FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


PODVOD V CELOSTÁTNÍ LIZE ANEB KAM SMĚŘUJE SÁLOVÝ FOTBAL?

5.5.2012, 09:51 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Náš web se v uplynulých dvou měsících věnoval v několika článcích tomu, jakým zvláštním způsobem byl omilostněn hráč Trivelu Klatovy Martin Janda. Vše s dovětkem, že šlo o zásadní porušení řádů ve prospěch družstva, které vede předseda ligové komise, pan Štancl.

Připomeňme si základní fakta:

11.2. hráč Janda z Klatov dostal za MK v prvním čtvrtfinále CL od disciplinární komise trest na jeden soutěžní zápas (v rozhodnutí DK je dokonce uvedeno i to, že jde o odvetu čtvrtfinále)
15.2. (středa) nahlásí Klatovy přátelský zápas (ví o tom pouze pár zasvěcených, nikde není uveřejněna žádná informace)¨
17.2. (pátek) tento zápas odehrají (kde a s kým ví pouze pár zasvěcených)
18.2. (sobota v 7:31 !) předseda Disciplinární komise brzy po ránu oznamuje, že trest ruší, protože si ho hráč Janda odstál v přátelském zápase
18.2. (sobota odpoledne) Janda odehraje soutěžní utkání – ČF CL ve Zlíně
20.2. – předseda DK vydává vyjádření, že své rozhodnutí o smazání trestu ruší

Přidejme k tomu ještě výňatek z DŘ:
1. Zastavení činnosti u hráče se stanoví na určitý počet soutěžních utkání, ..... Potrestaný hráč může v období trestu hrát přátelská utkání.
2. Má-li klub v soutěžích v daném ročníku více družstev (viz SŘ) musí potrestaný hráč svůj trest odpykat v soutěži, ve které se dopustil přestupku, případně za družstvo, na jehož je soupisce a v době trestu nesmí mít střídavý start. Rovněž po dobu nepodmíněného trestu nesmí nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání.

Kromě několika vyjádření členů Ligové komise, které jen potvrdily naše mínění o jejich neschopnosti svěřené funkce vykonávat, se nic zásadního nestalo. Až na schůzce ligových mužstev 21.4. zaujaly ligové týmy, resp. jejich část, k celé věci zajímavé stanovisko.

Citujeme:
Start hráče Jandy (Klatovy)- p. Štancl a předseda DK p. Němeček vysvětlili, jak k celé situaci došlo. Byly diskutovány příslušné paragrafy a bylo konstatováno, že v současné době je možný takový výklad řádů, že hráč družstva „C“ určitého klubu si může odpykat trest udělený v soutěžním utkání družstva „A“ v soutěžním utkání za družstvo „C“ . Protože tento stav je pro všechny zúčastněné nepřijatelný, bude podán návrh na takové znění řádů, aby hráč, který obdržel trest na určitý počet utkání, si ho musel odpykat v soutěži, ve které ho obdržel nebo nadstavbové.

Stačí jen opravdu velice malá inteligence k tomu, abychom viděli, že pánové Semmler, Štancl, Vitásek, Koseček, Němeček a další chtějí odvést pozornost od problému a motají dohromady jablka a hrušky. Je nadmíru jasné, že vše, co se píše o týmech A, B, C, je jen odvádění pozornosti od skutečného problému a zastírání jednoduchých faktů:

- Janda dostal trest v utkání Celostátní ligy a v té si ho také musí odsedět. Dokud tak neučiní, nemůže nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání v rámci soutěží ČFSF.
- Trest udělený na soutěžní utkání nelze smazat v utkání přátelském (ať odehraném či jen fingovaném)


Je to zcela jednoduché a v řádech velmi srozumitelně uvedené, a pokud to někdo nechápe, nemůže zastávat funkci předsedy odborné komise.

V naší federaci ale bohužel vládnou lidé, kterým taková úroveň stačí. Co můžete vůbec jiného chtít od takového pana Štancla, který daleko více než řízením ligy proslul tím, že při Mistrovství Evropy jednadvacítek zakázal trenéru naší reprezentace Pavlu Šilhánovi dát rozhovor našemu webu. Rozpočet CL pak dokázal utratit na rozdíl od předchozích sezón skoro do poslední koruny a ligovým týmům tak nezbylo téměř nic.

Situace je ale horší. M. Semmler od počátku likviduje možná ohniska nepokoje. Začalo to tím, že spolu s panem Bukovanským vyškrtl z listiny delegátů Miroslava Harvalíka (aniž by uvedl důvod), pokračovalo to šikanou v Jihočeském kraji a končí to dnes snahou o likvidaci posledních nepohodlných, kteří na poměry v ČFSF upozorňují.

M. Semmler klesl opravdu hluboko. Jeho dnešní snaha rozbít jihočeský kraj tak jen potvrzuje dosud nahlas nevyslovené, že to byl právě on, který na několika webech zahájil před pár lety anonymní urážení tehdejšího vedení ČFSF. Jestliže se mu dnes daří nastolit ve federaci podobné (a možná ještě horší) poměry než které panovaly pod pány Kiliášem, Kopeckým a Maňákem, nezbývá mu než blahopřát a popřát mnoho zdaru v jeho další obětavé práci.

Tímto tradičně dáváme svolení Tiskové komisi ČFSF ke zveřejnění tohoto článku na oficiálních stránkách ČFSF (velká škoda, že toho nikdy nevyužije) a věříme, že o něm bezodkladně, ale opravdu bezodkladně bude informovat předsedu Ligové komise.Foto: Profimedia.cz


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5