtyř týmů, které byly stabilní součástí Celostátní ligy. Po Štanclem vyštvané Bělovsi odešla Stonava (mimochodem, je šéf Stonavy pan Pich ještě členem LK?), Prachatice a Sádek. Není vyloučeno, že jsou na odchodu další. Za to, že liga vůbec běží, může Martin Štancl děkovat svým předchůdcům (tedy abychom byli upřímní, s jednou zásadní změnou loňská sezóna proběhla a to že vyšla asi o 50 % dráž než za Luboše Vlnatého). Jeho jediným počinem tak zůstává to, jak dokázal ve spolupráci s Jaroslavem Němečkem omilostnit svého spoluhráče Jandu. To Martina Štancla zřejmě vyčerpalo natolik, že ještě teď odpočívá letním spánkem. O celostátní lize tak v tuto chvíli nemáme žádné podstatné informace.

Týmy opět doplácí na to, jaké spolupracovníky si pan Semmler vybral. O neschopnosti Martina Štancla už byla řeč. Petr Koseček nás přes léto informuje o všem možném – o jihoamerickém futsalu, malém fotbale alias futsalu FIFA, perlami jsou jeho zprávy v cizích jazycích a pak samozřejmě „volné překlady“, diky nimž např. víme, že na světových hrách neolympijských sportů se bude soutěžit také v BUNDÁCH nebo v ANTÉNÁCH (ano, něco takového se opravdu objevilo na oficiálních stránkách ČFSF). O celostátní lize víme, že se Milan Semmler sešel s Martinem Štanclem (AŽ V PŮLCE SRPNA!!!), případně, že rozpis Celostátní ligy bude co nevidět (ZATÍM TOHO ALE PŘÍLIŠ VIDĚT NELZE). Jinak nic podstatného. Víceméně mlčí i velký diskuzní mág pan místopředseda ČFSF Vladimír Chocholoušek.

Ale přestaňme žertovat. Vedení ČFSF a Ligové komise výrazně zpřísnilo podmínky pro haly v tomto ročníku (v podstatě si ale Chemcomex diktuje takové podmínky, které mu následně vyhovují). Nyní jim není schopné říct žádné termíny, takže je pravděpodobné, že vyhovující haly již nebudou k dispozici. Pro zajímavost, nevyhovující halou disponuje např. Varnsdorf, Větřní, Jilemnice, Polička a další celky. Je otázkou, jak se zachovají a jak se zachová LK v případě hal, které nebudou splňovat předepsané požadavky. Začít se ale musí od začátku. Tj. někdo musí sednout a vypracovat rozpis CL. Rozpis, který měl být hotový během června, ne na začátku září. Uvidíme, jestli je toho v LK někdo schopen.

Tímto tradičně dáváme svolení Tiskové komisi ČFSF ke zveřejnění tohoto článku na oficiálních stránkách ČFSF a kostatujeme, že je velká škoda, že toho nikdy nevyužije.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5