FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

"Smekám před týmovým výkonem mého mužstva" říká David Prokop

20.3.2012, 09:24 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Ještě jednou se vrátíme k úspěchu na finálovém turnaje ČEP, kterého dosáhlo další jihočeské družstvo. S pohledu na tuto soutěž můžeme konstatovat, že jihočeši patří mezi nejúspěšnější účastníky Českého poháru, když vítězem se v předchozích letech stali NETÁHLA České Budějovice a STRABAG LUBRYCO Prachatice a druhá místa získali mimo těchto dvou (v jiných ročnících) i další jihočeši: BOMBARĎÁCI Větřní, TEX COLOR České Budějovice a letos tuto řadu doplnil i ORTH-MED České Budějovice!
Na zhodnocení cesty za druhým místem jsme oslovili Davida Prokopa, duši tohoto týmu.
ORTH-MED – TURBO Děčín 6:2 (2:1)
Branky za ORTH-MED: Niedl, Kubeš, Tlapák, Kubeš, Mičan, Kubeš
První zápas ve skupině jsme sehráli s mužstvem Turbo Děčín. Je to 2. tým Ústecké extraligy (něco jako u nás kraj) a abychom splnili cíl, který jsem před turnajem vyhlásil, museli jsme vyhrát. Prvních 10 minut to bylo z naší strany takové spíše seznamování s halou (velikost hrací plochy srovnatelná se sportovní halou v ČB) a oťukávání soupeře. To se nám také vymstilo a od 8. minuty jsme prohrávali 0:1. Do tohoto okamžiku jsme hráli takovou obranu bez pressinku, kdy jsme nechali soupeře dojít až na naší půli, kde si nás několikrát rozebral. Naštěstí pro nás přišel již zmiňovaný soupeřův gól brzy, kluci se trochu probrali a začali hrát.
Ještě do poločasu se nám podařilo vývoj utkání otočit na 2:1 díky gólům Niedla a Kubeše. Dá se říci, že to rozhodlo, neboť se soupeř v 2. půli musel tlačit dopředu a tudíž vznikal prostor na naše brejky, kterých pár vyšlo.
Celkově je výsledek spravedlivý. Začátek byl pro Děčín, ale to je asi tak vše. Pro nás důležité tři body do dalšího vývoje v turnaji a radost z předvedeného výkonu a dodání sebevědomí do dalších bojů.

ORTH-MED – KDEJSMEMOHLIBEJT Klatovy 3:2 (2:0)
Branky za ORTH-MED: Tlapák, Kubeš, Tlapák
Soupeře v druhém zápase ve skupině jsem považoval za nejslabšího ve skupině, protože hraje jen ,,klatovský okres“ a čekal jsem nejsnazší zápas. Opak byl pravdou. Po našem vedení 2:0, kdy se trefili Tlapák a Kubeš, tomu ještě nic nenasvědčovalo, ale pak to přišlo. Klatovy začali riskovat a bránit jen ve třech a jejich čtvrtý hráč se stále pohyboval okolo našeho brankoviště. Tato taktika nám nadělala hodně problémů a vrásek na čele. Soupeř dokázal vyrovnat a ještě navíc měl další dvě šance na zvrat v utkání, ale náš gólman Vítek ,,Peši“ Pešula byl proti. Mezitím na mě na střídačce padaly mdloby. Soupeř potřeboval vyhrát, neboť první zápas prohrál s Trivelem Klatovy a právě to nám v konečném součtu přineslo vítězství. Asi minutu před koncem hrací doby nám opět vyšel brejk a Matouš Tlapák vsítil svou druhou branku v utkání. Musím přiznat, že by utkání spíše slušela remíza, ale štěstí přeje připraveným. Nám by sice remíza k postupu stačila, protože Děčín prohrál s Trivelem, a tak by Kdejsmemohlibejt museli porazit Turbo o pět a víc branek.
Pro nás to byly další tři body, které znamenali postup ze skupiny a splnění cíle, který jsme si dali. Naprostá spokojenost s výkonem našich borců.

