POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

Jihočeští veteráni se opět stali mistry ČR!

22.3.2012, 08:33 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Od té doby co byla v Jihočeském kraji vytvořena soutěž veteránů 40+ se mistrem České republiky nestal nikdo jiný, než vítěz JIHOČESKÉ VETERÁNSKÉ FUTSAL LIGY, respektive družstvo BOTAFOGO Srubec. Nejinak tomu bylo i v letošním ročníku a tak jsme požádali vedoucího tohoto družstva o zhodnocení letošního MČRV, ale i jejich plány na další stupeň, kterým je Evropský pohár veteránů, kde Botafogo opět patří mezi evropskou špičku.

Dne 17.3.2012 se naše mužstvo Botafogo Srubec zúčastnilo finálového turnaje MČR veteránů. Stejně jako v loňském roce se hrálo v Praze ve sportovní hale Na Děkance. Do závěrečného turnaje se probojovala ještě mužstva Adria Praha a za ústecký kraj Lišáci Jílové. Tato dvě mužstva se střetla v prvním zápase a po velkém boji těsně zvítězilo mužstvo hostů z Jílového 3 : 2.
To pak bylo naším prvním soupeřem. Věděli jsme, že nesmíme prohrát, protože pak by byla obhajoba prvenství ztracena. Začali jsme dobře a už ve 2. minutě nás Honza Adam dostal tečovanou střelou do vedení. Místo, aby jsme se uklidnili a hráli svoji hru, tak to bylo přesně naopak. Hráči z Jílového se stáhli na svoji polovinu a po dvou vydařených brejcích vedli v 9. minutě 1 : 2!Pak ale začal úřadovat náš nejlepší hráč v tomto utkání Martin Wohlgemuth. Zvláště vyrovnávací branka na 2 : 2 byla nádherná a hlavně důležitá, protože padla asi minutku před poločasem. Tím jsme se uklidnili a když dal znovu Wohlgemuth v 18. min branku na 3 : 2 bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Postupně ještě J.Leština, M.Račák, J.Adam a na závěr znova M.Wohlgemuth upravili na konečných 7 : 2! Tím byla cesta k dalšímu mistrovskému titulu otevřená. Stačilo nám i těsně prohrát s pražským mužstvem.
Za Adrii Praha hrálo několik hráčů, kteří ještě nedávno hráli za Adrii Nový Bor celostátní ligu a nechtěli prodat svoji kůži lacino. První poločas byl opět velmi vyrovnaný a skončil 3 : 2 pro naše mužstvo. Tentokrát se střelecky dařilo M.Račákovi, který vstřelil neuvěřitelných 6 gólů! a tím získal titul nejlepšího střelce turnaje. Další branky přidali V.Hanousek, J.Leština, J.Adam a na konci zápasu svítilo sköre 9 : 3.
Tímto bych chtěl podékovat všem hráčům za profesionální přístup. Od vynikajícího brankáře Martina Končoka přes spolehlivého Jirku Anderleho, Pavla Kalinu až po náhradního golmana Milana Čečku, který chytal penalty po každém zápase. Je to až neuvěřitelné, ale z šesti pokusů dostal jen jednu branku. Dík patří i Oldovi Novotnému, který se tentokrát uplatnil jako kustod týmu, protože ho limitovalo zranění kolena.
Už se všichni těšíme na 16.dubna, kdy vyrážíme do lotyšského Ventspilsu na Mistrovství Evropy veteránských klubů.

Za Botafogo Srubec - Víťa Tůma
Dole zleva: Oldřich Novotný,Jan Adam,Jiří Leština,Pavel Kalina,Miroslav Račák
Nahoře zleva: Jiří Anderle,Milan Čečka,Vítězslav Tůma,Martin Wohlgemuth,Martin Končok,Václav Hanousek