FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


JAK SE NEMOŽNÉ STALO SKUTKEM!

26.3.2012, 15:40 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Nabízíme vám přepis telefonních hovorů mezi čelními představiteli české sálovky:

Středa dopoledne, zvoní telefon:
Halóó, tady Němi, kdo volá?
Ahoj Němi, tady Štaci, mám na tebe prosbu, potřeboval bych smazat trest jednomu našemu hráči, je to slušnej kluk a chtěl by si v sobotu zahrát ve Zlíně to čtvrtfinále, šlo by to nějak udělat?

N - Kouknu na to a dám ti vědět.
Za hodinu, zvoní telefon:
Š - Tady Štaci, tak co Němi, jak to uděláme?
N - Hele, ty mě jako dnes oznámíš, že si v pátek zahrajete přátelák, pak budeme tvrdit, že jste třeba hráli áčko s béčkem nebo si vymysli něco jiného, no a já pak v sobotu ráno vydám rozhodnutí, že se tím přátelákem ten trest smazal. V sobotu odpoledne pak ten kluk normálně odehraje to čtvrtfinále no a v neděli já zase vydám rozhodnutí, že ruším to první rozhodnutí o smazání trestu, ale to už budete mít ten zápas odehranej a nikdo vám nic nemůže udělat. Já to ale ještě pojistím u Krejciho, jistota je jistota.
Š - Němi dík, máš to u mě.
N - Nemáš za co děkovat, my VyVolení si přece musíme pomáhat.
A tak se taky stalo ....
Sobota večer, zvoní telefon:
Halóó, tady Němi, kdo volá?
Tady Souki, hele Němi, jak to že proti nám hrál ten kluk, co byl v prvním čtvrtfinále proti nám vyloučenej?!

N - Ahoj Souki, Štaci mě poprosil, abych to nějak udělal.
S - Jo on tě Štaci požádal? To je jasný, našemu předsedovi přece musíš pomoc, to je logický a stejně jsme to vyhráli, takže to nevadí. Uvidíme se na grémiu?
N – Určitě, ale nezapomeň, že musíme držet spolu.
S – Jasně, neboj, vím, kam patřím. Napíšeme, že jsme tě pozvali a připravíme si pro ostatní nějaký žblebt, že jsou řády špatně formulovaný. Ale neboj, oni se stejně budou bát jít veřejně proti nám, moc dobře ví, že by mohli narazit.
Jedná se skutečný příběh, pouze jména účastníků byla upravena. Záznam byl krácen, ale podstata zůstala zachována.

FAKTA
V průběhu čtvrtfinálových utkání PLAY OFF CL 2011/12 došlo k velmi hrubému porušení platných řádů ze strany předsedy DK ČFSF J. Němečka k zvýhodněním družstva předsedy LK ČFSF – M. Štancla:
XXX - hráč Janda (SF TRIVEL Klatovy) dostal od disciplinární komise za MK udělenou v prvním čtvrtfinále hraného dne 11.2. nepodmíněný trest na jeden soutěžní zápas . V rozhodnutí DK ČFSF je dokonce uvedeno i to, že trest se týká druhého čtvrtfinále
středa 15.2. - Klatovy (prý) nahlásily přátelský zápas (nikde není uveřejněna žádná informace, kde se to hraje, s kým se to hraje, natož kdo to píská)
pátek 17.2. - se (prý) tento přátelský zápas odehrál (nikde není uveřejněn výsledek)
sobota 18. 2. ráno v 7:31 - předseda Disciplinární komise (J. Němeček) brzy po ránu oznamuje, že Janda si trest udělený na soutěžní utkání odstál v přátelském zápase!
sobota 18. 2. odpoledne - Janda odehraje soutěžní utkání ve Zlíně
pondělí 20. 2. – předseda Disciplinární komise J. Němeček vydává vyjádření, že své rozhodnutí o smazání trestu ruší.

DŘ, Kapitola IV, článek 2.:
1. Zastavení činnosti u hráče se stanoví na určitý počet soutěžních utkání, ..... Potrestaný hráč může v období trestu hrát přátelská utkání.

2. Má-li klub v soutěžích v daném ročníku více družstev (viz SŘ) musí potrestaný hráč svůj trest odpykat v soutěži, ve které se dopustil přestupku , případně za družstvo, na jehož je soupisce a v době trestu nesmí mít střídavý start. Rovněž po dobu nepodmíněného trestu nesmí nastoupit v žádném jiném soutěžním utkání.
Takže když to shrneme, tak o tom, že se trest může smazat za PŘÁTELSKÉ utkání, není nikde ani ň! Naopak je zcela jasné, že za přátelák se trest nemaže, ale že přátelák si může v době trestu zahrát. Dle řádů je to jednoznačně dané, nelze tu o ničem vést polemiku, že to je nesrozumitelné nebo špatně formulované, pokud ovšem nemáte “IQ houpacího koně“.

Na toto svinstvo poukázal na jihočeském webu Zdeněk Říha a zástupce družstva SMR Plus Zlín (a zároveň člen LK) J. Soukeník se vyjádřil:“... že si to s Němečkem po telefonu vyříkal a tím je to pro něj uzavřené“. Podle Soukeníka si tedy lze hrubé a zásadní porušení řádů vyříkat a tím je to uzavřené. Potom teda nechápu, proč jsou udělovány hráčům tresty (za cokoliv), když by to šlo vyřešit takto jednoduše: vedoucí družstva jehož hráč dostal kartu, by zavolal Němečkovi, probral by to s ním a tím by to bylo vyřízené, žádný trest a taky žádný poplatek za jednání komise. Nakonec by se došlo k závěru, že vlastně takovouto komisi (Němečka) vlastně vůbec nepotřebujeme, protože zavolat bychom mohli rovnou rozhodčímu, který tu kartu udělil a domluvit se s ním, aby jí zrušil nebo ještě lépe příště vůbec neuděloval. Zjednodušilo by to celý systém, zrychlilo by se projednávání přestupků, neplatily by se žádné poplatky za jednání komise (Němečka) a hlavně by nikdo zbytečně nestál (neměl by stop na x utkání).
Otázka ovšem je, co by Soukeník říkal, kdyby náhodou Klatovy to druhé čtvrtfinále s Jandou vyhrály a postoupily místo Zlína :“ ... nic se nestalo, s Němečkem jsem si to po telefonu vyříkal .... !
Kdo tomu věří, ať mu pošle hlas, aby mohl soutěžit o nejlepší žblebt tohoto ročníku. Svůj hlas ostatně můžete poslat i Štanclovi a Němečkovi za dokonalý podvod:“který ale nikomu, mimo pana Říhu, nevadí “(jak prohlásil na webu ČFSF opět pan Soukeník).
Je to věc, která by měla principiálně vadit všem a přímo se dotkla týmů, které měly potrestané hráče v závěru dlouhodobé části (nebo dokonce v Play off) a kteří, jak na webu ČFSF prohlásil předseda Ligové komise M.Štancl: takové „možnosti“, jako my nevyužili. Možná ale měl spíš na mysli “takové kontakty“!

OPRAVDU TO NIKOMU NEVADÍ?
To jste se opravdu dostali do fáze, kdy budete mlčky tolerovat hrubé porušení platných řádů, ke kterému došlo po dohodě dvou předsedů odborných komisí ČFSF, hlavně že máte klid, hlavně že nejdou po vás, ... ?


Luboš Vlnatý


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5