ORTH-MED – TRIVEL Klatovy 5:1 (0:1)
Branky za ORTH-MED: Bobek, Kubeš, Mičan, Alenka, Mičan
Souboj o první místo ve skupině byl velmi zvláštní. První poločas se hrálo v rychlém tempu nahoru dolu a soupeř byl o něco lepší. Z toho vyplynula první branka utkání do naší sítě po skvělém úniku a střelbě z úhlu. Branku vstřelil klatovský Kočí, jeden z nejlepších útočníků na hrušku, co jsem kdy viděl.
Druhý poločas neexistovala u klatovských obrana (pouze chodili) a jediný kdo se snažil, byl jejich gólman, který dalších 6-7 gólů chytil. Když už to bylo 3:1 pro nás, vzal jsem time- out a nabádal kluky, ať jim dají co nejvíce branek, když byli tak odevzdaní, ale gólman byl proti.
Podle mého názoru ani vyhrát nechtěli, protože druhý z naší skupiny hrál až 2. semifinále a na to by jim přijeli ještě další dva noví hráči, kteří měli v tu dobu velký fotbal a na 1. semifinále by to nestihli. Ale jak už to tak bývá, takovéto taktizování se nevyplácí a samozřejmě posléze vypadli s Novým Borem.
Celkové mě pořádající tým zklamal, byl to pro mě favorit č. 1 a nejvýše postavený tým z ligy, hráli doma a skončili ,,až“ třetí. Pokud s tímto jsou v Klatovech spokojení, budiž, ale já bych rozhodně nebyl! Shrnul bych to tak, že jsme vyhráli skupinu, uhráli 9 bodů, skóre 14:5 a čekali jsme na soupeře pro semifinále.

ORTH-MED – TEX COLOR České Budějovice 4:4 (2:3) 4:3 na penalty
Branky za ORTH-MED: Kubeš, Mičan, Riegel, Kubeš
Dříve než se pustím do rozboru utkání, tak bych rád vysvětlil, proč jsme narazili v semifinále právě na TEX- COLOR. Naše základní skupina již byla odehrána a bylo jasné, že my postupujeme z 1. místa a Trivel z 2. místa. Ale ještě se dohrávala druhá skupina, kde již bylo jasné, že postupují Tex- Color a Adria Nový Bor. V jejich vzájemném zápase zvítězil Nový Bor 1:0 a tím si zajistil 1. místo ve skupině a že bude hrát druhé semifinále s Trivelem. Musím se přiznat, že mi to zavánělo úmyslným vypuštěním zápasu ze strany Tex- Coloru. Vedli mě k tomu tři úhly pohledu:
1) Již se tak jednou ze strany TEX COLORU, tenkrát se jmenovali REMAL, stalo (dva roky nazpět na Jihočeském poháru)
2) Za 7 let, co se sálovce věnuji, se málokdy stalo, že Tex- Color popř. Remal nedal v utkání branku!
3) Láďa Štěpánek (vedoucí TEXU) viděl náš zápas s Trivelem a jelikož není slepý a hloupý, si zjistil, že Trivel čeká na další borce a tudíž by pro mě bylo logické myslet si, že chce Tex- Color raději hrát s námi.
Teď si myslím, že tomu tak nebylo, protože ,,ADRIA“ byla skutečně silná a sehraná. Jejich gólman nedostal ani jednu branku za celý turnaj (klobouk dolů) a Tex Color s nimi odehrál nejvyrovnanější zápas, kde ke konci zápasu měli tři 100% šance, ale gól nedali.
S odstupem času koketuji s myšlenkou, že to, že jsme narazili v semifinále na Tex- Color bylo vlastně dobře, protože jsme byli namotivovaní a jak se říká, správně ,,heclí“. Z jiného úhlu pohledu to bylo dobré i proto, že byla jistá účast jihočeského týmu ve finále. Dále se nechci pouštět do spekulací, jak by dopadlo případné semifinále Orth- Med – Adria.
Ještě bych se chtěl tímto omluvit celému Tex- Coloru za mé osočení, hrály zde roli emoce.

Samotné semifinále bylo nejen pro mě, ale i pro diváky nejkrásnější z celého turnaje. Třikrát jsme v zápase prohrávali o dvě branky 0:2, 1:3 a 2:4, ale smekám před týmovým výkonem mého mužstva. Dřeli, makali na krev, prostě se pokaždé hnali za vyrovnáním jako hladoví lvi a je to jasný případ toho, že nepotřebujete k vítězství top hráče, ale hlavně ty, kteří to mají v hlavě v pořádku a do výkonu zapojí srdce, vůli a odhodlání. To se pak nemusíte o výsledek obávat. A to je přesně náš případ. Jsem neskutečně pyšný na své hráče, vedu tento tým tři roky a toto beru jako nejlepší náš výkon v historii klubu. Sedm minut před koncem vyrovnal Martin Riegel z přímého kopu (a i naší první branku vsítil Jan Kubeš z přímého kopu a zajímavé je na tom to, že za celou letošní sezonu jsme dali jen jeden jediný gól z přímých kopů). Zápas se pak celkem v poklidu dohrál a přišly na řadu pokutové kopy. Tex- Color začínal rozstřel a Peši (Vít Pešula) vyrazil Vosovo (Jakub Nevosad) střelu a jelikož Lukáno (Lukáš Niedl) dal, vedli jsme po prvním kole 1:0. Pak postupně proměnili Hájek z Tex- Coloru a za nás Máca (Martin Riegel). Poté následovala třetí série a za Tex- Color dal Pici (Pavel Picka), ale od nás nejlepší střelec Kuby (Jan Kubeš) přestřelil bránu a začínalo se od znova. Naštěstí pro nás hned v zápětí Peši zneškodnil i Skotovu (Luděk Kuchař) šestku a když se trefili za nás Bobajz (Jan Bobek) a za Tex- Color Hýňas (Hynek Blažek), záleželo vše na ,,malým“ Jarynovi (Jaroslav Rambousek ml.). Ten s ledovým klidem proměnil a poslal nás do finále.
Začali neskutečné projevy radosti, všichni jsme na sebe naskákali, celá hala tleskala a já si uvědomil, že kvůli takovým momentům tu sálovku dělám.

ORTH- MED – ADRIA Nový Bor 0:5 (0:3)
Výsledek finále se jeví jednoznačně a musím i s hořkostí přiznat, že nás Nový Bor jednoznačně přehrál. Nejprve si musím nasypat popel na hlavu, protože jsem udělal i několik taktických chyb. Za největší chybu považuji to, že jsem se o Nový Bor vůbec v průběhu turnaje nezajímal. Jen jsem věděl, že skupinu prošli po výsledcích 1:0, 2:0, 1:0 a v semifinále porazil Trivel 4:0, ale to jsem po našem vítězném semifinále v důsledku euforie z postupu vůbec neřešil. Další chybu vidím v tom, že jsme s nimi chtěli hrát už od začátku zápasu. Měli jsme zalézt na vlastní polovinu, důsledně bránit a čekat na brejky. Bohužel se tak nestalo a soupeř nás trestal.
Na odpor jsme se nezmohli, protože náš semifinále stálo mnoho sil a přišli jsme v něm o tři útočníky: O Kubeše (nakopnutý palec u nohy), Tlapáka (naražená holeň) a Mičana (horečka a nevolnost), kteří dohromady na tomto turnaji nastříleli 14 branek z 18 celkem a to se muselo projevit.
Každopádně se na toto nechci vymlouvat, uznávám sílu Adrie a myslím si, že ani v plné sestavě bychom je neporazili, ale věřím, že alespoň nějaký ten gól bychom jim dali. Byli jsme 40 minut od pohárové Evropy, je to škoda, ale i tak je to pro nás neskutečný úspěch a taky jsme to podle toho oslavili.
Musím ještě upozornit, že náš Jan Kubeš vyhrál cenu pro nejlepší střelce – celkem 7x zatížil soupeřovo konto.

Na závěr bych chtěl všem jmenovitě poděkovat a to hlavnímu sponzorovi firmě Orth-Med (Franz Nigl - Eder a Simona Lencová), pak mému trenérskému týmu ve složení Michal Rambousek (hráč B týmu), Kamil Gažák (hráč A týmu – zranění kolene), Michal Švercl (A tým – zranění kyčle).
Dále A- týmu - Bobajz, Josh, Niedláček, Máca, Peši, Kuby, Jaryn, Miči, Bojka, Tlapka, Sahy.
Dále B- týmu (ani jeden hráč ze soupisky nemohl nastoupit, protože se již zúčastnil okresního kola Jihočeského poháru) – Vojčík, Dwořka, Venda Robben, Jíňas, Staňour, Hugo a Siki.
Našim fanynkám v Klatovech – Soňa Finková, Janička Pečená, Olča Ralevská, Verča Růžičková a Lucy Mirandová (nastávající Rieglová)
Honzovi ,,Čendovi“ Pečenému – hráč a vedoucí B- týmu a má pravá (a někdy i levá) ruka .
A hlavně mojí Zitě a Adélce, za trpělivost, kterou se mnou mají!

Bez vás všech bych tento report z Českého poháru nepsal, jste členy rodiny jménem Orth-Med a já jsem za to neskutečně šťastný! Děkuji.